www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Google Maps Mobile 3.0, nyní s podporou Google Latitude

Google Maps Mobile 3.0, nyní s podporou Google Latitude
, , aktualita
Na světě je další verze oblíbené aplikace Google Maps Mobile pro přístup k online mapám Google a služby s nimi spojené. V již třetí hlavní verzi je nejdůležitější novinkou podpora funkce Google Latitude, tedy prostředku pro sdílení vaší aktuální pozice s přáteli.

K oblíbeným
reklama
V rámci moderní snahy o co největší propojení s vašimi kamarády a blízkými nabízí nyní (volitelnou) funkci, kdy po přihlášení se jednoduše na mapě uvidíte ty, kteří se pohybují ve vašem okolí. Taková funkce ale může být velmi nebezpečná, takže vysílání této informace můžete samozřejmě i zakázat (respektive používání této služby musíte explicitně zapnout a povolit). A to jednak prostým odhlášením se od služby, skrytím vlastní pozice, nebo ručním nastavením nějakého konkrétního místa (ne, miláčku, skutečně jsem celý den zůstal v hotelu, sama sis to přece kontrolovala ;-).Jako o spoustě dalších služeb se i o této dá prohlásit, že je to dobrý sluha, ale zlý pán. Pokud ale budete dbát na své soukromí, do seznamu kamarádů si dáte jen skutečně lidi, kterým důvěřujete, a v neposlední řadě budete mít na paměti, že se celá aplikace dá jednoduše vypnout, nemusíte mít obavu a naopak se můžete těšit na spoustu nečekaných shledání. Ke stažení je aplikace na obvyklém místě, na mobilním zařízení stačí v prohlížeči zadat google.cz/latitude.
reklama
Nejnovější články
Asus uvedl kompaktní Zenfone 8 a ZenFone 8 Flip s otočným fotoaparátem Asus uvedl kompaktní Zenfone 8 a ZenFone 8 Flip s otočným fotoaparátem
Asus uvádí dva nové telefony do své řady Zenfone 8. Základní model s relativně kompaktními rozměry a Zenfone 8 Flip s otočným fotoaparátem. Stejnými moduly tak můžete fotit klasicky dozadu i selfie dopředu.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla Model S Jamese Maye: po Fordu další kuriózně vybité EV na nabíječce Tesla Model S Jamese Maye: po Fordu další kuriózně vybité EV na nabíječce
Vypadá to, že nejen Ford Mustang Mach-E je elektromobilem, který může mít problém s vybitým akumulátorem, přestože by k tomu nemělo dojít. James May známý z TopGearu a The Grand Tour kvůli podobnému problému muset rozebrat část své Tesly.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů
DxOMark známe především v oblasti vyhodnocování kvality snímačů digitálních fotoaparátů i telefonů. Nyní se ale dostalo na další kategorii, a tou jsou akumulátory smartphonů. Nově budeme mít bodové hodnocení nejen výdrže.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class
Automobilka Mercedes-Benz představila koncept elektrického vanu EQT. Ten má být jakýmsi předobrazem nové T-Class, kompaktnější varianty k oblíbené V-Class. Pojmout má až sedm pasažérů a nabídnout jim luxusní svezení.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jen 13 % uživatelů iOS 14.5 povolilo sledování aplikacemi Jen 13 % uživatelů iOS 14.5 povolilo sledování aplikacemi
Společnost Flurry Analytics se podívala na množství uživatelů, kteří povolili sledování aplikacemi v poslední verzi operačního systému Apple iOS 14.5. A není jich mnoho, celosvětově jde o 13 % lidí.
10.5.2021, aktualita, Milan Šurkala