www.svetmobilne.cz
>
>
>

Hacker na voze Tesla odemkl detekci semaforů

Hacker na voze Tesla odemkl detekci semaforů
, , aktualita
Hacker z YouTube kanálu greentheonly se znovu pustil do vozu Tesla a díky úspěšnému hacku se mu podařilo odemknout i dosud nepublikované funkce. Jednou z nich je detekce semaforů, kdy autopilot dokáže sám zastavovat na červenou.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Tesla neustává ve vývoji funkce autopilota pro své vozy a v posledním firmwaru 19.8.3 se jednomu hackerovi podařilo využít úspěšného hacku ke zjištění toho, co se vlastně chystá. Dokázal totiž vyvolat zatím ještě nepublikovanou funkci detekce semaforů, která by měla autopilota vozů Tesla posunout z asistenta pro jízdu na dálnicích na funkci, která dokáže vozem autonomně pohybovat i ve městě. Když se hackerovi podařilo funkci zapnout, na obrazovce se objevila malá ikonka semaforu, která ukazuje, jaká barva byla vlastně detekována.
 
 
Sám tvrdí, že na něj tato funkce udělala dojem a pracuje dost dobře, nicméně to stále zdaleka neznamená, že by byla bezchybná. Jak jde vidět i na videu (např. po 4:05), funkce začíná zmatkovat, chvíli nedetekuje semafor vůbec a pak v něm vidí zelenou, ačkoli je červená. Podobně se tak stalo i po 5:10, kdy musel řidič dokonce i zasáhnout, aby se vůz nerozjel do křižovatky (v prvním případě jej blokovalo vepředu stojící auto).
 
Zajímavou vlastností, která hackera nadchla, byl fakt, že pokud si vůz před křižovatkou není jistý, autopilot preventivně trochu zpomalí, aby bylo více času na případnou reakci (cca 6:25). Jak je vidět, funkce ještě zdaleka není připravena a má své chyby, které by mohly mít vážné následky, takže není divu, že ji Tesla ještě nenasadila.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Qualcomm Snapdragon 855 Plus zrychluje na 2,96 GHz Qualcomm Snapdragon 855 Plus zrychluje na 2,96 GHz
Qualcomm přišel a vylepšenou verzí procesoru Snapdragon 855 Plus. Novinka dostává vyšší takt Prime jádra, které činí 2,96 GHz. Vylepšen byl mimo jiné také grafický výkon a rychlost čipu pro umělou inteligenci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple vyšetřuje vznícení iPhonu 6 v rukou 11leté dívky Apple vyšetřuje vznícení iPhonu 6 v rukou 11leté dívky
Lithiové akumulátory jsou vrtkavé a nepříliš bezpečné, o čemž se přesvědčila i 11letá dívenka v Kalifornii. Její smartphone Apple iPhone 6 se jí totiž při používání vznítil v ruce a posléze celý shořel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů
Světem aplikací pro Android se začal šířit pokročilý adware nazvaný Agent Smith nazvaný podle záporáka z Matrixu. Ten dokázal měnit legitimní aplikace a strkat do nich reklamy, z čehož hackeři pochopitelně profitovali.
16.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem
Bentley ukázal koncept svého elektrického superluxusního vozu budoucnosti, modelu EXP 100GT. Má 4 elektromotory, exotické a netradiční materiály, skleněný strop pak vytváří neobvyklou hru světel.
14.7.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem
Společnost OPPO představuje nový high-endový smartphone Reno Z, který chce být velmi slušným fotomobilem s vysokou výdrží. Přináší 48MPx snímač vzadu, 32MPx čip vepředu a velký 6,4" AMOLED displej.
13.7.2019, aktualita, Milan Šurkala