www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Google Photos rozšiřuje možnosti sdílení, s Google Lens pak pozná, co fotíte

Google Photos rozšiřuje možnosti sdílení, s Google Lens pak pozná, co fotíte
, , aktualita
Na poslední I/O Googlu byly představeny zajímavé technologie pro Google Photos. Většina se týká automatického rozpoznávání fotografií, které umožňuje snazší sdílení snímků s rozpoznanými osobami. To ale zdaleka není vše.reklama
Společnost Google se dále vyvíjí a představuje několik novinek v aplikaci Google Photos. Používá ji přes 500 milionů lidí, kteří zde v průměru nahrají 1,2 miliardy snímků a videí každý den. Jednou z novinek je navrhované sdílení. Aplikace sama rozpozná, kdo je na snímku a navrhne takové fotografie sdílet právě s těmito osobami. Sama také vybere ty nejvhodnější snímky. Další změnou jsou sdílené knihovny. Nastavíte si např. sdílení fotografií svých dětí a ať už vyfotí fotografii dítěte jeden nebo druhý z páru, nasdílí se do společné knihovny. Podobně to můžete udělat i s přáteli.


Google Photos


Ač elektronika život hodně usnadňuje, fotografie jsou přeci jen dobré i v papírové podobě. Proto Google zavádí tiskovou službu Photo Books, tedy Fotoknihy. Uploadujete snímky na server a aplikace sama na základě umělé inteligence připraví co nejvhodnější rozložení dle obsahu. Vy si akorát vše doladíte. Kniha s měkkou vazbou o rozměru 18×18 cm a 20 stránkami stojí od $9,99, za každou další stránku se pak platí $0,35. Je možné si objednat i tvrdou vazbu s rozměrem 23×23 cm. V tomto případě kniha s 20 stránkami vyjde na $19,99 a každá další strana bude stát $0,65.


Google Fotoknihy


Aby toho nebylo málo, Google rozšiřuje také schopnosti svého digitálního asistenta o funkci Google Lens, kterou dostane právě i Google Photos. Jde o analýzu obsahu snímku, takže vám řekne, jaký objekt jste to právě vyfotili nebo např. na základě fotografie restaurace o ní zobrazí informace. U kina vám klidně nabídne i možnost zakoupit lístky, zapsat si film do kalendáře a podobně. Užitečnou funkcí je i skenování Wi-Fi nastavení. Už není třeba se složitě připojovat k Wi-Fi a vypisovat někdy dosti krkolomné heslo. Jen si ho vyfotíte a aplikace vše sama zpracuje a připojí se. Novinky se objeví během několika týdnů.

Zdroj: blog.google
reklama
Nejnovější články
Aston Martin uvede elektrický sedan RapidE Aston Martin uvede elektrický sedan RapidE
Do hry se vrací idea supersportovního elektrického sedanu Aston Matin RapidE. Společnost chce v následujících letech přijít s elektromobilem s nevšedními výkony. K dispozici ale bude pouze limitované množství.
27.6.2017,  aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 2 a Pixel XL 2 začínají poodhalovat svou výbavu Google Pixel 2 a Pixel XL 2 začínají poodhalovat svou výbavu
Především skalní fanoušci Androidu netrpělivě vyhlížejí druhou generaci smartphonů Pixel od Googlu. Údajná výbava obou modelů se právě dostala na veřejnost. Pokud jsou informace pravdivé, bude představen pětipalcový a šestipalcový model.
26.6.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Na Galaxy Note 8 si asi počkáme do září. Cena nepotěší Na Galaxy Note 8 si asi počkáme do září. Cena nepotěší
Podle nejnovějších informací o Galaxy Note 8 bude novinka velmi podobná modelu Galaxy S8+. Představena nejspíš bude o měsíc později a cena bude zatím nejvyšší, jakou jsme mohli vidět u telefonů od Samsungu.
26.6.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Lenovo oslaví výročí ThinkPadem v retro designu, plánuje také flexibilní notebook Lenovo oslaví výročí ThinkPadem v retro designu, plánuje také flexibilní notebook
Pracovní notebooky ThinkPad jsou s námi na světě už 25 let a Lenovo se rozhodlo toto výročí oslavit retro modelem. Výrobce také ukázal, jak by mohly vypadat ThinkPady budoucnosti s flexibilním displejem.
26.6.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Kodak představil své první dva tablety s Androidem Kodak představil své první dva tablety s Androidem
Archos a Kodak společně uvedou na český trh cenově dostupné tablety, které mají Android Nougat, podporu dvou SIM karet a velmi příznivé cenovky. V nabídce bude sedmi- a desetipalcová varianta.
26.6.2017,  aktualita, Jáchym Šlik