Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Google umožňuje zmenšit aktualizace aplikací z Play Store

25.7.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Teprve pár dnů jsou uživatelé Google Play Store předem informováni, jaký objem dat bude stažen při instalaci či aktualizaci aplikace. Nový algoritmus navíc umožňuje vývojářům značně snížit velikost aktualizačních balíčků.
Nedávnými změnami v Obchodě Play vychází Google vstříc především uživatelům, kteří často stahují aplikace či jejich aktualizace přes mobilní připojení, mohou jej ovšem ocenit také majitelé smartphonů a tabletů potýkající se s nedostatkem úložiště. Využitím delta algoritmu „bsdiff“ je možné velmi výrazně snížit objem dat potřebný ke stažení aktualizačního balíčku. Podle Googlu lze takto velikost updatu zmenšit ještě více než v případě předchozího používaného algoritmu. Jako příklad dává svůj internetový prohlížeč Chrome, u kterého se povedlo snížit velikost hlavní aktualizace z 22,8 na 12,9 MB. V případě menší aktualizace je potom rozdíl ještě výraznější – díky kompresi balíček „zhubnul“ z 15,3 na 3,6 MB.

Algoritmus je navíc možné použít také u dodatečně stahovaných souborů, jakou jsou například data graficky propracovanějších her. Velikost stahovaného souboru se tak může v průměru snížit o 12 % v případě instalace, respektive 65 % u aktualizace. Jelikož se jedná o balíčky dosahující velikosti až 2 GB, umožňuje nový typ komprese výrazně snížit i dobu nutnou ke stažení na pomalejších internetových připojeních. Poslední změna se potom týká jasnějších informací o velikostech aplikací v Google Play Store. U nenainstalovaných položek se nyní zobrazuje skutečný objem dat, který bude přenesen během stahování. A v případě už nainstalovaných aplikací je uživatel informován o velikosti dostupné aktualizace.

Zdroj: Android-developers.blogspot.com
reklama