www.svetmobilne.cz
>
>
>

Google nabídne automatické mazání uživatelských dat

Google nabídne automatické mazání uživatelských dat
, , aktualita
Google o nás shromažďuje spoustu dat včetně aktivit na internetu nebo historie polohy. Nyní nabídne uživatelům možnost tato data mazat nejen manuálně, ale také automaticky po uplynutí zvolené doby.
K oblíbeným
reklama
Zájem uživatelů i vládních orgánů o ochranu osobních dat se v posledních letech zvyšuje a na tento tlak se snaží reagovat i samotné společnosti, které o nás tato data sbírají. K nejaktivnějším při shromažďování informací patří bezpochyby Google, jehož produktům a službám se v současné době lze jen těžko vyhnout. Americký gigant sice nabízí možnost zakázat ukládání některých osobních dat, ale zároveň tím uživatel přijde o personalizaci některých služeb. Přece jen návrhy při vyhledávání nebo doporučení vhodné restaurace na základě dříve navštívených podniků může být v každodenním životě velmi užitečné.
 
 
Google nabízí možnost manuálně smazat historii nasbíraných dat (celou nebo její část), ale to se snad nikomu nechce dělat pravidelně. Proto nyní přibyla také nová volba v podobě automatického mazání dat, která je dostupná pro aktivitu na webech a v aplikacích a také pro historii polohy. Vybrat si můžete lhůtu 3 měsíce nebo 18 měsíců, a po jejím uplynutí dojde k trvalému smazání příslušných dat. Novinka by se měla v následujících týdnech objevit na stránce Ovládací prvky aktivity, přičemž může dojít k postupnému zpřístupňování této funkce. Později by mělo být automatické mazání dostupné i pro další data, která Google shromažďuje o svých uživatelích.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
USA minulý týden přidaly Huawei na černou listinu kvůli údajnému ohrožení amerických telekomunikačních sítí. Na tento krok bude muset zareagovat také Google, který patrně přestane čínskému výrobci poskytovat část svých služeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška
Lenovo ukázalo čínským novinářům video s konceptem připravovaného flexibilního smartphonu Motorola Razr. Toto video ovšem měla společnost ukrást od jednoho z fanoušků a opatřit jej vlastním logem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy
Čínská značka Realme, která patří stejnému vlastníkovi jako známější OnePlus, představila svůj zatím nejvybavenější telefon. Nabízí pěkný design, vysouvací přední kameru i čtečku otisků v displeji. A existuje reálná šance, že se dostane na evropské trhy.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu
Garmin představil satelitní navigaci Overlander určenou pro terénní vozidla. Vybavena je velkým displejem a odolným tělem, kromě jiných vychytávek má řidič k dispozici topografické mapy usnadňující cestu v terénu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry
Xiaomi připravuje cenově dostupnou novinku Redmi 7A, která by měla dostat ještě agresivnější cenovku než Redmi 7. Jaké ústupky si to vyžádá? Parametry smartphonu společně s jeho obrázky nyní unikly na internet.
18.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik