Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Google Glass nyní i jako dioptrické a sportovní brýle

29.1.2014, Jan Vítek, aktualita
Společnost Google splňuje sliby a ohlašuje novou řadu obrouček pro dioptrická skla a také sportovní brýle řady Google Glass. K dispozici bude na 40 různých verzí, což dá zákazníkům daleko větší možnost výběru.
Prozatím jsou Google Glass k dispozici v rámci zkušebního programu, a to za tučných 1500 USD. Google však potvrdil, že chystá verzi pro běžné spotřebitele, kterou by měl uvolnit na trh někdy v tomto roce, a to za nižší cenu.

Nově by pak měly být k dispozici titanové obroučky za 224 USD a sportovní sluneční brýle pak za 150 USD, ovšem to je částka, kterou vynaložíme navíc vedle zmíněných 1500 USD za samotné zařízení Google Glass. Co se týče obrouček pro dioptrická skla, k dispozici budou designy Bold, Curve, Thin a Split a sluneční brýle pak budou v designech Classic a Edge. Dále se budou lišit barvy - uhlově černá, břidlicová, barva bavlny, oranžová a světle modrá.

Zajímavou informací také je, že nákup obrouček pro dioptrické brýle by mohlo pokrýt pojištění, ovšem ve většině případů se zákazníci budou moci obrátit na svého optika a tomu za služby zaplatit. Z toho všeho je pak zřejmé, že se Google snaží své Glass ještě před vypuštěním na trh uzpůsobit tak, aby oslovily co největší počet potenciálních zákazníků a logicky se zaměřuje na ty, kteří jsou zvyklí nějaké brýle nosit. Dokonce mluví o začátku nové éry, která bude poznamenána "chytrou oční optikou".


Nicméně ani při příležitosti tohoto představení nových produktů Google Glass jsme se nedozvěděli, kdy přesně se dostanou na trh.

Zdroj: Hexus.net

reklama