www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Google pohřbí další aplikaci. Řada přišla na Google Trips

Google pohřbí další aplikaci. Řada přišla na Google Trips
, , aktualita
Na virtuálním hřbitově Googlu brzy dostane svůj hrobeček aplikace Google Trips, která pomáhala cestovatelům při plánování dovolené. Místo toho společnost vydala nový webový portál, který ovšem nepředstavuje plnou náhradu aplikace.
K oblíbeným
reklama
Google nabízí velmi bohatou nabídku aplikací a služeb, ke kterým často přidává další. Spolu s tím ovšem ukončuje funkci jiných, které nemají dostatek zákazníků nebo už do portfolia společnosti z různých důvodů nezapadají. Tentokrát přišla na řadu mobilní aplikace Google Trips, která byla vydána před necelými třemi lety. Nikdy se z ní sice nestal globální hit, ale přesto si vybudovala solidní uživatelskou základnu mezi pravidelnými i občasnými cestovateli – jen verzi pro Android si z Obchodu Play stáhlo minimálně pět milionů lidí. Kromě toho existuje také verze pro iOS. Tento týden se ovšem dostala na internet informace, že aplikace končí. Fanoušci to zjistili tak, že prozkoumali instalační balíček a našli tam zmínku o tom, že podpora aplikace bude ukončena.
 
 
A nedlouho poté byla tato informace oficiálně potvrzena. Google na svých stránkách zveřejnil, že aplikace Google Trips přestane fungovat 5. srpna 2019. To je možná dost nešťastně zvolené datum uprostřed hlavní turistické sezóny. Uživatelé, kteří mají naplánovanou letní dovolenou a počítali s aplikací Google Trips, tak budou muset poměrně narychlo hledat náhradu. Do uvedeného data ovšem bude aplikace fungovat tak, jak jsou uživatelé zvyklí. Připomeňme, že aplikace vznikla za účelem usnadnění plánování dovolené. Na jednom místě cestovatel najde informace o všech rezervacích včetně letenek a hotelů, přičemž aplikace si může tato data obstarat z potvrzení v Gmailu.
 
 
Obsahuje tipy na zajímavá místa, která vybírá i na základě dříve navštívených atrakcí. Součástí jsou také navrhované denní plány, tipy na restaurace nebo užitečné informace o dopravě, spropitném apod. Všechna data lze přitom stáhnout do telefonu ještě před cestou, takže následně už není potřeba internetové připojení. Google nedávno vydal webovou alternativu google.com/travel a patrně usoudil, že mobilní aplikace není potřeba. Rozhodně se ovšem nejedná o plnou náhradu. Kromě toho společnost zveřejnila návod, jak lze k některým funkcím z Google Trips přistupovat prostřednictvím funkcí Vyhledávání a Mapy.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asus uvedl kompaktní Zenfone 8 a ZenFone 8 Flip s otočným fotoaparátem Asus uvedl kompaktní Zenfone 8 a ZenFone 8 Flip s otočným fotoaparátem
Asus uvádí dva nové telefony do své řady Zenfone 8. Základní model s relativně kompaktními rozměry a Zenfone 8 Flip s otočným fotoaparátem. Stejnými moduly tak můžete fotit klasicky dozadu i selfie dopředu.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla Model S Jamese Maye: po Fordu další kuriózně vybité EV na nabíječce Tesla Model S Jamese Maye: po Fordu další kuriózně vybité EV na nabíječce
Vypadá to, že nejen Ford Mustang Mach-E je elektromobilem, který může mít problém s vybitým akumulátorem, přestože by k tomu nemělo dojít. James May známý z TopGearu a The Grand Tour kvůli podobnému problému muset rozebrat část své Tesly.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů
DxOMark známe především v oblasti vyhodnocování kvality snímačů digitálních fotoaparátů i telefonů. Nyní se ale dostalo na další kategorii, a tou jsou akumulátory smartphonů. Nově budeme mít bodové hodnocení nejen výdrže.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class
Automobilka Mercedes-Benz představila koncept elektrického vanu EQT. Ten má být jakýmsi předobrazem nové T-Class, kompaktnější varianty k oblíbené V-Class. Pojmout má až sedm pasažérů a nabídnout jim luxusní svezení.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jen 13 % uživatelů iOS 14.5 povolilo sledování aplikacemi Jen 13 % uživatelů iOS 14.5 povolilo sledování aplikacemi
Společnost Flurry Analytics se podívala na množství uživatelů, kteří povolili sledování aplikacemi v poslední verzi operačního systému Apple iOS 14.5. A není jich mnoho, celosvětově jde o 13 % lidí.
10.5.2021, aktualita, Milan Šurkala