www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>
>

Google Chrome možná začne blokovat internetové reklamy

Google Chrome možná začne blokovat internetové reklamy
, , aktualita
Poměrně překvapivou spekulaci přinesl deník The Wall Street Journal, podle kterého Google uvažuje o blokování reklam ve svém internetovém prohlížeči. Právě reklamy jsou přitom hlavním zdrojem příjmů této americké společnosti.reklama
Nástrojů pro blokování reklamy existuje nespočet, některé internetové prohlížeče jako Opera navíc tuto funkci nabízejí již v základu. V současné době na obdobně funkci údajně pracuje také Google, který by ji rád integroval do svého prohlížeče Chrome. Může to znít, jako by si pod sebou americká společnost řezala větev, neboť právě internetové reklamy tvoří hlavní zdroj jejího příjmů. Podle The Wall Street Journal bude nástroj od Googlu blokovat jen určité reklamy, které výrazně narušují zážitek uživatelů při prohlížení webových stránek. Mohlo by se jednat například o tzv. pop-up okna překrývající stránku nebo automaticky přehrávaná videa se zapnutým zvukem.
K nejznámějším nástrojům pro blokování reklamy patří AdBlock


Weby používající tyto agresivní formy reklamy by navíc Google mohl penalizovat tak, že by začal blokovat také všechny ostatní reklamy na dané stránce. Chrome je přitom celosvětově nejpoužívanějším prohlížečem, takže tento krok by provozovatelé daného webu velmi znatelně pocítili. To je však pouze jedna z možností, na které vývojáři pracují. Podle dostupných informací by Googlu novou funkci rád vydal v nejbližších týdnech, ale stále ještě pracuje na detailech a není vyloučena ani možnost, že na poslední chvíli její vývoj zruší.

Funkce by se měla objevit v desktopové i mobilní verzi prohlížeče Chrome, ve výchozím nastavení by navíc mohla být aktivní. Google tímto krokem reaguje na vzrůstající popularitu nástrojů pro blokování reklamy, které například v USA používá více než čtvrtina uživatelů desktopových prohlížečů. Řešení od Googlu by mohlo být rozumnou alternativou pro ty, kteří chtějí podporovat provozovatele webů, pro které je obvykle reklama hlavním zdrojem příjmů, ale zároveň jim vadí agresivní formy internetové reklamy. Americký gigant by tak proti tzv. ad blockům paradoxně bojoval svou vlastní funkcí pro blokování reklamy.

Zdroj: WSJ.com
reklama
Nejnovější články
Alcatel přiveze na IFA 2017 minimálně čtyři nové smartphony Alcatel přiveze na IFA 2017 minimálně čtyři nové smartphony
Alcatel byl vždy jednou z nejaktivnějších značek na velkých veletrzích, v letošním roce jsme se však mnoha novinek nedočkali. Možná to napraví na blížícím se veletrhu IFA 2017, kde by mohy být představeny minimálně čtyři smartphonové novinky od Alcatelu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Android 8.0 Oreo je na světě, brzy zamíří do prvních telefonů Android 8.0 Oreo je na světě, brzy zamíří do prvních telefonů
Poslední verze operačního systému od Googlu, dosud známá jen jako Android O, nese název Android 8.0 Oreo. Google to oznámil dnes po zatmění slunce a dodal, že již brzy začne být šířena aktualizace pro Pixely a Nexusy.
21.8.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Redmi Note 5A oficiálně: větší displej, nižší cena Xiaomi Redmi Note 5A oficiálně: větší displej, nižší cena
Xiaomi dnes podle předpokladů představilo zatím nejlevnější smartphone z řady Redmi Note. Dostupný bude ve dvou variantách, přičemž vyšší se pochlubí 4GB RAM nebo 16MPx selfie fotoaparátem s LED bleskem.
21.8.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Tyto aplikace nejvíce zatěžují baterii a procesor ve smartphonech Tyto aplikace nejvíce zatěžují baterii a procesor ve smartphonech
Avast přinesl nejaktuálnější přehled aplikací, které mají negativní vliv na smartphony s Androidem. V žebříčkách nalezneme aplikace nejvíce vybíjející baterii, snižující výkon nebo zabírající místo.
21.8.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Huawei předběhl Apple ve střední Evropě, vpřed se dere také Xiaomi Huawei předběhl Apple ve střední Evropě, vpřed se dere také Xiaomi
Nejprodávanější značkou smartphonů ve střední a východní Evropě zůstává Samsung, na druhou příčku se ovšem probojoval Huawei. Překvapí, že se mězi pět nejlepších dostalo také Xiaomi, ačkoliv v tomto regionu nemá oficiální zastoupení.
21.8.2017,  aktualita, Jáchym Šlik