www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Google začal certifikovat smartphony pro firemní užití

Google začal certifikovat smartphony pro firemní užití
, , aktualita
Android Enterprise Recommended je nové značení, které pomůže firemním zákazníkům při výběru nového smartphonu. Certifikované modely musejí splňovat určité podmínky týkající se hardwaru i softwaru. Jaké smartphony tedy Google doporučuje?
reklama
Firmy vybírají pro své zaměstnance telefony obvykle podle jiných kritérií, než když si nové zařízení vybírají sami uživatelé. Google se rozhodl tento proces usnadnit prostřednictvím nové certifikace Android Enterprise Recommended. Zařízení s tímto označením jsou vhodná pro využívání ve firmách, neboť poskytují určitý standard zabezpečení, dostávají alespoň nějaké aktualizace nebo splňují určité hardwarové parametry. V tuto chvíli byly do programu Android Enterprise Recommended zařazeny následující modely:
  • Google Pixel a Pixel XL (2016)
  • Google Pixel 2 a Pixel 2 XL
  • BlackBerry KEYone a BlackBerry Motion
  • LG V30 a LG G6
  • Moto X4 a Moto Z2 Force Edition
  • Nokia 8
  • Huawei Mate 10, Huawei Mate 10 Pro, Huawei P10, Huawei P10 Plus, Huawei P10 Lite a Huawei P smart
Všechna tato zařízení například podporují nástroje pro hromadné nastavení zero-touch, takže po pořízení nemusí pracovník složitě nastavovat každý smartphone zvlášť a k dispozici jsou rovněž další nástroje, které usnadňují podporu a servis. Výrobci u těchto telefonů také garantují bezpečnostní aktualizace do 90 dnů od jejich vydání a minimálně jednu velkou aktualizaci operačního systému po dobu životnosti. Podmínek, které telefony musejí splňovat, je však mnohem více. Vyžadován je minimálně Android 7.0 s předinstalovanými základními aplikacemi a podporou pracovních profilů. Po hardwarové stránce musí být přítomný alespoň 1,4GHz procesor s 64bitovou architekturou, 2GB RAM, 32GB vnitřní úložiště, dva fotoaparáty (10 MPx a 2 MPx) nebo minimálně osmihodinová výdrž baterie (při aktivním používání).
 
 
Telefony s certifikací Android Enterprise Recommended také musejí být dostupné celosvětově a v odemčené verzi, a to buď přímo od výrobce nebo distributory třetích stran. U zařízení určených pro jeden specifický trh však mohou být uděleny výjimky, což by mohl být třeba případ modelů pro americké operátory. Požadavky budou jistě upravovány a měnit se bude také seznam certifikovaných zařízení, nejaktuálnější informace lze proto najít vždy pod odkazem níže.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Peugeot představil plug-in hybridy 508 a 3008 Peugeot představil plug-in hybridy 508 a 3008
Peugeot to už v minulosti zkoušel s naftovými hybridy, ty se ale moc neujaly. Tentokrát to zkouší znovu a vypadá to, že i lépe. Peugeot 508 a 3008 dostanou benzinové hybridy s velkým akumulátorem, v druhém případě dokonce i s pohonem všech 4 kol.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cukrovou třtinu v Brazílii odváží autonomně řízené Mercedesy Axor Cukrovou třtinu v Brazílii odváží autonomně řízené Mercedesy Axor
Automobilka Mercedes-Benz dodá do Brazílie celkem 18 nákladních vozů Axor, které zde pomohou sbírat a odvážet cukrovou třtinu. Aby to měli řidiči jednodušší, vozy se po poli dokáží pohybovat autonomně.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fanoušci OnePlus blahořečí 3,5mm jack, budoucí model o něj přijde Fanoušci OnePlus blahořečí 3,5mm jack, budoucí model o něj přijde
OnePlus se fanoušků na Twitteru zeptalo, jakou funkci mají nejraději na svém OnePlus 6. Vzhledem k nedávnému prohlášení, že chystané OnePlus 6T nebude mít 3,5mm audio jack, si uživatelé nejvíce cení právě této funkce.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Punkt MP02: drahý telefon, co toho moc neumí Punkt MP02: drahý telefon, co toho moc neumí
Za částku odpovídající 350 dolarům můžete mít už velmi solidně vybavený smartphone. A nebo jednoduchý mobil Punkt, který má malý černobílý displej a umí skoro jen volat a posílat SMS. V čem je tedy zvláštní?
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Volkswagen představil vodíkový Crafter HyMotion Volkswagen představil vodíkový Crafter HyMotion
Vedle spousty elektrických dodávek a jejich konceptů představila společnost Volkswagen ještě jednu pozoruhodnou dodávku. Crafter HyMotion je totiž poháněna vodíkem a vychází z elektrického e-Crafteru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala