Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Google spouští bug bounty, za nalezení chyby až $1000

22.10.2017, Milan Šurkala, aktualita
Mnoho společností má své bug bounty programy, kdy hackeři, kteří naleznou závažnou bezpečnostní chybu v jejich produktech, dostanou peněžitou odměnu. Google Play nyní spouští pro vybrané aplikace program, kdy můžete dostat až $1000.
Už v minulosti jsme hovořili o bug bounty programech, kdy může být nalezení závažné bezpečnostní chyby odměněno nemalou peněžitou odměnou. Zatímco Fiat-Chrysler nabízí $1500, v případě Facebooku už to v minulosti nejednou přesáhlo $10.000, a chyba ve Windows 10 může být odměněna až čtvrt milionem dolarů. Podobný program nyní spouští také Google ve svém obchodě Google Play, nazvaný je Google Play Security Reward Program. Odměna činí až $1000 a je extra částkou k odměnám, které jsou vyplaceny autory aplikací, které se tohoto programu zúčastňují. Úspěšný hacker tak může být odměněn dvakrát, jak autorem aplikace, tak Googlem.
 
Google Play logo
 
Po nalezení chyby musí hacker kontaktovat samotného vývojáře aplikace a společně vyřešit bezpečnostní problém. Pokud má vývojář vlastní bug bounty program, může být hacker odměněn. V případě, že se hacker do 90 dní od zveřejnění záplaty přihlásí Googlu, ten mu může vyplatit ještě dalších $1000. Více informací a podmínek pak najdete na stránkách Hacker One, které používá Google jako platformu pro řešení těchto problémů.
 
Program se týká pouze vybraných aplikací vývojářů, kteří se tohoto programu zúčastňují. Konkrétně tak jde o aplikace Alibaba, Dropbox, Duolingo, Headspace, Line, Mail.ru, Snapchat a Tinder. Pro aplikace Googlu jde zde speciální Google Vulnerability Reward Program a pro chyby v prohlížeči Chrome pak Chrome Reward Program.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama