www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Google začal certifikovat smartphony pro firemní užití

Google začal certifikovat smartphony pro firemní užití
, , aktualita
Android Enterprise Recommended je nové značení, které pomůže firemním zákazníkům při výběru nového smartphonu. Certifikované modely musejí splňovat určité podmínky týkající se hardwaru i softwaru. Jaké smartphony tedy Google doporučuje?
reklama
Firmy vybírají pro své zaměstnance telefony obvykle podle jiných kritérií, než když si nové zařízení vybírají sami uživatelé. Google se rozhodl tento proces usnadnit prostřednictvím nové certifikace Android Enterprise Recommended. Zařízení s tímto označením jsou vhodná pro využívání ve firmách, neboť poskytují určitý standard zabezpečení, dostávají alespoň nějaké aktualizace nebo splňují určité hardwarové parametry. V tuto chvíli byly do programu Android Enterprise Recommended zařazeny následující modely:
  • Google Pixel a Pixel XL (2016)
  • Google Pixel 2 a Pixel 2 XL
  • BlackBerry KEYone a BlackBerry Motion
  • LG V30 a LG G6
  • Moto X4 a Moto Z2 Force Edition
  • Nokia 8
  • Huawei Mate 10, Huawei Mate 10 Pro, Huawei P10, Huawei P10 Plus, Huawei P10 Lite a Huawei P smart
Všechna tato zařízení například podporují nástroje pro hromadné nastavení zero-touch, takže po pořízení nemusí pracovník složitě nastavovat každý smartphone zvlášť a k dispozici jsou rovněž další nástroje, které usnadňují podporu a servis. Výrobci u těchto telefonů také garantují bezpečnostní aktualizace do 90 dnů od jejich vydání a minimálně jednu velkou aktualizaci operačního systému po dobu životnosti. Podmínek, které telefony musejí splňovat, je však mnohem více. Vyžadován je minimálně Android 7.0 s předinstalovanými základními aplikacemi a podporou pracovních profilů. Po hardwarové stránce musí být přítomný alespoň 1,4GHz procesor s 64bitovou architekturou, 2GB RAM, 32GB vnitřní úložiště, dva fotoaparáty (10 MPx a 2 MPx) nebo minimálně osmihodinová výdrž baterie (při aktivním používání).
 
 
Telefony s certifikací Android Enterprise Recommended také musejí být dostupné celosvětově a v odemčené verzi, a to buď přímo od výrobce nebo distributory třetích stran. U zařízení určených pro jeden specifický trh však mohou být uděleny výjimky, což by mohl být třeba případ modelů pro americké operátory. Požadavky budou jistě upravovány a měnit se bude také seznam certifikovaných zařízení, nejaktuálnější informace lze proto najít vždy pod odkazem níže.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Dívka zemřela po explozi staršího telefonu Nokia Dívka zemřela po explozi staršího telefonu Nokia
Indická média informovala o incidentu, při kterém přišla o život osmnáctiletá dívka. Příčinou má být výbuch telefonu Nokia 5233, ke kterému došlo po jeho připojení do nabíječky. Společnost HMD Global se od problému distancovala.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
MIUI 9.5 se řítí na více než 30 smartphonů od Xiaomi MIUI 9.5 se řítí na více než 30 smartphonů od Xiaomi
Xiaomi začalo vydávat další aktualizaci své uživatelské nadstavby MIUI, která přináší na telefony Xiaomi nové funkce notifikací dostupné na jiných Androidech už dávno. Podívejte se na kompletní seznam aktualizovatelných modelů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
HTC Desire 12 a Desire 12+ oficiálně: stylovky za přijatelné ceny HTC Desire 12 a Desire 12+ oficiálně: stylovky za přijatelné ceny
HTC představilo dvojici cenově dostupných smartphonů z řady Desire. Překvapí nepřehlédnutelným designem inspirovaným vlajkovými loděmi, ale o výbavě to samé říct nemůžeme, neboť výrobce šetřil, kde se dalo.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Oppo R15 a Vivo X21: elegantní smartphony s výřezem displeje Oppo R15 a Vivo X21: elegantní smartphony s výřezem displeje
Oppo R15, Oppo R15 Dream Mirror Edition a Vivo X21 je trojice novinek, která byla představena na čínském trhu. Společným znakem všech telefonů je 6,3" OLED displej s výřezem pro umístění předního fotoaparátu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Autonomní vůz Uberu při nehodě zabil prvního chodce Autonomní vůz Uberu při nehodě zabil prvního chodce
Autonomní vozidlo už v minulosti zabilo svou chybou řidiče, nyní došlo k prvnímu usmrcení chodce. Stalo se tak vozidlu společnosti Uber, které v Arizoně najelo do chodkyně, která svým zraněním podlehla.
19.3.2018, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře