Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Google Photos rozšiřuje možnosti sdílení, s Google Lens pak pozná, co fotíte

18.5.2017, Milan Šurkala, aktualita
Na poslední I/O Googlu byly představeny zajímavé technologie pro Google Photos. Většina se týká automatického rozpoznávání fotografií, které umožňuje snazší sdílení snímků s rozpoznanými osobami. To ale zdaleka není vše.
Společnost Google se dále vyvíjí a představuje několik novinek v aplikaci Google Photos. Používá ji přes 500 milionů lidí, kteří zde v průměru nahrají 1,2 miliardy snímků a videí každý den. Jednou z novinek je navrhované sdílení. Aplikace sama rozpozná, kdo je na snímku a navrhne takové fotografie sdílet právě s těmito osobami. Sama také vybere ty nejvhodnější snímky. Další změnou jsou sdílené knihovny. Nastavíte si např. sdílení fotografií svých dětí a ať už vyfotí fotografii dítěte jeden nebo druhý z páru, nasdílí se do společné knihovny. Podobně to můžete udělat i s přáteli.


Google Photos


Ač elektronika život hodně usnadňuje, fotografie jsou přeci jen dobré i v papírové podobě. Proto Google zavádí tiskovou službu Photo Books, tedy Fotoknihy. Uploadujete snímky na server a aplikace sama na základě umělé inteligence připraví co nejvhodnější rozložení dle obsahu. Vy si akorát vše doladíte. Kniha s měkkou vazbou o rozměru 18×18 cm a 20 stránkami stojí od $9,99, za každou další stránku se pak platí $0,35. Je možné si objednat i tvrdou vazbu s rozměrem 23×23 cm. V tomto případě kniha s 20 stránkami vyjde na $19,99 a každá další strana bude stát $0,65.


Google Fotoknihy


Aby toho nebylo málo, Google rozšiřuje také schopnosti svého digitálního asistenta o funkci Google Lens, kterou dostane právě i Google Photos. Jde o analýzu obsahu snímku, takže vám řekne, jaký objekt jste to právě vyfotili nebo např. na základě fotografie restaurace o ní zobrazí informace. U kina vám klidně nabídne i možnost zakoupit lístky, zapsat si film do kalendáře a podobně. Užitečnou funkcí je i skenování Wi-Fi nastavení. Už není třeba se složitě připojovat k Wi-Fi a vypisovat někdy dosti krkolomné heslo. Jen si ho vyfotíte a aplikace vše sama zpracuje a připojí se. Novinky se objeví během několika týdnů.

Zdroj: blog.google
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama