www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Google Play Protect: ochrana našich telefonů už není tak tajná

Google Play Protect: ochrana našich telefonů už není tak tajná
, , aktualita
Google unifikoval bezpečnostní funkce, které jsou součástí většiny telefonů s Androidem, do jedné služby se zastřešujícím názvem Google Play Protect. Její součástí je mimo jiné skenování aplikací.reklama
Googlu není lhostejné zabezpečení smartphonů s Androidem, ač by se to tak někdy mohlo zdát. Už poměrně dlouho americká společnost distribuuje v rámci Google Play Services (Služby Google Play) také funkce, které pomáhají se zabezpečením jejich telefonů. Většina z nich však funguje spíše skrytě, takže o jejich přítomnosti uživatelé často ani nevědí. To se nyní částečně mění, neboť Google spouští Play Protect. Na první pohled nová služba vlastně jen spojuje všechny dosavadní bezpečnostní funkce, které jsou součástí našich telefonů s Androidem už nějaký ten pátek. Spolu s tím byla také spuštěna internetová stránka Android.com/play-protect, kde uživatelé naleznou pohromadě přehled všech funkcí, které jsou součástí Google Play Protect.
 
 
Asi nejdůležitější funkce kontroluje aplikace ve smartphonu, zda nejsou škodlivé. Nově se navíc uživatelům zobrazuje oznámení, zda jsou všechny aplikace bezpečné včetně času posledního skenování, kliknutím se lze potom dostat na obrazovku s dalším nastavením. Toto oznámení by se mělo objevit v Google Play Store, a to v sekci Moje aplikace a hry – Aktualizace. Ve vysouvacím postranním menu nalezneme přímý odkaz na nastavení Play Protect. Tyto vychytávky se objevují postupně, proto není nic zvláštního, pokud je ve svém Obchodě Play ještě nenajdete.
 
Nesmíme také zapomínat na to, že Google kontroluje 50 miliard aplikací v Play Store denně ještě než si je nainstalujete. Funkce Moje zařízení vám pomůže vyhledat ztracený či odcizený telefon, případně jej na dálku zablokovat. Další bezpečnostní funkcí na Androidu je ochrana před nebezpečnými stránkami v internetovém prohlížeči Google Chrome.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM
Navigant srovnal technologie autonomních vozidel od 19 různých výrobců. Fanoušky společností Tesla a Apple jistě nepotěší, že řešení těchto dvou firem byla nejhorší. Naopak ti nejlepší předbíhají dobu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena? Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena?
Samsung přináší na český trh před měsícem představený model střední třídy Galaxy A8. Mezi jeho přednosti patří voděodolnost, displej 18,5:9 s tenkými rámečky a duální přední fotoaparát. Zrovna levný však smartphone není.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu
Už delší dobu se mluví o třetím operačním systému od Googlu s názvem Fuchsia. Dosud nebyl oficiálně oznámen ani není jasné jeho určení, redaktor webu Ars Technica však systém spustil na svém Pixelbooku a podělil se s námi o své dojmy.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Záhadný odkaz dělá neplechu v iOS a macOS, na nápravě už Apple pracuje Záhadný odkaz dělá neplechu v iOS a macOS, na nápravě už Apple pracuje
Především aplikace Zprávy je postižena problémem způsobeným odkazem, který se nyní šíří mezi uživateli iPhonů a dalších zařízení od Applu. Není ani nutné odkaz otevírat, aby způsobil pád aplikace. Co na to Apple?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
T-Mobile nabízí devět nových smartphonů po 1 Kč T-Mobile nabízí devět nových smartphonů po 1 Kč
Pokud si u T-Mobilu sjednáte nový tarif nebo prodloužíte stávající, můžete si vybrat některý z devíti smartphonů za korunu. Bonus se vztahuje třeba na Nokii 5, Huawei P9 Lite nebo odolný CAT S40.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik