Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Google Family Link přichází do ČR, rodičům umožňuje kontrolovat své děti

22.5.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Rok stará aplikace Google Family Link přichází do České republiky a dalších evropských zemí. Rodičům umožňuje vytvořit účty pro své děti, kontrolovat instalované aplikace a mít přehled o tom, co dělá na svém zařízení.
V Loňském roce byla oznámena aplikace Google Family Link, která ovšem dlouho fungovala jen v USA a později se rozšířila na několik dalších trhů. I kvůli novému nařízení o ochraně osobních údajů GDPR je nyní dostupná ve všech 28 zemích EU včetně České republiky a Slovenska. Family Link umožňuje rodičům, aby svým dětem vytvořili účet Google, který však budou mít částečně pod kontrolou do doby, než jejich potomek splní minimální věkovou hranici k tomu, aby mohl získat zcela autonomní účet. Google tuto hranici obecně stanovuje na 13 let, ale podmínky se v jednotlivých zemích liší – česká i slovenská legislativa je v tomto ohledu přísnější, takže účet je oficiálně dostupný pro osoby starší 16 let.
 
 
 
„Dětský“ účet Google, který je spojen s účtem rodiče, umožňuje přistupovat k většině služeb. Rodiče ovšem mohou lépe kontrolovat, co jejich potomek dělá na svém zařízení a také do určité míry omezovat některé činnosti. V první řadě lze spravovat aplikace, které dítě používá na svém smartphonu či tabletu. To znamená, že při instalaci z Obchodu Google Play je možné daný titul povolit, či naopak zablokovat. Prstřednictvím týdenních či měsíčních přehledů může rodič kontrolovat, kolik času dítě stráví používáním jednotlivých aplikací. Pokud ratolest tráví používáním zařízení příliš času, lze nastavit denní limity nebo dokonce vzdáleně uzamknout smartphone či tablet, když je čas spát nebo si dát pauzu. Problém nenastává ani v případě, když chce mít rodič pod kontrolou více dětí zároveň.
 
Pro používání služby Family Link je nutné, aby dítě mělo zařízení s Androidem 7.0 (Nougat) nebo vyšším, ale v některých případech může aplikace fungovat také ve starších verzích 6.0 (Marshmallow) či 5.0 (Lollipop). Rodič potom potřebuje telefon či tablet s Androidem 4.4 (KitKat) a novějším, případně iOS 9 a vyšším. Google upozorňuje, že Family Link nemůže zablokovat aktualizace již nainstalovaných aplikací (ani pokud rozšiřují oprávnění) a nemusí správně monitorovat aplikace využívající služby na pozadí, jako jsou hudební přehrávače nebo messengery. Family Link si můžete zdarma stáhnout z Google Play Store nebo Apple Appstore, aplikace vás potom provede kompletním nastavením služby.
 


reklama