Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Google pohřbí další aplikaci. Řada přišla na Google Trips

6.6.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Na virtuálním hřbitově Googlu brzy dostane svůj hrobeček aplikace Google Trips, která pomáhala cestovatelům při plánování dovolené. Místo toho společnost vydala nový webový portál, který ovšem nepředstavuje plnou náhradu aplikace.
Google nabízí velmi bohatou nabídku aplikací a služeb, ke kterým často přidává další. Spolu s tím ovšem ukončuje funkci jiných, které nemají dostatek zákazníků nebo už do portfolia společnosti z různých důvodů nezapadají. Tentokrát přišla na řadu mobilní aplikace Google Trips, která byla vydána před necelými třemi lety. Nikdy se z ní sice nestal globální hit, ale přesto si vybudovala solidní uživatelskou základnu mezi pravidelnými i občasnými cestovateli – jen verzi pro Android si z Obchodu Play stáhlo minimálně pět milionů lidí. Kromě toho existuje také verze pro iOS. Tento týden se ovšem dostala na internet informace, že aplikace končí. Fanoušci to zjistili tak, že prozkoumali instalační balíček a našli tam zmínku o tom, že podpora aplikace bude ukončena.
 
 
A nedlouho poté byla tato informace oficiálně potvrzena. Google na svých stránkách zveřejnil, že aplikace Google Trips přestane fungovat 5. srpna 2019. To je možná dost nešťastně zvolené datum uprostřed hlavní turistické sezóny. Uživatelé, kteří mají naplánovanou letní dovolenou a počítali s aplikací Google Trips, tak budou muset poměrně narychlo hledat náhradu. Do uvedeného data ovšem bude aplikace fungovat tak, jak jsou uživatelé zvyklí. Připomeňme, že aplikace vznikla za účelem usnadnění plánování dovolené. Na jednom místě cestovatel najde informace o všech rezervacích včetně letenek a hotelů, přičemž aplikace si může tato data obstarat z potvrzení v Gmailu.
 
 
Obsahuje tipy na zajímavá místa, která vybírá i na základě dříve navštívených atrakcí. Součástí jsou také navrhované denní plány, tipy na restaurace nebo užitečné informace o dopravě, spropitném apod. Všechna data lze přitom stáhnout do telefonu ještě před cestou, takže následně už není potřeba internetové připojení. Google nedávno vydal webovou alternativu google.com/travel a patrně usoudil, že mobilní aplikace není potřeba. Rozhodně se ovšem nejedná o plnou náhradu. Kromě toho společnost zveřejnila návod, jak lze k některým funkcím z Google Trips přistupovat prostřednictvím funkcí Vyhledávání a Mapy.
 


reklama