Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Google začal na Nexusy posílat Android 5.0 Lollipop

13.11.2014, Jáchym Šlik, aktualita
Uživatelé smartphonů a tabletů z řady Nexus se včera večer dočkali asi nejočekávanější letošní aktualizace. Google totiž zahájil update svých referenčních zařízení na nejnovější Android 5.0 Lollipop. Aktualizovat začíná také Motorola a NVIDIA.
Google velkou novinu o tom, že zahajuje aktualizaci Nexusů na Android 5.0 Lollipop, oznámil na Twitteru. Konkrétní modely společnost v tweetu nezmiňuje, z dřívějších prohlášení ovšem víme, že by nejnovější verze operačního systému měla dorazit na Nexus 4, Nexus 5, Nexus 7 (obě generace) a Nexus 10. Dostupnost updatu ovšem hlásí i majitelé Nexusu 6 a Nexusu 9, v případě těchto dvou zařízení se ovšem jedná jen balíček přinášející opravy chyb a drobná vylepšení, Androidem 5.0 jsou totiž vybaveny už od zahájení prodeje.

Vydávání aktualizace probíhá klasicky OTA cestou (Over the Air, tj. bezdrátově). O její dostupnosti je uživatel informován automaticky, případně může zkusit přejít do menu Nastavení - Informace o telefonu. Aktualizace systému a stisknout tlačítko Zkontrolovat nyní. Google ovšem provádí distribuci updatu postupně a během prvních dnů se obvykle dostane jen na malé procento zařízení. Je tedy velmi pravděpodobné, že naprostá většina majitelů Nexusů se v době vydání článku z nového Androidu 5.0 Lollipop ještě těšit nemůže.Existují sice možnosti, jak několikadenní čekání obejít, instalaci tzv. factory image nebo manuální flashování aktualizace ze ZIP balíčku ovšem doporučujeme jen zkušeným uživatelům. Pokud by vás zajímalo, jaké novinky vlastně nový Android 5.0 Lollipop přináší, podívejte se do našeho předchozího článku.


Nezahálejí ani další výrobci


Přibližně stejně rychlá jako Google, možná dokonce ještě rychlejší, byla Motorola. Společnost včera na svém blogu oznámila, že zahajuje vydávání Androidu 5.0 pro druhou generaci Moto X Pure Edition a druhou generaci Moto G. V obou případech se ovšem jedná o verze zakoupeném na americkém trhu, evropští uživatelé si budou muset ještě chvíli počkat.Bleskurychle zareagovala na vydání na Android 5.0 také NVIDIA. Majitelé herního zařízení SHIELD Tablet se dočkají nové verze systému už 18. listopadu. Dále americký výrobce oznámil novou herní streamovací službu GRID, která bude pro majitele tabletu zdarma dostupná až do konce června 2015.NVIDIA také majitelům SHIELD Tabletu přinese hru Half-Life 2: Episode One. Pro nové majitele 32GB/LTE verze zařízení bude titul dostupný zdarma v rámci tzv. Green Boxu, současní majitelé ovšem budou muset za hru zaplatit. Pro herní tablet byly optimalizovány také čtyři další tituly, a to OddWorld: Stranger's Wrath, Pure Pool, Strike Suit Zero a Turbo Dismount.

Zdroj: PhoneArena.com, Blogs.nvidia.com, Motorola-blog.blogspot.com
reklama