Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Google má AI pro mazání falešných recenzí z Gogle Play

, , aktualita
Google má AI pro mazání falešných recenzí z Gogle Play
Google se snaží odstraňovat závadný obsah nejen ze serveru YouTube, ale také z obchodu s aplikacemi Google Play. V posledním roce vyvinul systém, který má za úkol hledat falešné recenze, které záměrně zkreslují hodnocení.
Google má AI pro mazání falešných recenzí z Gogle Play
Server YouTube oznámil, že smazal okolo 58 milionů závadných klipů a podobně se společnost Google věnuje i svému obchodu s mobilními aplikacemi Google Play. Poslední dobou se zde množí falešné recenze, které nejrůznějšími způsoby zkreslují poskytované informace a manipulují těmi, kteří tyto recenze čtou. Sám Google rozděluje závadnost komentářů na tři různé druhy. Prvním je obecně závadný obsah. To zahrnuje např. nenávistné komentáře nebo texty zcela mimo téma.
 
Google Play
 
Dále to jsou falešné manipulativní recenze, které se záměrně snaží zkreslit bodové hodnocení. To zahrnuje jak záměrné zvyšování hodnocení umělými 5hvězdičkovými recenzemi nebo naopak záměrné poškozování konkurence hodnocením s jednou hvězdičkou. Třetí kategorií jsou zaplacená hodnocení. Ty jsou poskytovány uživateli za úplatu, a to ať už penězi nebo nějakými dárky.
 
K tomu od letoška slouží nový systém kombinující klasický lidský dohled a systém strojového učení. Software se v recenzích snaží najít ty závadné, které občas prochází lidskou kontrolou, zda systém pracuje správně. Tím by se také měla postupně vylepšovat přesnost algoritmu. Dle Googlu takto bylo za poslední rok smazáno několik milionů závadných recenzí u několika tisíců aplikací.
 


reklama