www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Google Play Protect: ochrana našich telefonů už není tak tajná

Google Play Protect: ochrana našich telefonů už není tak tajná
, , aktualita
Google unifikoval bezpečnostní funkce, které jsou součástí většiny telefonů s Androidem, do jedné služby se zastřešujícím názvem Google Play Protect. Její součástí je mimo jiné skenování aplikací.reklama
Googlu není lhostejné zabezpečení smartphonů s Androidem, ač by se to tak někdy mohlo zdát. Už poměrně dlouho americká společnost distribuuje v rámci Google Play Services (Služby Google Play) také funkce, které pomáhají se zabezpečením jejich telefonů. Většina z nich však funguje spíše skrytě, takže o jejich přítomnosti uživatelé často ani nevědí. To se nyní částečně mění, neboť Google spouští Play Protect. Na první pohled nová služba vlastně jen spojuje všechny dosavadní bezpečnostní funkce, které jsou součástí našich telefonů s Androidem už nějaký ten pátek. Spolu s tím byla také spuštěna internetová stránka Android.com/play-protect, kde uživatelé naleznou pohromadě přehled všech funkcí, které jsou součástí Google Play Protect.
 
 
Asi nejdůležitější funkce kontroluje aplikace ve smartphonu, zda nejsou škodlivé. Nově se navíc uživatelům zobrazuje oznámení, zda jsou všechny aplikace bezpečné včetně času posledního skenování, kliknutím se lze potom dostat na obrazovku s dalším nastavením. Toto oznámení by se mělo objevit v Google Play Store, a to v sekci Moje aplikace a hry – Aktualizace. Ve vysouvacím postranním menu nalezneme přímý odkaz na nastavení Play Protect. Tyto vychytávky se objevují postupně, proto není nic zvláštního, pokud je ve svém Obchodě Play ještě nenajdete.
 
Nesmíme také zapomínat na to, že Google kontroluje 50 miliard aplikací v Play Store denně ještě než si je nainstalujete. Funkce Moje zařízení vám pomůže vyhledat ztracený či odcizený telefon, případně jej na dálku zablokovat. Další bezpečnostní funkcí na Androidu je ochrana před nebezpečnými stránkami v internetovém prohlížeči Google Chrome.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla Roadster 2 bude nejrychlejším autem světa Tesla Roadster 2 bude nejrychlejším autem světa
Tesla odhalila druhou generaci svého sporťáku Roadster, který se dostane na trh v roce 2020 a ponese astronomickou cenu. Na druhou stranu však zákazníci získají jeden z nejrychlejších automobilů světa.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Elektrický kamion Tesla Semi zrychlí na stovku za 5 sekund Elektrický kamion Tesla Semi zrychlí na stovku za 5 sekund
Elon Musk ukázal světu svůj první elektrický tahač Tesla Semi, který poznáte podle futuristického designu i nezvyklého zrychlení. Jaký je jeho dojezd a jakými dalšími technologiemi disponuje?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Nejnovější Moto Mod udělá z telefonu Polaroid Nejnovější Moto Mod udělá z telefonu Polaroid
Motorola představila další příslušenství pro smartphony řady Moto Z. Polaroid Insta-Share Printer umožňuje okamžitě vytisknout pořízené fotografie, a to navíc se samolepící zadní stranou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Apple je zpět na trůnu, prodal více wearables než Xiaomi a Fitbit Apple je zpět na trůnu, prodal více wearables než Xiaomi a Fitbit
Apple se ve třetím čtvrtletí 2017 vrátil na první pozici v počtu prodaných nositelných zařízení, jako jsou chytré hodinky a náramky. Rozdíly na prvních třech pozicích jsou však stále velmi těsné, ostatní konkurence sotva drží krok.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Stáhněte si nový Firefox Quantum pro Android a iOS Stáhněte si nový Firefox Quantum pro Android a iOS
Mozilla vydala internetový prohlížeč Firefox Quantum, který se vyznačuje přepracovaným designem, přidanými funkcemi a především vyšší rychlostí, která se však zatím příliš netýká mobilní verze.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik