www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Google bude vyžadovat pravidelné bezpečnostní aktualizace Androidu

Google bude vyžadovat pravidelné bezpečnostní aktualizace Androidu
, , aktualita
Google připravuje změnu podmínek svého partnerského programu, která přispěje k lepšímu zabezpečení našich smartphonů. Po výrobcích bude vyžadovat, aby pro své modely vydávali bezpečnostní aktualizace.
reklama
Někteří výrobci vydávají bezpečnostní aktualizace pozdě, jiní zase záměrně klamou uživatele. Nápad byl sice dobrý, ale realizace je prozatím velmi špatná. Google sice každý první týden v měsíci vydá bezpečnostní balíček pro zařízení s Androidem, ale na velkou část smartphonů se daná aktualizace vůbec nedostane anebo až s velkým zpožděním – při opravě bezpečnostních chyb je přitom rychlost velmi důležitá. V současné době dostávají výrobci z řad partnerů Googlu aktualizaci s měsíčním předstihem, aby měli dostatek času na její implementaci. Proto se občas některým z nich podaří vydat update dříve než samotný Google. To jsou ovšem spíše výjimky, jinak je situace okolo bezpečnostních aktualizace tristní.
 
 
V blízké budoucnosti by se ovšem situace mohla výrazně zlepšit. Google v první řadě usnadnil bezpečnostní aktualizace, což je zásluha větší modularity systému, tzv. Projectu Treble. Nyní, když byly vytvořeny lepší podmínky, bude chtít Google po výrobcích, aby své telefony pravidelně aktualizovali. Tato podmínka bude součástí dohod, které má americký gigant uzavřené s výrobci. Android je sice open-source software, ale aby výrobci mohli do telefonu předinstalovat aplikace od Googlu a získali další výhody, musejí platit licenční poplatky podle uzavřených dohod. David Kleidermacher, který vede bezpečnost Androidu, si od nových opatření slibuje „masivní nárůst počtu zařízení a uživatelů získavajících pravidelné bezpečnostní záplaty“.
 
V tuto chvíli neznáme konkrétní podmínky, které si Google chce klást. Avšak doufejme, že společnost donutí výrobce k měsíčním updatům, a to u co největšího počtu modelů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Škoda Scala, nástupce Rapidu se postupně odhaluje Škoda Scala, nástupce Rapidu se postupně odhaluje
Nový kompaktní model Škody je už za dveřmi a automobilka nám jej postupně odhaluje. Už jsme viděli teaser v podobě siluety vozu, sportovní koncept Vision RS a nyní se dozvídáme i jméno. Bude se jmenovat Škoda Scala.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple nesouhlasí s Austrálii, nechce backdoory v iOS ze zákona Apple nesouhlasí s Austrálii, nechce backdoory v iOS ze zákona
Nejen USA nebo Čína chtějí špehovat své obyvatele. Zadní vrátka do telefonů svých obyvatel by velmi ráda viděla i Austrálie. Společnost Apple se tak už ohradila proti navrhovanému zákonu, který by to chtěl zavést.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla vyrobila už 100 tisíc kusů Modelu 3 Tesla vyrobila už 100 tisíc kusů Modelu 3
Tesla Model 3 je jedním z nejúspěšnějších vozů na americkém trhu, ve třídě elektromobilů drtivě vede. Automobilka sice stále zdaleka nepokryla všechny objednávky na vůz, nicméně slaví alespoň milník 100 tisíc vyrobených vozů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Garmin Instinct: chytré hodinky do náročných podmínek Garmin Instinct: chytré hodinky do náročných podmínek
Garmin rozšířil svou nabídku chytrých sportovních hodinek o novou řadu Instinct, která je zaměřena primárně na vysokou odolnost a nabízí měření pohybových aktivit i navigaci v terénu. Cena je přitom příznivější než u modelů Fenix.
14.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Honor 8X a Honor Band 4: ceny i dostupnost na českém trhu Honor 8X a Honor Band 4: ceny i dostupnost na českém trhu
Honor 8X si odbyl svou evropskou premiéru tento týden na Pražském hradě, kde jsme se dozvěděli také českou cenu tohoto velkého smartphonu. Na tuzemský trh míří také chytrý náramek Honor Band 4.
14.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik