Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Google Play Store nabídne každý týden jednu placenou aplikaci zdarma

27.3.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Google přidal do Obchodu Play sekci, ve které se každý týden objeví jedna, za běžných okolností placená aplikace, kterou bude možné stáhnout zdarma. První týden byl vybrán herní titul Card Wars - Adventure Time, který běžně stojí skoro stokorunu.
Už od nepaměti se v Google Play Store (svého času ještě v Android Marketu) setkáváme se slevami aplikací, některé běžně placené tituly lze tak pořídit s výraznou slevou. Až před nedávnem však Google začal do svého obchodu s aplikacemi implementovat funkce, které vývojářům usnadní propagaci slevové akce a uživatelům zase zjednoduší orientaci. U zlevněných aplikací je nově možné vidět původní cenu, za kterou se aplikace běžně prodává. A také mohou vývojáři nabídnout placenou aplikaci dočasně zdarma.
Tuto sekci zatím čeští uživatelé v Google Play Store nenajdou, ale není problém se přímo ke zvýhodněné aplikaci „proklikat“ běžným způsobem


Právě v tomto ohledu přišel Google s další novinkou, kterou se nejspíš inspiroval od konkurenčního Apple App Store. Uživatelé Androidu, stejně jako už dlouhou dobu majitelé iPhonů a iPadů, si budou moct každý týden stáhnout jednu aplikaci, která je běžně nabízena jako placená, zcela zdarma. Vybraný titul zájemci naleznou v sekci „Free App of the Week“, která by měla být dostupná v prohlížeči i v aplikaci Obchod Play. V české mutaci se nám ovšem tuto sekci prozatím nepovedlo nalézt, pravděpodobně se objeví až později.

To však neznamená, že bychom si aplikaci v rámci akce nemohli stáhnout, jen ji musíme dohledat jiným způsobem. Pro první týden byla vybrána hra Card Wars - Adventure Time, která byla vytvořena na základě animovaného seriálu Adventure Time (u nás vysílán pod názvem Čas na dobrodružství) od televizní stanice Cartoon Network. Jak napovídá název, jedná se o karetní hru, kde se hráči utkají proti sobě se svými armádami postaviček známých ze seriálu. Titul je běžně dostupný za 95 Kč, ale ještě pět dnů jej lze stáhnout zdarma.Přístí týden se v sekci jistě objeví další běžně placená aplikace. A už nyní je jasné, že opět půjde o realitvně známý a dobře hodnocený titul.

Zdroj: Androidpolice.com
reklama