Google začal na Nexusy posílat Android 5.0 Lollipop

Google začal na Nexusy posílat Android 5.0 Lollipop
, , aktualita
Uživatelé smartphonů a tabletů z řady Nexus se včera večer dočkali asi nejočekávanější letošní aktualizace. Google totiž zahájil update svých referenčních zařízení na nejnovější Android 5.0 Lollipop. Aktualizovat začíná také Motorola a NVIDIA.
K oblíbeným
reklama
Google velkou novinu o tom, že zahajuje aktualizaci Nexusů na Android 5.0 Lollipop, oznámil na Twitteru. Konkrétní modely společnost v tweetu nezmiňuje, z dřívějších prohlášení ovšem víme, že by nejnovější verze operačního systému měla dorazit na Nexus 4, Nexus 5, Nexus 7 (obě generace) a Nexus 10. Dostupnost updatu ovšem hlásí i majitelé Nexusu 6 a Nexusu 9, v případě těchto dvou zařízení se ovšem jedná jen balíček přinášející opravy chyb a drobná vylepšení, Androidem 5.0 jsou totiž vybaveny už od zahájení prodeje.

Vydávání aktualizace probíhá klasicky OTA cestou (Over the Air, tj. bezdrátově). O její dostupnosti je uživatel informován automaticky, případně může zkusit přejít do menu Nastavení - Informace o telefonu. Aktualizace systému a stisknout tlačítko Zkontrolovat nyní. Google ovšem provádí distribuci updatu postupně a během prvních dnů se obvykle dostane jen na malé procento zařízení. Je tedy velmi pravděpodobné, že naprostá většina majitelů Nexusů se v době vydání článku z nového Androidu 5.0 Lollipop ještě těšit nemůže.Existují sice možnosti, jak několikadenní čekání obejít, instalaci tzv. factory image nebo manuální flashování aktualizace ze ZIP balíčku ovšem doporučujeme jen zkušeným uživatelům. Pokud by vás zajímalo, jaké novinky vlastně nový Android 5.0 Lollipop přináší, podívejte se do našeho předchozího článku.


Nezahálejí ani další výrobci


Přibližně stejně rychlá jako Google, možná dokonce ještě rychlejší, byla Motorola. Společnost včera na svém blogu oznámila, že zahajuje vydávání Androidu 5.0 pro druhou generaci Moto X Pure Edition a druhou generaci Moto G. V obou případech se ovšem jedná o verze zakoupeném na americkém trhu, evropští uživatelé si budou muset ještě chvíli počkat.Bleskurychle zareagovala na vydání na Android 5.0 také NVIDIA. Majitelé herního zařízení SHIELD Tablet se dočkají nové verze systému už 18. listopadu. Dále americký výrobce oznámil novou herní streamovací službu GRID, která bude pro majitele tabletu zdarma dostupná až do konce června 2015.NVIDIA také majitelům SHIELD Tabletu přinese hru Half-Life 2: Episode One. Pro nové majitele 32GB/LTE verze zařízení bude titul dostupný zdarma v rámci tzv. Green Boxu, současní majitelé ovšem budou muset za hru zaplatit. Pro herní tablet byly optimalizovány také čtyři další tituly, a to OddWorld: Stranger's Wrath, Pure Pool, Strike Suit Zero a Turbo Dismount.

Zdroj: PhoneArena.com, Blogs.nvidia.com, Motorola-blog.blogspot.com
reklama
Nejnovější články
Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku
Zatímco většina elektromobilů používá 400V systémy, pro rychlejší nabíjení je mnohem vhodnější vyšší napětí 800V. To využívá např. Porsche Taycan a pro něj už v USA stojí první 800V nabíječka od Electrify America.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem
Čínská automobilka Byton chce dobýt nejen Evropu se svým novým elektrickým SUV M-Byte. To má být k mání za docela atraktivní cenu a zajímavostí bude např. i obrovský 48" displej místo přístrojové desky.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Moderní Land Rover Defender přijíždí Moderní Land Rover Defender přijíždí
Legendární Land Rover Defender se přestal vyrábět před několika lety a nyní se objevuje jeho moderní varianta. Opět bude k dispozici ve verzích 90 a 110, přičemž si budete moci vybrat i hybridní variantu.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Bentley vyrobí 12 replik vozu Team Blower z roku 1929 Bentley vyrobí 12 replik vozu Team Blower z roku 1929
Automobilka Bentley hodlá vyrobit 12 kusů legendárního závodního vozu Team Blower, původem z roku 1929. Při výrobě těchto aut využije skoro 100 let staré technologie, ale i moderní věci jako jsou 3D skeny.
13.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Ferrari F8 Spider odhazuje střechu a 20 kg Ferrari F8 Spider odhazuje střechu a 20 kg
Počátkem března se objevilo nové Ferrari F8 Tributo a to nyní dostává otevřenou variantu Spider. Ta si ponechává jeho V8 s výkonem až 720 koní, proti předchůdci vůz také shodil cenných 20 kilogramů.
13.9.2019, aktualita, Milan Šurkala