www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Google začal certifikovat smartphony pro firemní užití

Google začal certifikovat smartphony pro firemní užití
, , aktualita
Android Enterprise Recommended je nové značení, které pomůže firemním zákazníkům při výběru nového smartphonu. Certifikované modely musejí splňovat určité podmínky týkající se hardwaru i softwaru. Jaké smartphony tedy Google doporučuje?
reklama
Firmy vybírají pro své zaměstnance telefony obvykle podle jiných kritérií, než když si nové zařízení vybírají sami uživatelé. Google se rozhodl tento proces usnadnit prostřednictvím nové certifikace Android Enterprise Recommended. Zařízení s tímto označením jsou vhodná pro využívání ve firmách, neboť poskytují určitý standard zabezpečení, dostávají alespoň nějaké aktualizace nebo splňují určité hardwarové parametry. V tuto chvíli byly do programu Android Enterprise Recommended zařazeny následující modely:
  • Google Pixel a Pixel XL (2016)
  • Google Pixel 2 a Pixel 2 XL
  • BlackBerry KEYone a BlackBerry Motion
  • LG V30 a LG G6
  • Moto X4 a Moto Z2 Force Edition
  • Nokia 8
  • Huawei Mate 10, Huawei Mate 10 Pro, Huawei P10, Huawei P10 Plus, Huawei P10 Lite a Huawei P smart
Všechna tato zařízení například podporují nástroje pro hromadné nastavení zero-touch, takže po pořízení nemusí pracovník složitě nastavovat každý smartphone zvlášť a k dispozici jsou rovněž další nástroje, které usnadňují podporu a servis. Výrobci u těchto telefonů také garantují bezpečnostní aktualizace do 90 dnů od jejich vydání a minimálně jednu velkou aktualizaci operačního systému po dobu životnosti. Podmínek, které telefony musejí splňovat, je však mnohem více. Vyžadován je minimálně Android 7.0 s předinstalovanými základními aplikacemi a podporou pracovních profilů. Po hardwarové stránce musí být přítomný alespoň 1,4GHz procesor s 64bitovou architekturou, 2GB RAM, 32GB vnitřní úložiště, dva fotoaparáty (10 MPx a 2 MPx) nebo minimálně osmihodinová výdrž baterie (při aktivním používání).
 
 
Telefony s certifikací Android Enterprise Recommended také musejí být dostupné celosvětově a v odemčené verzi, a to buď přímo od výrobce nebo distributory třetích stran. U zařízení určených pro jeden specifický trh však mohou být uděleny výjimky, což by mohl být třeba případ modelů pro americké operátory. Požadavky budou jistě upravovány a měnit se bude také seznam certifikovaných zařízení, nejaktuálnější informace lze proto najít vždy pod odkazem níže.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Honor View 20 bude mít díru v displeji a 48MPx foťák Honor View 20 bude mít díru v displeji a 48MPx foťák
Připravovaná vlajková loď Honor View 20 by měla následovat nový trend bezrámečkových telefonů. A dosáhne toho otvorem pro čelní kamerku. Na zadní straně překvapivě nalezneme pouze jeden fotoaparát, ale s extrémně vysokým rozlišením.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
iPhone XR má nejlepší fotoaparát mezi „jednookými“ iPhone XR má nejlepší fotoaparát mezi „jednookými“
Testem fotoaparátu DxOMark nedávno prošel iPhone XR a odnesl si odtamtud výborné hodnocení. Dokonce nejlepší mezi smartphony s jedním zadním fotoaparátem. Přemožitelem by se ovšem mohl stát Pixel 3 XL, jehož výsledek dosud nebyl zveřejněn.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Superlehký notebook LG Gram nyní také jako hybrid Superlehký notebook LG Gram nyní také jako hybrid
LG oznámilo nové přírůstky do své rodiny tenkých a lehkých notebooků Gram. Nabídku doplní sedmnáctipalcová varianta i model s konstrukcí 2 v 1. Novinky se ukážou na veletrhu CES, ale představeny byly už nyní.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Lotus chystá elektrický hypersport s 1000 koňmi Lotus chystá elektrický hypersport s 1000 koňmi
Britský výrobce sportovních vozů Lotus se rovněž připravuje na elektrickou éru, která se nezadržitelně blíží. V jeho podání to bude hypersportovní automobil, jehož výkon má dosahovat minimálně 1000 koní.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
OnePlus 6T McLaren Edition: více výkonu a rychlejší nabíjení OnePlus 6T McLaren Edition: více výkonu a rychlejší nabíjení
OnePlus spojilo síly s automobilovou značkou McLaren a výsledkem je speciální edice vlajkové lodi 6T. Změny ovšem nejsou pouze designové, telefon také dostal do vínku 10GB RAM a superrychlé nabíjení baterie.
11.12.2018, aktualita, Jáchym Šlik