Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Google Fit vám chce pomoci s novoročním předsevzetím

29.12.2018, Milan Šurkala, aktualita
Mnoho lidí si na nový rok dává spoustu předsevzetí zejména spojených s cvičením, hubnutím a podobně. Aby se toho dalo snáze dosáhnout, připravil si Google aktualizaci aplikace Fit, která připravuje 30denní program pro udržení předsevzetí.
Už jen pár dní zbývá do začátku nového roku 2019, který bude tak jako každý jiný nový rok ve znamení nových předsevzetí. Spousta lidí si tak dává za cíl, že začnou běhat, chodit do posilovny a dělat spoustu jiných věcí. V dnešní době je snazší monitorovat své výkony pomocí chytrých náramků, hodinek i aplikacích v telefonu a Google si je toho vědom. Proto připravil novou verzi aplikace Google Fit, která by měla uživatelům pomocí v udržení jejich novoročních předsevzetí. 1. ledna tak bude spuštěna 30denní výzva, kde lze za aktivitu získávat srdíčka jako body.
 
Google FIt předsevzetí
 
Např. za každou minutu méně náročné aktivity dostanete jedno srdíčko (např. rychlejší chůze), za náročnější rovnou dva (např. běh). American Heart Association (AHA) a Světová zdravotnická organizace (WHO) doporučuje zisk alespoň 150 takových bodů týdně pro snížení rizika vzniku srdečních chorob i vylepšení spánku a psychiky.
 
Dvojité množství bodů lze získat také např. za zahrnutí celé rodiny, třeba dětí. Google také napovídá třeba tím, že stačí zaparkovat autem trochu dál a dojít domů trochu delší procházkou, což také pomůže získat trochu více bodů. Získávání srdíček by dle Googlu mělo lidi více motivovat k udržení předsevzetí a nevzdání se během prvních týdnů. Nechybí samozřejmě ani propojení se sociálními sítěmi pomocí hashtagu #GetFitWithGoogle.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama