www.svetmobilne.cz
>
>
>

Hacker na voze Tesla odemkl detekci semaforů

Hacker na voze Tesla odemkl detekci semaforů
, , aktualita
Hacker z YouTube kanálu greentheonly se znovu pustil do vozu Tesla a díky úspěšnému hacku se mu podařilo odemknout i dosud nepublikované funkce. Jednou z nich je detekce semaforů, kdy autopilot dokáže sám zastavovat na červenou.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Tesla neustává ve vývoji funkce autopilota pro své vozy a v posledním firmwaru 19.8.3 se jednomu hackerovi podařilo využít úspěšného hacku ke zjištění toho, co se vlastně chystá. Dokázal totiž vyvolat zatím ještě nepublikovanou funkci detekce semaforů, která by měla autopilota vozů Tesla posunout z asistenta pro jízdu na dálnicích na funkci, která dokáže vozem autonomně pohybovat i ve městě. Když se hackerovi podařilo funkci zapnout, na obrazovce se objevila malá ikonka semaforu, která ukazuje, jaká barva byla vlastně detekována.
 
 
Sám tvrdí, že na něj tato funkce udělala dojem a pracuje dost dobře, nicméně to stále zdaleka neznamená, že by byla bezchybná. Jak jde vidět i na videu (např. po 4:05), funkce začíná zmatkovat, chvíli nedetekuje semafor vůbec a pak v něm vidí zelenou, ačkoli je červená. Podobně se tak stalo i po 5:10, kdy musel řidič dokonce i zasáhnout, aby se vůz nerozjel do křižovatky (v prvním případě jej blokovalo vepředu stojící auto).
 
Zajímavou vlastností, která hackera nadchla, byl fakt, že pokud si vůz před křižovatkou není jistý, autopilot preventivně trochu zpomalí, aby bylo více času na případnou reakci (cca 6:25). Jak je vidět, funkce ještě zdaleka není připravena a má své chyby, které by mohly mít vážné následky, takže není divu, že ji Tesla ještě nenasadila.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
USA minulý týden přidaly Huawei na černou listinu kvůli údajnému ohrožení amerických telekomunikačních sítí. Na tento krok bude muset zareagovat také Google, který patrně přestane čínskému výrobci poskytovat část svých služeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška
Lenovo ukázalo čínským novinářům video s konceptem připravovaného flexibilního smartphonu Motorola Razr. Toto video ovšem měla společnost ukrást od jednoho z fanoušků a opatřit jej vlastním logem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy
Čínská značka Realme, která patří stejnému vlastníkovi jako známější OnePlus, představila svůj zatím nejvybavenější telefon. Nabízí pěkný design, vysouvací přední kameru i čtečku otisků v displeji. A existuje reálná šance, že se dostane na evropské trhy.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu
Garmin představil satelitní navigaci Overlander určenou pro terénní vozidla. Vybavena je velkým displejem a odolným tělem, kromě jiných vychytávek má řidič k dispozici topografické mapy usnadňující cestu v terénu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry
Xiaomi připravuje cenově dostupnou novinku Redmi 7A, která by měla dostat ještě agresivnější cenovku než Redmi 7. Jaké ústupky si to vyžádá? Parametry smartphonu společně s jeho obrázky nyní unikly na internet.
18.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik