Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Hacker na voze Tesla odemkl detekci semaforů

, , aktualita
Hacker na voze Tesla odemkl detekci semaforů
Hacker z YouTube kanálu greentheonly se znovu pustil do vozu Tesla a díky úspěšnému hacku se mu podařilo odemknout i dosud nepublikované funkce. Jednou z nich je detekce semaforů, kdy autopilot dokáže sám zastavovat na červenou.
Hacker na voze Tesla odemkl detekci semaforů
Automobilka Tesla neustává ve vývoji funkce autopilota pro své vozy a v posledním firmwaru 19.8.3 se jednomu hackerovi podařilo využít úspěšného hacku ke zjištění toho, co se vlastně chystá. Dokázal totiž vyvolat zatím ještě nepublikovanou funkci detekce semaforů, která by měla autopilota vozů Tesla posunout z asistenta pro jízdu na dálnicích na funkci, která dokáže vozem autonomně pohybovat i ve městě. Když se hackerovi podařilo funkci zapnout, na obrazovce se objevila malá ikonka semaforu, která ukazuje, jaká barva byla vlastně detekována.
 
 
Sám tvrdí, že na něj tato funkce udělala dojem a pracuje dost dobře, nicméně to stále zdaleka neznamená, že by byla bezchybná. Jak jde vidět i na videu (např. po 4:05), funkce začíná zmatkovat, chvíli nedetekuje semafor vůbec a pak v něm vidí zelenou, ačkoli je červená. Podobně se tak stalo i po 5:10, kdy musel řidič dokonce i zasáhnout, aby se vůz nerozjel do křižovatky (v prvním případě jej blokovalo vepředu stojící auto).
 
Zajímavou vlastností, která hackera nadchla, byl fakt, že pokud si vůz před křižovatkou není jistý, autopilot preventivně trochu zpomalí, aby bylo více času na případnou reakci (cca 6:25). Jak je vidět, funkce ještě zdaleka není připravena a má své chyby, které by mohly mít vážné následky, takže není divu, že ji Tesla ještě nenasadila.
 


reklama