Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Google připravuje Chat, náhradu za dnešní SMS

, , aktualita
Google připravuje Chat, náhradu za dnešní SMS
Google měl v minulosti několik chatovacích aplikací, ale žádná nedosáhla výraznějšího úspěchu. V současné době se tedy chce raději soustředit na univerzální standard RCS, který je považován za nástupce SMS.
Google připravuje Chat, náhradu za dnešní SMS
Google pozastavil vývoj své chatovací aplikace Allo, která sice bude nadále fungovat, ale už nebude dostávat tolik nových aktualizací. Místo toho se americký gigant rozhodl zaměřit na standard RCS (Rich Communication Services, v doslovném překladu bohaté komunikační služby), který by mohl jednou zcela nahradit klasické SMS. RCS budou podporovány přímo v současné aplikaci Zprávy pro Android (Messages), nevznikne tedy další aplikace. RCS bude komerčně označováno jako Chat a bude fungovat po boku SMS – pokud telefon příjemce nebude podporovat RCS, odešle se mu klasická textovka.
 
 
RCS je standard představený už v roce 2012, který je v tuto chvíli podporován pěti desítkami mobilních operátorů z různých koutů světa. V České republice si mohou funkci vyzkoušet zákazníci Vodafonu, kteří si stáhnou z Google Play Store aplikaci Message+. Do iniciativy se zapojilo rovněž jedenáct výrobců zařízení a dva poskytovatelé operačních systémů – Google a Microsoft. Prozatím tedy chybí zájem Applu, který má vlastní iMessage. RCS se od běžných SMS liší funkcemi známýmí z chatovacích aplikací, jako je možnost posílání fotek, samolepek, notifikace při psaní zprávy, skupinové konverzace, informace o poloze apod. RCS na druhou stranu vyžadují internetové připojení, ať už přes mobilní sítě či Wi-Fi.

 
Google rovněž připravuje několik dalších změn pro výchozí aplikaci Zprávy pro Android. Jednou z nich bude desktopové webové rozhraní, takže bude možné Chat používat také na počítači. Dále se můžeme těšit na chytré odpovědi známé z Allo, integraci aplikace Fotek Google, kvalitnější vyhledávání a více možností vyjádření emocí, což by mohlo znamenat například více samolepek či nastavení velikosti barvy a velikosti bubliny se zprávou.
 
Prozatím nebylo oznámeno, kdy se bude vydána aktualizovaná verze aplikace Zprávy pro Android.
 


reklama