Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Google údajně chystá dvoje chytré hodinky Nexus

7.7.2016, Milan Šurkala, aktualita
Podle neoficiálních zpráv se Google přidá na trh chytrých hodinek a představí dvojici modelů řady Nexus. Hodinky zatím mají mít kódové označení Angelfish a Swordfish. Vyspělejší model nabídne i LTE, GPS a snímač srdečního tepu.
Trh chytrých hodinek bude patrně obohacen o další dva modely. Neoficiální zprávy hovoří o tom, že Google chystá dvojici hodinek z řady Nexus. Podle zatím neověřených zpráv by mělo jít o modely s kódovým označením Angelfish a Swordfish. Angelfish má být vyspělejší model s rozměry 43,5 mm v průměru a 14mm tloušťkou. Vedle velkého tlačítka na pravé straně má mít i nahoře a dole menší tlačítka pro zatím nespecifikované účely. V tomto případě lze očekávati podporu LTE, GPS a snímač srdečního tepu.


Android Wear logo


Model Swordfish by měl být o něco menší, jeho průměr má činit 42 mm a tloušťka pak 10,6 mm. V tomto případě se patrně budeme muset spokojit s jediným tlačítkem na boku, přijdeme i o LTE a GPS modul a hovoří se o tom, že tu nebude ani snímač srdečního tepu. Obě řady hodinek ale mají disponovat nově představeným systémem Google Assistant. Ten by si měl poradit i s poměrně komplexními požadavky. Znovu ale upozorňujeme, že jde o zatím nepotvrzené zprávy, které se mohou, ale také nemusí potvrdit.

Zdroj: techradar.com, androidpolice.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama