Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Google upřednostnil iOS. Androidisté si na tmavý YouTube počkají

15.3.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Google oznámil, že jeho mobilní aplikace YouTube dostává dlouho očekávané tmavé téma, které méně ruší a je šetrnější k očím. Jedná se však zatím jen o verzi pro iOS, na Android se novinka dostane o něco později.
Tmavé téma byl nejprve představeno loni v desktopové verzi YouTube, ale dlouho už se (i na četné žádosti uživatelů) chystá také do mobilní aplikace. Tento týden k tomu konečně došlo, ale překvapí, že nejprve byla aktualizace vydána pro iOS. Google tedy v tomto ohledu upřednostnil konkurenční systém před svým vlastním a těžko říct, zda tak učinil záměrně, nebo byl vývoj pro iOS zkrátka dokončen dříve než v případě verze pro Android. Pokud máte třeba iPhone, můžete si aktualizovaný YouTube stáhnout hned teď z Apple App Store.
 
 
Tmavé téma, které přebarví kompletně celé uživatelské rozhraní do tmavších odstínů, lze aktivovat hned po prvním spuštění nové verze aplikace. Ve spodní části displeje by se totiž mělo objevit upozornění na tuto novou funkci rovnou i s tlačítkem pro vyzkoušení. Pokud byste chtěli tmavý režim aktivovat později, stačí kliknout na profilový obrázek v pravém horním rohu, vybrat Nastavení a potom už najít příslušný přepínač. Tmavý režim není určen jen pro potěchu oka, ale má především praktický význam.
 
Při přehrávání by měly tmavé odstíny méně rušit než světlé, takže lépe vynikne samotné video. Temnější pozadí je také příjemnější pro oči, především pokud do telefonu koukáte delší dobu nebo za tmy. A konečně uživatelům s OLED displeji snad může o něco málo prodloužit výdrž baterie. Zvěsti o této novince v mobilní aplikaci YouTube byly potvrzeny letos v lednu, když několik uživatelů na tento mód náhodou narazilo a podělilo se o novinku s celým světem.
 


reklama