www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Google upřednostnil iOS. Androidisté si na tmavý YouTube počkají

Google upřednostnil iOS. Androidisté si na tmavý YouTube počkají
, , aktualita
Google oznámil, že jeho mobilní aplikace YouTube dostává dlouho očekávané tmavé téma, které méně ruší a je šetrnější k očím. Jedná se však zatím jen o verzi pro iOS, na Android se novinka dostane o něco později.
K oblíbeným
reklama
Tmavé téma byl nejprve představeno loni v desktopové verzi YouTube, ale dlouho už se (i na četné žádosti uživatelů) chystá také do mobilní aplikace. Tento týden k tomu konečně došlo, ale překvapí, že nejprve byla aktualizace vydána pro iOS. Google tedy v tomto ohledu upřednostnil konkurenční systém před svým vlastním a těžko říct, zda tak učinil záměrně, nebo byl vývoj pro iOS zkrátka dokončen dříve než v případě verze pro Android. Pokud máte třeba iPhone, můžete si aktualizovaný YouTube stáhnout hned teď z Apple App Store.
 
 
Tmavé téma, které přebarví kompletně celé uživatelské rozhraní do tmavších odstínů, lze aktivovat hned po prvním spuštění nové verze aplikace. Ve spodní části displeje by se totiž mělo objevit upozornění na tuto novou funkci rovnou i s tlačítkem pro vyzkoušení. Pokud byste chtěli tmavý režim aktivovat později, stačí kliknout na profilový obrázek v pravém horním rohu, vybrat Nastavení a potom už najít příslušný přepínač. Tmavý režim není určen jen pro potěchu oka, ale má především praktický význam.
 
Při přehrávání by měly tmavé odstíny méně rušit než světlé, takže lépe vynikne samotné video. Temnější pozadí je také příjemnější pro oči, především pokud do telefonu koukáte delší dobu nebo za tmy. A konečně uživatelům s OLED displeji snad může o něco málo prodloužit výdrž baterie. Zvěsti o této novince v mobilní aplikaci YouTube byly potvrzeny letos v lednu, když několik uživatelů na tento mód náhodou narazilo a podělilo se o novinku s celým světem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple varuje před poklesem příjmů, viníkem je koronavirus Covid-19 Apple varuje před poklesem příjmů, viníkem je koronavirus Covid-19
Koronavirus COVID-19 ovlivňuje i samotný průmysl, odkládají se veletrhy, uvádění nových produktů a klesají i příjmy. Právě před tím varuje své investory společnost Apple a je jen otázkou, nakolik se odsune uvedení nových iPhonů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tesla vrátila autopilota do ojetého auta, negativní publicita zabrala Tesla vrátila autopilota do ojetého auta, negativní publicita zabrala
Negativní publicita občas přinutí společnosti změnit názor a to se stalo i v případě Tesly. Ta majiteli ojetého vozu Model S 75D odstranila autopilota, za kterého údajně nezaplatil. Teď mu ho vrací zpět.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nová aféra Tesly: automobilka odstranila autopilota u ojetých aut Nová aféra Tesly: automobilka odstranila autopilota u ojetých aut

Tesla bude mít opět co vysvětlovat. Někteří majitelé totiž zjistili velmi nepříjemnou skutečnost. Poté, co si koupili ojetou Teslu od původního majitele, který si připlatil za autopilota, jim automobilka tuto funkci vypnula a nutí je k opětovné koupi. 

9.2.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
MediaTek uvedl procesory střední třídy Helio G70 a G80 MediaTek uvedl procesory střední třídy Helio G70 a G80
Společnost MediaTek představila nové mobilní procesory pro telefony střední třídy. Jde o modely Helio G70 a G80, které se liší svými takty CPU i GPU. I tak by měly dostačovat na slušné mobilní hraní.
6.2.2020, aktualita, Milan Šurkala
Brexit může vrátit do hry dražší roaming Brexit může vrátit do hry dražší roaming
Odchod Velké Británie z EU může mít další nepříjemný dopad pro cestování a pobyt v této zemi. Hrozí totiž, že bude zrušena dohoda o roamingu, která zajišťovala absenci zvýšených roamingových poplatků. V Británii tak možná budeme volat dráž než teď.
4.2.2020, aktualita, Milan Šurkala