www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Google má AI pro mazání falešných recenzí z Gogle Play

Google má AI pro mazání falešných recenzí z Gogle Play
, , aktualita
Google se snaží odstraňovat závadný obsah nejen ze serveru YouTube, ale také z obchodu s aplikacemi Google Play. V posledním roce vyvinul systém, který má za úkol hledat falešné recenze, které záměrně zkreslují hodnocení.
reklama
Server YouTube oznámil, že smazal okolo 58 milionů závadných klipů a podobně se společnost Google věnuje i svému obchodu s mobilními aplikacemi Google Play. Poslední dobou se zde množí falešné recenze, které nejrůznějšími způsoby zkreslují poskytované informace a manipulují těmi, kteří tyto recenze čtou. Sám Google rozděluje závadnost komentářů na tři různé druhy. Prvním je obecně závadný obsah. To zahrnuje např. nenávistné komentáře nebo texty zcela mimo téma.
 
Google Play
 
Dále to jsou falešné manipulativní recenze, které se záměrně snaží zkreslit bodové hodnocení. To zahrnuje jak záměrné zvyšování hodnocení umělými 5hvězdičkovými recenzemi nebo naopak záměrné poškozování konkurence hodnocením s jednou hvězdičkou. Třetí kategorií jsou zaplacená hodnocení. Ty jsou poskytovány uživateli za úplatu, a to ať už penězi nebo nějakými dárky.
 
K tomu od letoška slouží nový systém kombinující klasický lidský dohled a systém strojového učení. Software se v recenzích snaží najít ty závadné, které občas prochází lidskou kontrolou, zda systém pracuje správně. Tím by se také měla postupně vylepšovat přesnost algoritmu. Dle Googlu takto bylo za poslední rok smazáno několik milionů závadných recenzí u několika tisíců aplikací.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení
Samsung tento týden odhalil ještě jeden tablet s Androidem. Všestranný, cenově dostupný model Galaxy Tab A 10.1 ve verzi pro rok 2019 nabízí elegantní design, stereo reproduktory a funkce zaměřené na rodinu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik