www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Google má AI pro mazání falešných recenzí z Gogle Play

Google má AI pro mazání falešných recenzí z Gogle Play
, , aktualita
Google se snaží odstraňovat závadný obsah nejen ze serveru YouTube, ale také z obchodu s aplikacemi Google Play. V posledním roce vyvinul systém, který má za úkol hledat falešné recenze, které záměrně zkreslují hodnocení.
K oblíbeným
reklama
Server YouTube oznámil, že smazal okolo 58 milionů závadných klipů a podobně se společnost Google věnuje i svému obchodu s mobilními aplikacemi Google Play. Poslední dobou se zde množí falešné recenze, které nejrůznějšími způsoby zkreslují poskytované informace a manipulují těmi, kteří tyto recenze čtou. Sám Google rozděluje závadnost komentářů na tři různé druhy. Prvním je obecně závadný obsah. To zahrnuje např. nenávistné komentáře nebo texty zcela mimo téma.
 
Google Play
 
Dále to jsou falešné manipulativní recenze, které se záměrně snaží zkreslit bodové hodnocení. To zahrnuje jak záměrné zvyšování hodnocení umělými 5hvězdičkovými recenzemi nebo naopak záměrné poškozování konkurence hodnocením s jednou hvězdičkou. Třetí kategorií jsou zaplacená hodnocení. Ty jsou poskytovány uživateli za úplatu, a to ať už penězi nebo nějakými dárky.
 
K tomu od letoška slouží nový systém kombinující klasický lidský dohled a systém strojového učení. Software se v recenzích snaží najít ty závadné, které občas prochází lidskou kontrolou, zda systém pracuje správně. Tím by se také měla postupně vylepšovat přesnost algoritmu. Dle Googlu takto bylo za poslední rok smazáno několik milionů závadných recenzí u několika tisíců aplikací.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vylepšené MacBooky Air jsou i horší, mají pomalejší SSD Vylepšené MacBooky Air jsou i horší, mají pomalejší SSD
Apple před pár dny inovoval nabídku svých notebooků MacBook Air. Zjistilo se však, že nové verze mají i jednu nepříjemnou vlastnost. Jejich SSD disky jsou ve čtení znatelně pomalejší než v minulosti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Chystá se Sony Xperia 1R, údajně dostane 5K displej Chystá se Sony Xperia 1R, údajně dostane 5K displej
I když se společnosti Sony na trhu smartphonů poslední roky vůbec nedaří, stále se snaží přicházet s novinkami. Jednou z nich by mohla být připravovaná Xperia 1R s extrémním 5K rozlišením displeje.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm dostal pokutu 242 mil. EUR za dumpingové ceny Qualcomm dostal pokutu 242 mil. EUR za dumpingové ceny
Společnost Qualcomm si vysloužila další nemalou pokutu. Evropská komise na ní uvalila vysokou pokutu ve výši 242 milionů EUR za umělé podsazování cen za účelem eliminace konkurenčních výrobců 3G modemů pro smartphony.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy Watch Active 2 získají EKG, ale ne hned Samsung Galaxy Watch Active 2 získají EKG, ale ne hned
Internetem už kolují zprávy o připravované nové generaci chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch Active 2. Ty by měly dostat systém měření EKG jako Apple Watch 4. Bohužel si ale na tuto funkci ještě počkáme.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed
Chevrolet Corvette se po 66 letech výroby dočkal velké změny. Nový model C8 Stingray modelového ročníku 2020 totiž vyjede s motorem uprostřed. A půjde o pořádně velký atmosférický osmiválec.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala