Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Google nejspíš chystá vlastní smartphone. Řada Nexus by měla zůstat

27.6.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Google má podle nejnovějších informací v plánu smartphone s Androidem, který bude prodávat pod svým jménem. Na rozdíl od řady Nexus si přístroj sám navrhne a zajistí jeho výrobu, celý proces tak bude mít výhradně pod svou kontrolou.
Na začátku roku 2010 byl představen Nexus One vzniklý ve spolupráci s HTC. Vznikla tím dlouhá tradice smartphonů a tabletů, na jejichž vzniku Google pracuje s vybraným partnerem. O víkendu se ovšem objevila zpráva, že americký gigant má v plánu nabídnout i svůj vlastní smartphone, který si sám navrhne a zajistí jeho výrobu. Došlo by tedy k vyřazení spolupracujícího subjektu, Google by tedy měl při návrhu volné ruce. A dokonce také nad softwarem by měla společnost ještě větší kontrolu než v případě Nexusů.
Nexus One od HTC představený v lednu 2010


Konec řady Nexus ovšem není v plánu, alespoň ne v nejbližší době. Výkonný ředitel Googlu Sundar Pichai se nechal slyšet, že jeho společnost hodlá i nadále spolupracovat s ostatními výrobci. Vlastní smartphone by tak byl spíše ukázkou možností. Ostatně Google není při výrobě vlastních zařízení žádným nováčkem, už nějaký čas nabízí Chromebooky pod svou značkou Pixel, vloni k nim přibyl rovněž tablet s Androidem. Otázkou zůstává, zda bude telefon od Googlu cílit na běžné zákazníky, nebo půjde podobně jako v případě produktů Pixel o prémiové zařízení s omezenou dostupností a vysokou cenou.

Nakonec ještě jednou zdůrazňujeme, že se zatím jedná pouze o nepotvrzenou spekulaci, i když vzhledem k nedávným událostem velmi pravděpodobnou. Sundar Pichai totiž minulý měsíc prohlásil, že se Google více zaměří na vývoj smartphonů. Šéfem hardwarové divize se navíc stal Rick Osterloh, bývalý prezident Motoroly, který ze společnosti odešel nedlouho po její akvizici Lenovem.

Zdroj: Phonearena.com
reklama