www.svetmobilne.cz
>
>
>

Google nabídne automatické mazání uživatelských dat

Google nabídne automatické mazání uživatelských dat
, , aktualita
Google o nás shromažďuje spoustu dat včetně aktivit na internetu nebo historie polohy. Nyní nabídne uživatelům možnost tato data mazat nejen manuálně, ale také automaticky po uplynutí zvolené doby.
K oblíbeným
reklama
Zájem uživatelů i vládních orgánů o ochranu osobních dat se v posledních letech zvyšuje a na tento tlak se snaží reagovat i samotné společnosti, které o nás tato data sbírají. K nejaktivnějším při shromažďování informací patří bezpochyby Google, jehož produktům a službám se v současné době lze jen těžko vyhnout. Americký gigant sice nabízí možnost zakázat ukládání některých osobních dat, ale zároveň tím uživatel přijde o personalizaci některých služeb. Přece jen návrhy při vyhledávání nebo doporučení vhodné restaurace na základě dříve navštívených podniků může být v každodenním životě velmi užitečné.
 
 
Google nabízí možnost manuálně smazat historii nasbíraných dat (celou nebo její část), ale to se snad nikomu nechce dělat pravidelně. Proto nyní přibyla také nová volba v podobě automatického mazání dat, která je dostupná pro aktivitu na webech a v aplikacích a také pro historii polohy. Vybrat si můžete lhůtu 3 měsíce nebo 18 měsíců, a po jejím uplynutí dojde k trvalému smazání příslušných dat. Novinka by se měla v následujících týdnech objevit na stránce Ovládací prvky aktivity, přičemž může dojít k postupnému zpřístupňování této funkce. Později by mělo být automatické mazání dostupné i pro další data, která Google shromažďuje o svých uživatelích.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů
Světem aplikací pro Android se začal šířit pokročilý adware nazvaný Agent Smith nazvaný podle záporáka z Matrixu. Ten dokázal měnit legitimní aplikace a strkat do nich reklamy, z čehož hackeři pochopitelně profitovali.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem
Bentley ukázal koncept svého elektrického superluxusního vozu budoucnosti, modelu EXP 100GT. Má 4 elektromotory, exotické a netradiční materiály, skleněný strop pak vytváří neobvyklou hru světel.
14.7.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem
Společnost OPPO představuje nový high-endový smartphone Reno Z, který chce být velmi slušným fotomobilem s vysokou výdrží. Přináší 48MPx snímač vzadu, 32MPx čip vepředu a velký 6,4" AMOLED displej.
13.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Update pro Nokia 9 Pureview přináší "live bokeh" Update pro Nokia 9 Pureview přináší "live bokeh"
Telefon Nokia 9 PureView je velmi zajímavý svými fotoaparáty, kdy má na zádi hned pět fotomodulů. Aby byl jejich výkon lepší, přináší aktualizaci. Ta např. umožňuje funkci "live bokehu", tedy náhledu rozmazaného pozadí už před vyfocením.
13.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Odlehčené Spotify Lite přichází do 36 zemí Odlehčené Spotify Lite přichází do 36 zemí
Spotify přichází s odlehčenou verzí své aplikace Spotify Lite. Ta má zabírat méně místa na telefonu, také má uživatele informovat o tom, že mu streamování "sežralo" mnoho dat a blíží se svému měsíčnímu limitu.
11.7.2019, aktualita, Milan Šurkala