www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Google Play Protect: ochrana našich telefonů už není tak tajná

Google Play Protect: ochrana našich telefonů už není tak tajná
, , aktualita
Google unifikoval bezpečnostní funkce, které jsou součástí většiny telefonů s Androidem, do jedné služby se zastřešujícím názvem Google Play Protect. Její součástí je mimo jiné skenování aplikací.reklama
Googlu není lhostejné zabezpečení smartphonů s Androidem, ač by se to tak někdy mohlo zdát. Už poměrně dlouho americká společnost distribuuje v rámci Google Play Services (Služby Google Play) také funkce, které pomáhají se zabezpečením jejich telefonů. Většina z nich však funguje spíše skrytě, takže o jejich přítomnosti uživatelé často ani nevědí. To se nyní částečně mění, neboť Google spouští Play Protect. Na první pohled nová služba vlastně jen spojuje všechny dosavadní bezpečnostní funkce, které jsou součástí našich telefonů s Androidem už nějaký ten pátek. Spolu s tím byla také spuštěna internetová stránka Android.com/play-protect, kde uživatelé naleznou pohromadě přehled všech funkcí, které jsou součástí Google Play Protect.
 
 
Asi nejdůležitější funkce kontroluje aplikace ve smartphonu, zda nejsou škodlivé. Nově se navíc uživatelům zobrazuje oznámení, zda jsou všechny aplikace bezpečné včetně času posledního skenování, kliknutím se lze potom dostat na obrazovku s dalším nastavením. Toto oznámení by se mělo objevit v Google Play Store, a to v sekci Moje aplikace a hry – Aktualizace. Ve vysouvacím postranním menu nalezneme přímý odkaz na nastavení Play Protect. Tyto vychytávky se objevují postupně, proto není nic zvláštního, pokud je ve svém Obchodě Play ještě nenajdete.
 
Nesmíme také zapomínat na to, že Google kontroluje 50 miliard aplikací v Play Store denně ještě než si je nainstalujete. Funkce Moje zařízení vám pomůže vyhledat ztracený či odcizený telefon, případně jej na dálku zablokovat. Další bezpečnostní funkcí na Androidu je ochrana před nebezpečnými stránkami v internetovém prohlížeči Google Chrome.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chystaný telefon BlackBerry Krypton se ukazuje na fotografiích Chystaný telefon BlackBerry Krypton se ukazuje na fotografiích
BlackBerry v letošním roce nejspíš ještě neřeklo poslední slovo. V nadcházejících týdnech by mohl být představen smartphone Krypton bez hardwarové QWERTY klávesnice, ale zato s tradičním karbonovým vzorem na zadní straně.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Moto X4 Android One je oficiální a míří do USA Moto X4 Android One je oficiální a míří do USA
Motorola a Google odhalují Moto X4, první smartphone z řady Android One, který zamíří na americký trh. Majitelé této novinky se mohou těšit na čistý operační systém se službami od Googlu a pravidelnými bezpečnostními aktualizacemi.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Google chystá Pixelbook, drahý konvertibilní chromebook Google chystá Pixelbook, drahý konvertibilní chromebook
Začátkem letošního roku se objevila spekulace, že Google končí s vlastními chromebooky. Ta se nejspíš nakonec nepotvrdí, neboť začátkem října by měl být představen Pixelbook, drahý konvertibilní notebook s Chrome OS.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Google získal za 1,1 miliardy dolarů část HTC Google získal za 1,1 miliardy dolarů část HTC
Dnes měl podle některých spekulací Google odkoupit mobilní divizi HTC, nakonec však změny nejsou zase tak velké. Google získá část zaměstnanců a duševní vlastnictví, HTC se zase může těšit na potřebnou finanční injekci.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Nové Meizu M6 je menším bratříčkem Meizu M6 Note Nové Meizu M6 je menším bratříčkem Meizu M6 Note
Meizu dnes představil levný smartphone M6, který se chlubí kovovým tělem, vpředu umístěnou čtečkou otisků prstů nebo osmijádrovým procesorem. Novinka v nabídce doplní dříve představený a lépe vybavený model M6 Note.
20.9.2017,  aktualita, Jáchym Šlik