reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Google Play Protect: ochrana našich telefonů už není tak tajná

9.8.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Google unifikoval bezpečnostní funkce, které jsou součástí většiny telefonů s Androidem, do jedné služby se zastřešujícím názvem Google Play Protect. Její součástí je mimo jiné skenování aplikací.
Googlu není lhostejné zabezpečení smartphonů s Androidem, ač by se to tak někdy mohlo zdát. Už poměrně dlouho americká společnost distribuuje v rámci Google Play Services (Služby Google Play) také funkce, které pomáhají se zabezpečením jejich telefonů. Většina z nich však funguje spíše skrytě, takže o jejich přítomnosti uživatelé často ani nevědí. To se nyní částečně mění, neboť Google spouští Play Protect. Na první pohled nová služba vlastně jen spojuje všechny dosavadní bezpečnostní funkce, které jsou součástí našich telefonů s Androidem už nějaký ten pátek. Spolu s tím byla také spuštěna internetová stránka Android.com/play-protect, kde uživatelé naleznou pohromadě přehled všech funkcí, které jsou součástí Google Play Protect.
 
 
Asi nejdůležitější funkce kontroluje aplikace ve smartphonu, zda nejsou škodlivé. Nově se navíc uživatelům zobrazuje oznámení, zda jsou všechny aplikace bezpečné včetně času posledního skenování, kliknutím se lze potom dostat na obrazovku s dalším nastavením. Toto oznámení by se mělo objevit v Google Play Store, a to v sekci Moje aplikace a hry – Aktualizace. Ve vysouvacím postranním menu nalezneme přímý odkaz na nastavení Play Protect. Tyto vychytávky se objevují postupně, proto není nic zvláštního, pokud je ve svém Obchodě Play ještě nenajdete.
 
Nesmíme také zapomínat na to, že Google kontroluje 50 miliard aplikací v Play Store denně ještě než si je nainstalujete. Funkce Moje zařízení vám pomůže vyhledat ztracený či odcizený telefon, případně jej na dálku zablokovat. Další bezpečnostní funkcí na Androidu je ochrana před nebezpečnými stránkami v internetovém prohlížeči Google Chrome.
 


reklama
reklama
reklama