Google začal na Nexusy posílat Android 5.0 Lollipop

Google začal na Nexusy posílat Android 5.0 Lollipop
, , aktualita
Uživatelé smartphonů a tabletů z řady Nexus se včera večer dočkali asi nejočekávanější letošní aktualizace. Google totiž zahájil update svých referenčních zařízení na nejnovější Android 5.0 Lollipop. Aktualizovat začíná také Motorola a NVIDIA.
reklama
Google velkou novinu o tom, že zahajuje aktualizaci Nexusů na Android 5.0 Lollipop, oznámil na Twitteru. Konkrétní modely společnost v tweetu nezmiňuje, z dřívějších prohlášení ovšem víme, že by nejnovější verze operačního systému měla dorazit na Nexus 4, Nexus 5, Nexus 7 (obě generace) a Nexus 10. Dostupnost updatu ovšem hlásí i majitelé Nexusu 6 a Nexusu 9, v případě těchto dvou zařízení se ovšem jedná jen balíček přinášející opravy chyb a drobná vylepšení, Androidem 5.0 jsou totiž vybaveny už od zahájení prodeje.

Vydávání aktualizace probíhá klasicky OTA cestou (Over the Air, tj. bezdrátově). O její dostupnosti je uživatel informován automaticky, případně může zkusit přejít do menu Nastavení - Informace o telefonu. Aktualizace systému a stisknout tlačítko Zkontrolovat nyní. Google ovšem provádí distribuci updatu postupně a během prvních dnů se obvykle dostane jen na malé procento zařízení. Je tedy velmi pravděpodobné, že naprostá většina majitelů Nexusů se v době vydání článku z nového Androidu 5.0 Lollipop ještě těšit nemůže.Existují sice možnosti, jak několikadenní čekání obejít, instalaci tzv. factory image nebo manuální flashování aktualizace ze ZIP balíčku ovšem doporučujeme jen zkušeným uživatelům. Pokud by vás zajímalo, jaké novinky vlastně nový Android 5.0 Lollipop přináší, podívejte se do našeho předchozího článku.


Nezahálejí ani další výrobci


Přibližně stejně rychlá jako Google, možná dokonce ještě rychlejší, byla Motorola. Společnost včera na svém blogu oznámila, že zahajuje vydávání Androidu 5.0 pro druhou generaci Moto X Pure Edition a druhou generaci Moto G. V obou případech se ovšem jedná o verze zakoupeném na americkém trhu, evropští uživatelé si budou muset ještě chvíli počkat.Bleskurychle zareagovala na vydání na Android 5.0 také NVIDIA. Majitelé herního zařízení SHIELD Tablet se dočkají nové verze systému už 18. listopadu. Dále americký výrobce oznámil novou herní streamovací službu GRID, která bude pro majitele tabletu zdarma dostupná až do konce června 2015.NVIDIA také majitelům SHIELD Tabletu přinese hru Half-Life 2: Episode One. Pro nové majitele 32GB/LTE verze zařízení bude titul dostupný zdarma v rámci tzv. Green Boxu, současní majitelé ovšem budou muset za hru zaplatit. Pro herní tablet byly optimalizovány také čtyři další tituly, a to OddWorld: Stranger's Wrath, Pure Pool, Strike Suit Zero a Turbo Dismount.

Zdroj: PhoneArena.com, Blogs.nvidia.com, Motorola-blog.blogspot.com
reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení
Samsung tento týden odhalil ještě jeden tablet s Androidem. Všestranný, cenově dostupný model Galaxy Tab A 10.1 ve verzi pro rok 2019 nabízí elegantní design, stereo reproduktory a funkce zaměřené na rodinu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik