www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Google má AI pro mazání falešných recenzí z Gogle Play

Google má AI pro mazání falešných recenzí z Gogle Play
, , aktualita
Google se snaží odstraňovat závadný obsah nejen ze serveru YouTube, ale také z obchodu s aplikacemi Google Play. V posledním roce vyvinul systém, který má za úkol hledat falešné recenze, které záměrně zkreslují hodnocení.
K oblíbeným
reklama
Server YouTube oznámil, že smazal okolo 58 milionů závadných klipů a podobně se společnost Google věnuje i svému obchodu s mobilními aplikacemi Google Play. Poslední dobou se zde množí falešné recenze, které nejrůznějšími způsoby zkreslují poskytované informace a manipulují těmi, kteří tyto recenze čtou. Sám Google rozděluje závadnost komentářů na tři různé druhy. Prvním je obecně závadný obsah. To zahrnuje např. nenávistné komentáře nebo texty zcela mimo téma.
 
Google Play
 
Dále to jsou falešné manipulativní recenze, které se záměrně snaží zkreslit bodové hodnocení. To zahrnuje jak záměrné zvyšování hodnocení umělými 5hvězdičkovými recenzemi nebo naopak záměrné poškozování konkurence hodnocením s jednou hvězdičkou. Třetí kategorií jsou zaplacená hodnocení. Ty jsou poskytovány uživateli za úplatu, a to ať už penězi nebo nějakými dárky.
 
K tomu od letoška slouží nový systém kombinující klasický lidský dohled a systém strojového učení. Software se v recenzích snaží najít ty závadné, které občas prochází lidskou kontrolou, zda systém pracuje správně. Tím by se také měla postupně vylepšovat přesnost algoritmu. Dle Googlu takto bylo za poslední rok smazáno několik milionů závadných recenzí u několika tisíců aplikací.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům
Samsung musel odsunout prodej dlouho očekávaného ohebného smartphonu Galaxy Fold. Někteří recenzenti se totiž setkali s problémy, které se nejčastěji týkají hlavního displeje. Před uvedením na trh tedy bude muset výrobce ještě vychytat mouchy.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD
České dráhy spustily nový portál Vlakem na výlet, který zahrnuje i mobilní aplikaci pro Android a iOS. Obsahuje bohatou databázi výletů po ČR, které lze filtrovat podle regionu nebo cílové skupiny. Zajímavostí jsou interaktivní výlety nejen pro děti.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Asus ZenFone Live (L2): levný smartphone v nových barvách Asus ZenFone Live (L2): levný smartphone v nových barvách
Asus v tichosti představil nástupce loňského modelu ZenFone Live (L1), který přináší několik drobných vylepšení výbavy. A z hlediska designu si zákazníci mohou vybrat z nových dvoubarevných variant. Hlavní zbraní by ovšem měla zůstat cena.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Huawei prozradil, pro které modely vydá EMUI 9.1 Huawei prozradil, pro které modely vydá EMUI 9.1
Huawei vydal dlouhý seznam smartphonů a tabletů, které na čínském trhu obdrží aktualizaci na EMUI 9.1, nejčerstvější verzi uživatelské nadstavby. V seznamu nalezneme také modely od dceřiné značky Honor.
20.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Redmi 6 ani Redmi 6A neobdrží aktualizaci na Android Pie Xiaomi Redmi 6 ani Redmi 6A neobdrží aktualizaci na Android Pie
Xiaomi nemá dobrou zprávu pro majitele dvou levných a velmi populárních smartphonů Redmi. Ani přes předchozí sliby totiž tyto modely nejspíš neobdrží aktualizaci na Android 9.0 Pie. Nasvědčují tomu informace na fóru MIUI.
20.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře