www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Google Play Protect: ochrana našich telefonů už není tak tajná

Google Play Protect: ochrana našich telefonů už není tak tajná
, , aktualita
Google unifikoval bezpečnostní funkce, které jsou součástí většiny telefonů s Androidem, do jedné služby se zastřešujícím názvem Google Play Protect. Její součástí je mimo jiné skenování aplikací.
reklama
Googlu není lhostejné zabezpečení smartphonů s Androidem, ač by se to tak někdy mohlo zdát. Už poměrně dlouho americká společnost distribuuje v rámci Google Play Services (Služby Google Play) také funkce, které pomáhají se zabezpečením jejich telefonů. Většina z nich však funguje spíše skrytě, takže o jejich přítomnosti uživatelé často ani nevědí. To se nyní částečně mění, neboť Google spouští Play Protect. Na první pohled nová služba vlastně jen spojuje všechny dosavadní bezpečnostní funkce, které jsou součástí našich telefonů s Androidem už nějaký ten pátek. Spolu s tím byla také spuštěna internetová stránka Android.com/play-protect, kde uživatelé naleznou pohromadě přehled všech funkcí, které jsou součástí Google Play Protect.
 
 
Asi nejdůležitější funkce kontroluje aplikace ve smartphonu, zda nejsou škodlivé. Nově se navíc uživatelům zobrazuje oznámení, zda jsou všechny aplikace bezpečné včetně času posledního skenování, kliknutím se lze potom dostat na obrazovku s dalším nastavením. Toto oznámení by se mělo objevit v Google Play Store, a to v sekci Moje aplikace a hry – Aktualizace. Ve vysouvacím postranním menu nalezneme přímý odkaz na nastavení Play Protect. Tyto vychytávky se objevují postupně, proto není nic zvláštního, pokud je ve svém Obchodě Play ještě nenajdete.
 
Nesmíme také zapomínat na to, že Google kontroluje 50 miliard aplikací v Play Store denně ještě než si je nainstalujete. Funkce Moje zařízení vám pomůže vyhledat ztracený či odcizený telefon, případně jej na dálku zablokovat. Další bezpečnostní funkcí na Androidu je ochrana před nebezpečnými stránkami v internetovém prohlížeči Google Chrome.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
DigiLens vyvíjí rozšířenou realitu pro motorkářské přilby DigiLens vyvíjí rozšířenou realitu pro motorkářské přilby
Výrobce HUD systémů DigiLens a Sena, producent Bluetooth zařízení, se dali dohromady a vyvíjí MonoHUD, systém rozšířené reality např. pro motorkářské přilby. Ta využije nejnovější technologie a přinese HUD zobrazení v malém balení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Potvrzeno: Xiaomi Mi 8 se představí 31. května Potvrzeno: Xiaomi Mi 8 se představí 31. května
Xiaomi zveřejnilo teaser na svou dlouho očekávanou vlajkovou loď. V něm potvrzuje předchozí spekulace, že novinka se bude jmenovat Mi 8 a nikoliv MI 7. K oficiálnímu představení dojde v poslední květnový den.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Google Family Link přichází do ČR, rodičům umožňuje kontrolovat své děti Google Family Link přichází do ČR, rodičům umožňuje kontrolovat své děti
Rok stará aplikace Google Family Link přichází do České republiky a dalších evropských zemí. Rodičům umožňuje vytvořit účty pro své děti, kontrolovat instalované aplikace a mít přehled o tom, co dělá na svém zařízení.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Redmi 5A se stalo nejprodávanějším telefonem s Androidem Xiaomi Redmi 5A se stalo nejprodávanějším telefonem s Androidem
Xiaomi se na trhu opět daří a dokazuje to statistika nejprodávanějších smartphonů na světě v březnu 2018, kam se probojovalo levné Redmi 5A jako nejúspěšnější model s Androidem. Předběhlo tak dokonce Samsung Galaxy S9, lepší byly jen iPhony.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung uvedl levné telefony Galaxy J4, J6 a J8 Samsung uvedl levné telefony Galaxy J4, J6 a J8
Řada cenově dostupnějších smartphonů Galaxy J od Samsungu se počátkem týdne rozrostla o tři nové modely. Dva vyšší nabídnou displeje Super AMOLED označované jako Infinity, to znamená s podlouhlým poměrem stran.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář