Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Google plánuje další službu pro streamování hudby

10.12.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Pod interním označením YouTube Remix se skrývá připravovaná hudební služba, která by měla být spuštěná v březnu 2018. Google už údajně vyjednává o spolupráci s největšími světovými vydavatelstvími.
Google v současné době provozuje dvojici služeb pro streamování hudby. Kromě známé Hudby Play (Play Music), která je dostupná také pro české uživatele, se jedná o YouTube Red s omezeným rozšířením, ale na druhou stranu zahrnující jakákoliv (i nehudební) videa. Americký gigant však patrně není spokojen s podobou a výsledky těchto služeb, proto se v příštím roce nejspíš dočkáme třetího pokusu na tomto poli. Informoval o tom server Bloomberg s informací, že interní označení této služby zní YouTube Remix. To však nemusí nutně znamenat, že bude pod tímto názvem představena, s největší pravděpodobností však bude fungovat právě pod známou a úspěšnou značkou YouTube.
 
 
Ukázka z mobilní aplikace YouTube Music, která však není oficiálně dostupná v ČR
 
Nová služba by měla vydavatelstvím umožnit zvýšit své zisky z obsahu na YouTube. Google podle uniklých informací již podepsal smlouvu s Warner Music Group a také vyjednává se Sony Music Entertainment, Universal Music Group.a konsorciem nezávislých vydavatelství Merlin. YouTube využívají miliardy uživatelů měsíčně a hudební videa paří k nejoblíbenějším žánrům, odměny vydavatelstvím a interpretům však údajně nejsou dostačující. A příliš nepomohla ani placená služba YouTube Music Key pro sledování hudebních videí bez reklam, která byla spuštěna v roce 2014 a o dva roky později byla spojena s YouTube Red umožňující sledovat jakýkoliv typ videí bez reklam. Výdělky však přesto zůstávají nižší než u jiných služeb pro streamování hudby, jako je Spotify nebo Apple Music.
Připravovaná služba YouTube Remix by měla kombinovat výhody Spotify a YouTube, tedy možnost streamování libovolné hudby s volitelnými hudebními klipy. Ke spuštění by mělo dojít v březnu příštího roku, největší překážkou Googlu však bude nejspíš dohoda s jednotlivými poskytovateli obsahu. Prozatím nemáme k dispozici žádné podrobnosti, jako je regionální dostupnost, cena či funkce chystané služby.
 


reklama