www.svetmobilne.cz
>
>
>

Google Fuchsia: záhadný operační systém ukazuje své rozhraní ve videu

Google Fuchsia: záhadný operační systém ukazuje své rozhraní ve videu
, , aktualita
Google podle neoficiálních informací připravuje další operační systém, který ale tentokrát nebude založen na linuxovém jádře. Nově zveřejněné video ukazuje, že Fuchsia OS bude mít velmi rozdílné uživatelské rozhraní než Android.reklama
Už v loňském roce se objevila informace, že Google chystá další operační systém. Ačkoliv prozatím nebylo nic oficiálně potvrzeno, z řady uniklých střípků můžeme poskládat určitý obrázek o Fuchsia OS. Hned na úvod je nutné zmínit, že na rozdíl od předchozích systémů od Googlu nebude založen na linuxovém jádře. Místo toho měla společnost vyvinout vlastní jádro Magenta. Od počátku se spekuluje o tom, k čemu bude systém sloužit, neboť Android je velmi úspěšný a popularita Chrome OS dlouhodobě roste. Počáteční teorie, že půjde o jednoduchou platformu pro tzv. internet věcí, se nejspíš nepotvrdí. Podle uniklé dokumentace je totiž jádro Magenta určeno pro moderní smartphony či počítače s výkonnými procesory a dostatečně velikou operační pamětí. Tomu by odpovídalo také využití grafického API Vulkan, nástupce OpenGL.

Naposledy se na světlo světa dostala podoba uživatelského rozhraní, které nese interní označení Armadillo. Systém je stále v poměrně rané fázi vývoje, a tak je k dispozici pouze v nekompletní formě. Domovská obrazovka nemá plochu s ikonami aplikací, ale připomíná spíše karty Google Now. K jednotlivým funkcím se uživatel dostane posunem nahoru (aplikace a nedávné procesy) či dolů (návrhy a vyhledávač). Na videu je možné vidět také novou klávesnici a podporu víceokenního multitaskingu. Google se při návrhu nového systému rozhodl oprosti od zvyklostí z Androidu (i konkurenčních platforem), a tak chybí například typická notifikační lišta. K základním informacím, jako stav baterie či sítě, stejně jako k rychlému nastavení jasu, režimu letadla apod. se uživatel dostane po kliknutí na profilový obrázek, který se nachází na domovské obrazovce.


Zamíří Fuchsia OS na smartphony, tablety či notebooky, nebo bude určena například pro chytré domácí spotřebiče? A pokud se dostane na telefony, půjde o náhradu Androidu? Uvidíme, zda se o Fuchsia OS dozvíme něco oficiálního na vývojářské konferenci Google I/O 2017, která začíná už 17. května. I v případě, že by Google nadále mlčel, můžeme v následujících týdnech až měsících očekávat další novinky o novém systému alespoň neoficiální cestou.

Zdroj: Bgr.com
reklama
Nejnovější články
Aston Martin uvede elektrický sedan RapidE Aston Martin uvede elektrický sedan RapidE
Do hry se vrací idea supersportovního elektrického sedanu Aston Matin RapidE. Společnost chce v následujících letech přijít s elektromobilem s nevšedními výkony. K dispozici ale bude pouze limitované množství.
Dnes,  aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 2 a Pixel XL 2 začínají poodhalovat svou výbavu Google Pixel 2 a Pixel XL 2 začínají poodhalovat svou výbavu
Především skalní fanoušci Androidu netrpělivě vyhlížejí druhou generaci smartphonů Pixel od Googlu. Údajná výbava obou modelů se právě dostala na veřejnost. Pokud jsou informace pravdivé, bude představen pětipalcový a šestipalcový model.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Na Galaxy Note 8 si asi počkáme do září. Cena nepotěší Na Galaxy Note 8 si asi počkáme do září. Cena nepotěší
Podle nejnovějších informací o Galaxy Note 8 bude novinka velmi podobná modelu Galaxy S8+. Představena nejspíš bude o měsíc později a cena bude zatím nejvyšší, jakou jsme mohli vidět u telefonů od Samsungu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Lenovo oslaví výročí ThinkPadem v retro designu, plánuje také flexibilní notebook Lenovo oslaví výročí ThinkPadem v retro designu, plánuje také flexibilní notebook
Pracovní notebooky ThinkPad jsou s námi na světě už 25 let a Lenovo se rozhodlo toto výročí oslavit retro modelem. Výrobce také ukázal, jak by mohly vypadat ThinkPady budoucnosti s flexibilním displejem.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Kodak představil své první dva tablety s Androidem Kodak představil své první dva tablety s Androidem
Archos a Kodak společně uvedou na český trh cenově dostupné tablety, které mají Android Nougat, podporu dvou SIM karet a velmi příznivé cenovky. V nabídce bude sedmi- a desetipalcová varianta.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik