www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Google Photos rozšiřuje možnosti sdílení, s Google Lens pak pozná, co fotíte

Google Photos rozšiřuje možnosti sdílení, s Google Lens pak pozná, co fotíte
, , aktualita
Na poslední I/O Googlu byly představeny zajímavé technologie pro Google Photos. Většina se týká automatického rozpoznávání fotografií, které umožňuje snazší sdílení snímků s rozpoznanými osobami. To ale zdaleka není vše.reklama
Společnost Google se dále vyvíjí a představuje několik novinek v aplikaci Google Photos. Používá ji přes 500 milionů lidí, kteří zde v průměru nahrají 1,2 miliardy snímků a videí každý den. Jednou z novinek je navrhované sdílení. Aplikace sama rozpozná, kdo je na snímku a navrhne takové fotografie sdílet právě s těmito osobami. Sama také vybere ty nejvhodnější snímky. Další změnou jsou sdílené knihovny. Nastavíte si např. sdílení fotografií svých dětí a ať už vyfotí fotografii dítěte jeden nebo druhý z páru, nasdílí se do společné knihovny. Podobně to můžete udělat i s přáteli.


Google Photos


Ač elektronika život hodně usnadňuje, fotografie jsou přeci jen dobré i v papírové podobě. Proto Google zavádí tiskovou službu Photo Books, tedy Fotoknihy. Uploadujete snímky na server a aplikace sama na základě umělé inteligence připraví co nejvhodnější rozložení dle obsahu. Vy si akorát vše doladíte. Kniha s měkkou vazbou o rozměru 18×18 cm a 20 stránkami stojí od $9,99, za každou další stránku se pak platí $0,35. Je možné si objednat i tvrdou vazbu s rozměrem 23×23 cm. V tomto případě kniha s 20 stránkami vyjde na $19,99 a každá další strana bude stát $0,65.


Google Fotoknihy


Aby toho nebylo málo, Google rozšiřuje také schopnosti svého digitálního asistenta o funkci Google Lens, kterou dostane právě i Google Photos. Jde o analýzu obsahu snímku, takže vám řekne, jaký objekt jste to právě vyfotili nebo např. na základě fotografie restaurace o ní zobrazí informace. U kina vám klidně nabídne i možnost zakoupit lístky, zapsat si film do kalendáře a podobně. Užitečnou funkcí je i skenování Wi-Fi nastavení. Už není třeba se složitě připojovat k Wi-Fi a vypisovat někdy dosti krkolomné heslo. Jen si ho vyfotíte a aplikace vše sama zpracuje a připojí se. Novinky se objeví během několika týdnů.

Zdroj: blog.google
reklama
Nejnovější články
Black Friday v Google Play: oblíbené hry s výraznou slevou Black Friday v Google Play: oblíbené hry s výraznou slevou
V rámci Černého pátku je zlevňován také digitální obsah, konkrétně v Obchodě Google Play lze najít hry s až více než 80% slevou. Tyto oblíbené tituly lze proto dočasně stáhnout za ceny už od necelých 11 Kč.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Mercedes-Benz elektrifikuje své dodávky, první je eVito Mercedes-Benz elektrifikuje své dodávky, první je eVito
Elektromobily se poslední dobou hodně rozvíjí a společnost Mercedes-Benz hodlá pro všechny své dodávky přinést i elektrickou variantu. Jako první tu máme eVito, které uveze více než 1 tunu a nabídne 6,6 m3 prostoru.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Motorola natočila pokračování povedené reklamy Samsungu Motorola natočila pokračování povedené reklamy Samsungu
Pamatujete na několik týdnů starou reklamu, kde Samsung radí lidem, aby přešli z iPhonu na Galaxy Note 8? O pokračování se postarala překvapivě Motorola, která navazuje tam, kde Samsung skončil a vyzdvihuje modularitu smartphonů Moto Z.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
iPhone SE dostane nástupce nejspíš v roce 2018 iPhone SE dostane nástupce nejspíš v roce 2018
Malých, ale výkonných telefonů na trhu moc není. Skoro jediným modelem splňujícím tyto podmínky je iPhone SE. S jeho nástupcem to však dlouho bylo nejisté, nyní to však vypadá, že se dočkáme v první polovině příštího roku.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Xiaomi Mi 7 bude mít o dost větší displej než Mi 6 Xiaomi Mi 7 bude mít o dost větší displej než Mi 6
Také Xiaomi už připravuje svou vlajkovou loď pro rok 2018. Xiaomi Mi 7 by mělo prodělat řadu designových změn, a to kvůli šestipalcovému displeji s úzkými rámečky a poměrem stran 18:9. Novinkou by mělo být bezdrátové nabíjení.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik