www.svetmobilne.cz
>
>
>

Google Fuchsia: záhadný operační systém ukazuje své rozhraní ve videu

Google Fuchsia: záhadný operační systém ukazuje své rozhraní ve videu
, , aktualita
Google podle neoficiálních informací připravuje další operační systém, který ale tentokrát nebude založen na linuxovém jádře. Nově zveřejněné video ukazuje, že Fuchsia OS bude mít velmi rozdílné uživatelské rozhraní než Android.reklama
Už v loňském roce se objevila informace, že Google chystá další operační systém. Ačkoliv prozatím nebylo nic oficiálně potvrzeno, z řady uniklých střípků můžeme poskládat určitý obrázek o Fuchsia OS. Hned na úvod je nutné zmínit, že na rozdíl od předchozích systémů od Googlu nebude založen na linuxovém jádře. Místo toho měla společnost vyvinout vlastní jádro Magenta. Od počátku se spekuluje o tom, k čemu bude systém sloužit, neboť Android je velmi úspěšný a popularita Chrome OS dlouhodobě roste. Počáteční teorie, že půjde o jednoduchou platformu pro tzv. internet věcí, se nejspíš nepotvrdí. Podle uniklé dokumentace je totiž jádro Magenta určeno pro moderní smartphony či počítače s výkonnými procesory a dostatečně velikou operační pamětí. Tomu by odpovídalo také využití grafického API Vulkan, nástupce OpenGL.

Naposledy se na světlo světa dostala podoba uživatelského rozhraní, které nese interní označení Armadillo. Systém je stále v poměrně rané fázi vývoje, a tak je k dispozici pouze v nekompletní formě. Domovská obrazovka nemá plochu s ikonami aplikací, ale připomíná spíše karty Google Now. K jednotlivým funkcím se uživatel dostane posunem nahoru (aplikace a nedávné procesy) či dolů (návrhy a vyhledávač). Na videu je možné vidět také novou klávesnici a podporu víceokenního multitaskingu. Google se při návrhu nového systému rozhodl oprosti od zvyklostí z Androidu (i konkurenčních platforem), a tak chybí například typická notifikační lišta. K základním informacím, jako stav baterie či sítě, stejně jako k rychlému nastavení jasu, režimu letadla apod. se uživatel dostane po kliknutí na profilový obrázek, který se nachází na domovské obrazovce.


Zamíří Fuchsia OS na smartphony, tablety či notebooky, nebo bude určena například pro chytré domácí spotřebiče? A pokud se dostane na telefony, půjde o náhradu Androidu? Uvidíme, zda se o Fuchsia OS dozvíme něco oficiálního na vývojářské konferenci Google I/O 2017, která začíná už 17. května. I v případě, že by Google nadále mlčel, můžeme v následujících týdnech až měsících očekávat další novinky o novém systému alespoň neoficiální cestou.

Zdroj: Bgr.com
reklama
Nejnovější články
Energy Phone Max 3+ je dostupný smartphone se španělskými kořeny Energy Phone Max 3+ je dostupný smartphone se španělskými kořeny
Na český trh se dostává smartphone od méně známé španělské společnosti Energy Sistem..Jeho jinak průměrnou výbavu osvěžuje 4000mAh baterie, čtečka otisků prstů nebo bezdrátová sluchátka v základním balením.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Android i přes zákaz všechny špehuje, odesílá data o vysílačích Android i přes zákaz všechny špehuje, odesílá data o vysílačích
Google to zase přehnal. I když v Androidu vypnete všechno možné sledování, přesto si společnost nechala zasílat data o mobilních vysílačích v okolí telefonů a tabletů. Díky tomu mohla velmi dobře sledovat polohu uživatelů, přestože to zakázali.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Alcatel U5 Premium: více paměti a hezčí design Alcatel U5 Premium: více paměti a hezčí design
Alcatel mírně vylepšuje už prodávané smartphony U5 3G a U5 HD. Verze s přídomkem Premium se chlubí atraktivnějším designem imitujícím kov a dvojnásobným interním úložištěm či operační pamětí. Obě novinky míří na český trh.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Velká aktualizace pro Samsung Gear S3 přináší Tizen OS 3.0 Velká aktualizace pro Samsung Gear S3 přináší Tizen OS 3.0
Samsung vypustil do světa zatím nejvýznamnější softwarovou aktualizaci pro své chytré hodinky z řady Gear S3. Update rozšiřuje možnosti využití hodinek jako dálkového ovladače, nebo umožňuje vypnout všechny doplňkové funkce a prodloužit výdrž na 40 dnů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Chyba v Androidu umožňuje spustit nahrávání obrazovky bez vědomí uživatele Chyba v Androidu umožňuje spustit nahrávání obrazovky bez vědomí uživatele
Další bezpečnostní chyba ohrožuje většinu zařízení s Androidem. Podezřelé aplikace by díky ní mohli bez výslovného souhlasu uživatele spustit nahrávání obrazovky a dostat se tak k některým citlivým datům.
20.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik