Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Google Coach bude novým AI asistentem pro fitness

16.8.2018, Milan Šurkala, aktualita
Zákulisní informace naznačují, že společnost Google chystá nového asistenta pro cvičení a živý zdravotní styl obecně. Aplikace se patrně bude jmenovat Google Coach a pomůže i se návrhy na vyváženou stravu.
Chytré hodinky jsou dnes dost populární a velkou skupinou jejich uživatelů jsou lidé, kteří je využívají k zaznamenávání fyzické aktivity. Google nechce se svými aplikacemi zůstávat pozadu a podle zákulisních informací připravuje novou aplikaci s pravděpodobným názvem Google Coach, která by měla být uceleným osobním trenérem využívající systémů umělé inteligence. Prozatím jde o Project Wooden a zdaleka nebude jen trackerem vaší fyzické aktivity. Jeho úkolem totiž bude i navrhovat aktivitu a přičinit se o to, abyste žili aktivněji a zdravěji.
 
Google Wear OS logo
 
Jeho systém tak na základě získaných dat bude sám navrhovat ideální cvičení, sledovat váš vývoj a nabízet i vhodné alternativy, pokud občas vynecháte. Tím to ale zdaleka nekončí. Google Coach by se měl postarat i o správné stravování, do kterého bude započítáno i to, zda se obvykle stravujete doma nebo venku. Může tak vygenerovat týdenní stravovací plány a dokonce i příslušný nákupní seznam, který zašle na e-mail. 
 
Google by se podle prvních informací chtěl snažit i o přehlednost, takže máme počítat s jednoduchými seskupujícími se notifikacemi. Místo několika notifikací tak bude vždy jedna, která bude obsahovat všechny položky. I když jde o aplikaci, která cílí zejména na chytré hodinky s operačním systémem Wear OS, s omezenou funkčností by měla být k dispozici i pro smartphony a systém Android, dokonce se hovoří i o verzích pro Android TV a Google Home. Poněvadž jde zatím o neoficiální informace, je možné, že se změní název, některé funkce a možná aplikace ani nikdy nevyjde.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama