www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Google bude vyžadovat pravidelné bezpečnostní aktualizace Androidu

Google bude vyžadovat pravidelné bezpečnostní aktualizace Androidu
, , aktualita
Google připravuje změnu podmínek svého partnerského programu, která přispěje k lepšímu zabezpečení našich smartphonů. Po výrobcích bude vyžadovat, aby pro své modely vydávali bezpečnostní aktualizace.
reklama
Někteří výrobci vydávají bezpečnostní aktualizace pozdě, jiní zase záměrně klamou uživatele. Nápad byl sice dobrý, ale realizace je prozatím velmi špatná. Google sice každý první týden v měsíci vydá bezpečnostní balíček pro zařízení s Androidem, ale na velkou část smartphonů se daná aktualizace vůbec nedostane anebo až s velkým zpožděním – při opravě bezpečnostních chyb je přitom rychlost velmi důležitá. V současné době dostávají výrobci z řad partnerů Googlu aktualizaci s měsíčním předstihem, aby měli dostatek času na její implementaci. Proto se občas některým z nich podaří vydat update dříve než samotný Google. To jsou ovšem spíše výjimky, jinak je situace okolo bezpečnostních aktualizace tristní.
 
 
V blízké budoucnosti by se ovšem situace mohla výrazně zlepšit. Google v první řadě usnadnil bezpečnostní aktualizace, což je zásluha větší modularity systému, tzv. Projectu Treble. Nyní, když byly vytvořeny lepší podmínky, bude chtít Google po výrobcích, aby své telefony pravidelně aktualizovali. Tato podmínka bude součástí dohod, které má americký gigant uzavřené s výrobci. Android je sice open-source software, ale aby výrobci mohli do telefonu předinstalovat aplikace od Googlu a získali další výhody, musejí platit licenční poplatky podle uzavřených dohod. David Kleidermacher, který vede bezpečnost Androidu, si od nových opatření slibuje „masivní nárůst počtu zařízení a uživatelů získavajících pravidelné bezpečnostní záplaty“.
 
V tuto chvíli neznáme konkrétní podmínky, které si Google chce klást. Avšak doufejme, že společnost donutí výrobce k měsíčním updatům, a to u co největšího počtu modelů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
iPhone X možná trápí praskající sklo fotoaparátu iPhone X možná trápí praskající sklo fotoaparátu
Někteří uživatelé iPhonu X se setkali s tím, že sklo kryjící duální zadní fotoaparát samovolně praská. Apple navíc problém nevyřeší bezplatně v rámci záruky, ale požaduje za výměnu velmi vysoké poplatky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung prohrál patentový spor, zaplatí Applu 539 milionů USD Samsung prohrál patentový spor, zaplatí Applu 539 milionů USD
Samsung a Apple vedou neustále patentové spory a žalují se navzájem. V jednom letitém sporu, kdy Apple žaloval Samsung, bylo konečně rozhodnuto. Pro tentokrát to odnesl Samsung a zaplatí přes půl miliardy dolarů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Výrobce Essential Phonu je ve finančních problémech Výrobce Essential Phonu je ve finančních problémech
Společnost Essential Inc, kterou založil Andy Rubin, se potýká s finančními problémy. Z uniklého interního e-mailu je patrné, že vyloučena není akvizice. Podle spekulací byl navíc možná zrušen připravovaný smartphone.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Huawei přestane odemykat bootloadery svých telefonů Huawei přestane odemykat bootloadery svých telefonů
Huawei vypíná své stránky, prostřednictvím kterých mohou zákazníci získat kód pro odemknutí bootloaderu. Důvodem je snaha zabránit problémům se smartphony. Nové modely už mají smůlu, a pro ty starší bude služba fungovat ještě 60 dnů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Meizu M8c: nižší třída s pár překvapeními Meizu M8c: nižší třída s pár překvapeními
Meizu oznámilo nový smartphone M8c, který se zařadí mezi cenově nejdostupnější modely na trhu. Na jedné straně přináší moderní displej 18:9 a funkci rozpoznání obličeje, ale na druhé straně spoléhá na starší Android či plastové tělo.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik