www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Google začal certifikovat smartphony pro firemní užití

Google začal certifikovat smartphony pro firemní užití
, , aktualita
Android Enterprise Recommended je nové značení, které pomůže firemním zákazníkům při výběru nového smartphonu. Certifikované modely musejí splňovat určité podmínky týkající se hardwaru i softwaru. Jaké smartphony tedy Google doporučuje?
reklama
Firmy vybírají pro své zaměstnance telefony obvykle podle jiných kritérií, než když si nové zařízení vybírají sami uživatelé. Google se rozhodl tento proces usnadnit prostřednictvím nové certifikace Android Enterprise Recommended. Zařízení s tímto označením jsou vhodná pro využívání ve firmách, neboť poskytují určitý standard zabezpečení, dostávají alespoň nějaké aktualizace nebo splňují určité hardwarové parametry. V tuto chvíli byly do programu Android Enterprise Recommended zařazeny následující modely:
  • Google Pixel a Pixel XL (2016)
  • Google Pixel 2 a Pixel 2 XL
  • BlackBerry KEYone a BlackBerry Motion
  • LG V30 a LG G6
  • Moto X4 a Moto Z2 Force Edition
  • Nokia 8
  • Huawei Mate 10, Huawei Mate 10 Pro, Huawei P10, Huawei P10 Plus, Huawei P10 Lite a Huawei P smart
Všechna tato zařízení například podporují nástroje pro hromadné nastavení zero-touch, takže po pořízení nemusí pracovník složitě nastavovat každý smartphone zvlášť a k dispozici jsou rovněž další nástroje, které usnadňují podporu a servis. Výrobci u těchto telefonů také garantují bezpečnostní aktualizace do 90 dnů od jejich vydání a minimálně jednu velkou aktualizaci operačního systému po dobu životnosti. Podmínek, které telefony musejí splňovat, je však mnohem více. Vyžadován je minimálně Android 7.0 s předinstalovanými základními aplikacemi a podporou pracovních profilů. Po hardwarové stránce musí být přítomný alespoň 1,4GHz procesor s 64bitovou architekturou, 2GB RAM, 32GB vnitřní úložiště, dva fotoaparáty (10 MPx a 2 MPx) nebo minimálně osmihodinová výdrž baterie (při aktivním používání).
 
 
Telefony s certifikací Android Enterprise Recommended také musejí být dostupné celosvětově a v odemčené verzi, a to buď přímo od výrobce nebo distributory třetích stran. U zařízení určených pro jeden specifický trh však mohou být uděleny výjimky, což by mohl být třeba případ modelů pro americké operátory. Požadavky budou jistě upravovány a měnit se bude také seznam certifikovaných zařízení, nejaktuálnější informace lze proto najít vždy pod odkazem níže.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla začala vyrábět Model 3 i ve "stanu" Tesla začala vyrábět Model 3 i ve "stanu"
Elon Musk slíbil, že do konce června chce vyrábět 5000 vozů Model 3 týdně. Po několika odkladech to chce už konečně splnit, a tak nechal postavit jakýsi "stan". Tvrdí dokonce, že toto provizorní řešení je lepší než klasická továrna.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
ZTE to má zase nahnuté, Senát ruší Trumpovu dohodu ZTE to má zase nahnuté, Senát ruší Trumpovu dohodu
ZTE a Trumpovy zákazy a dohody jsou docela pěkná komedie. Poslední Trumpova dohoda s Čínou se totiž z bezpečnostního hlediska nelíbí Senátu, a tak to vypadá, že naděje pro ZTE opět pohasíná.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy Note 9 asi získá 4000mAh baterii a až 512GB paměť Samsung Galaxy Note 9 asi získá 4000mAh baterii a až 512GB paměť
Uvedení nového telefonu Samsung Galaxy Note 9 se pomalu blíží a s tím se objevuje i více a více uniklých informací. Ty poslední hovoří např. o 4000 mAh baterii a možnosti jej sehnat i s obrovskou 512GB vnitřní pamětí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Audi A1 představeno v nové generaci, nyní už bez dieselu Audi A1 představeno v nové generaci, nyní už bez dieselu
Automobilka Audi dnes představila svůj nový malý hatchback A1. Dostal agresivnější design, naopak nedostal do nabídky žádný naftový motor. K dispozici budou jen tři přeplňované benzinové motory ve čtyřech verzích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk objevil špionáž v Tesle, rozsah se vyšetřuje Elon Musk objevil špionáž v Tesle, rozsah se vyšetřuje
Elon Musk v neděli večer rozeslal všem zaměstnancům Tesly e-mail o tom, že ve společnosti byl nalezen sabotér. Ten dělal změny v operačním systému firmy a také kradl interní data pro třetí strany.
Včera, aktualita, Milan Šurkala