www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>
>

Google Chrome možná začne blokovat internetové reklamy

Google Chrome možná začne blokovat internetové reklamy
, , aktualita
Poměrně překvapivou spekulaci přinesl deník The Wall Street Journal, podle kterého Google uvažuje o blokování reklam ve svém internetovém prohlížeči. Právě reklamy jsou přitom hlavním zdrojem příjmů této americké společnosti.
K oblíbeným
reklama
Nástrojů pro blokování reklamy existuje nespočet, některé internetové prohlížeče jako Opera navíc tuto funkci nabízejí již v základu. V současné době na obdobně funkci údajně pracuje také Google, který by ji rád integroval do svého prohlížeče Chrome. Může to znít, jako by si pod sebou americká společnost řezala větev, neboť právě internetové reklamy tvoří hlavní zdroj jejího příjmů. Podle The Wall Street Journal bude nástroj od Googlu blokovat jen určité reklamy, které výrazně narušují zážitek uživatelů při prohlížení webových stránek. Mohlo by se jednat například o tzv. pop-up okna překrývající stránku nebo automaticky přehrávaná videa se zapnutým zvukem.
K nejznámějším nástrojům pro blokování reklamy patří AdBlock


Weby používající tyto agresivní formy reklamy by navíc Google mohl penalizovat tak, že by začal blokovat také všechny ostatní reklamy na dané stránce. Chrome je přitom celosvětově nejpoužívanějším prohlížečem, takže tento krok by provozovatelé daného webu velmi znatelně pocítili. To je však pouze jedna z možností, na které vývojáři pracují. Podle dostupných informací by Googlu novou funkci rád vydal v nejbližších týdnech, ale stále ještě pracuje na detailech a není vyloučena ani možnost, že na poslední chvíli její vývoj zruší.

Funkce by se měla objevit v desktopové i mobilní verzi prohlížeče Chrome, ve výchozím nastavení by navíc mohla být aktivní. Google tímto krokem reaguje na vzrůstající popularitu nástrojů pro blokování reklamy, které například v USA používá více než čtvrtina uživatelů desktopových prohlížečů. Řešení od Googlu by mohlo být rozumnou alternativou pro ty, kteří chtějí podporovat provozovatele webů, pro které je obvykle reklama hlavním zdrojem příjmů, ale zároveň jim vadí agresivní formy internetové reklamy. Americký gigant by tak proti tzv. ad blockům paradoxně bojoval svou vlastní funkcí pro blokování reklamy.

Zdroj: WSJ.com
reklama
Nejnovější články
VW ukázal elektrický ID Space Vizzion VW ukázal elektrický ID Space Vizzion
Automobilka Volkswagen chystá další nové elektrické modely. Jedním z nich bude vůz na pomezí střední a vyšší střední třídy ID 5, jakýsi elektrický Passat. Předobrazem je koncept ID Space Vizzion, který je kombíkem tomuto modelu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Audi e-tron Sportback: nové plně elektrické SUV kupé Audi e-tron Sportback: nové plně elektrické SUV kupé
Rok po uvedení elektrického SUV e-tron přichází Audi s jeho sportovněji tvarovanou variantou e-tron Sportback. Toto 5dvéřové kupé může nabídnout výkon až 300 kW, má i solidní dojezd hodně přes 400 km.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Litrový výkon: jak změnil downsizing objem motoru? Litrový výkon: jak změnil downsizing objem motoru?
Navzdory všem novým emisním normám se výrobcům nadále daří zvyšovat výkon motoru, přestože sám motor má obvykle menší objem. Dnešní době vládne downsizing a my se podíváme, jak se v průběhu 20 let změnily objemy motorů.
Včera, článek, Milan Šurkala2 komentáře
V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger
V New Jersey se u čerpací stanice Wawa vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger. To není úplně běžné, neboť dosud se při nabíjení obvykle vznítily elektromobily, ale ne nabíječky. Naštěstí se nic vážného nestalo.
19.11.2019, aktualita, Milan Šurkala21 komentářů
Elektrický Mustang Mach-E je tady, SUV bude i ve verzi GT Elektrický Mustang Mach-E je tady, SUV bude i ve verzi GT
Jak naznačovaly úniky, tak se i stalo. Ford skutečně představil nové SUV Mustang Mach-E, které dává tušit větší oddělení značky Mustang od Fordu. Ta by mohla mít ve výsledku mnohem větší počet modelů.
18.11.2019, aktualita, Milan Šurkala