Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Google Pixel 6 přijde s procesorem Tensor

3.8.2021, Milan Šurkala, aktualita
Google představuje novou generaci svých telefonů Pixel 6. Ty dostávají nový procesor Tensor, který má přinést vylepšenou AI. K dispozici budou dva modely, Pixel 6 se 2 fotoaparáty a Pixel 6 Pro se třemi.
Společnost Google inovuje nabídku svých telefonů a přichází s novou generací Pixel 6 a Pixel 6 Pro. Oba dva budou mít nový vlastní procesor Tensor s bezpečnostním čipem Titan M2. Spekuluje se, že by mělo jít o speciální procesor postavený pro Google, jehož výchozím bodem má být Samsung Exynos 2100. Tento procesor má přinést výrazně vyšší výkony pro algoritmy umělé inteligence (např. pro rozpoznávání řeči).
 
Google Pixel 6
 
Zajímavostí je design, který přináší černý vystouplý pruh s moduly pro fotoaparáty. Oba modely budou mít 50MPx základní modul a 12MPx ultra širokoúhlý fotoaparát. Verze Pixel 6 Pro ale přidá ještě 48MPx telemodul se 4× zoomem. Odlišnosti budou také v přední kamerce, která bude mít 8 MPx, resp. 12 MPx. Jiné budou také displeje, kde Pixel 6 přinese 6,4" AMOLED Full HD+ s obnovovací frekvencí 90 Hz. Pixel 6 Pro dostává větší 6,7" AMOLED s frekvencí 120 Hz.
 
Google Pixel 6 Tensor
 
Zatímco Pixel 6 dostane konfigurace 8GB+128GB a 8GB+256GB, Pixel 6 Pro bude k mání s 12 GB RAM a jeho úložiště může mít 128 GB, 256 GB nebo dokonce 512 GB. Pokud jde o kapacitu akumulátoru, ta činí 4614 mAh u menšího modelu a 5000 mAh u většího. Operačním systémem bude pochopitelně nejnovější Android 12. Snímač otisků prstů je nyní pod předním displejem.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama