www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Google bude vyžadovat pravidelné bezpečnostní aktualizace Androidu

Google bude vyžadovat pravidelné bezpečnostní aktualizace Androidu
, , aktualita
Google připravuje změnu podmínek svého partnerského programu, která přispěje k lepšímu zabezpečení našich smartphonů. Po výrobcích bude vyžadovat, aby pro své modely vydávali bezpečnostní aktualizace.
reklama
Někteří výrobci vydávají bezpečnostní aktualizace pozdě, jiní zase záměrně klamou uživatele. Nápad byl sice dobrý, ale realizace je prozatím velmi špatná. Google sice každý první týden v měsíci vydá bezpečnostní balíček pro zařízení s Androidem, ale na velkou část smartphonů se daná aktualizace vůbec nedostane anebo až s velkým zpožděním – při opravě bezpečnostních chyb je přitom rychlost velmi důležitá. V současné době dostávají výrobci z řad partnerů Googlu aktualizaci s měsíčním předstihem, aby měli dostatek času na její implementaci. Proto se občas některým z nich podaří vydat update dříve než samotný Google. To jsou ovšem spíše výjimky, jinak je situace okolo bezpečnostních aktualizace tristní.
 
 
V blízké budoucnosti by se ovšem situace mohla výrazně zlepšit. Google v první řadě usnadnil bezpečnostní aktualizace, což je zásluha větší modularity systému, tzv. Projectu Treble. Nyní, když byly vytvořeny lepší podmínky, bude chtít Google po výrobcích, aby své telefony pravidelně aktualizovali. Tato podmínka bude součástí dohod, které má americký gigant uzavřené s výrobci. Android je sice open-source software, ale aby výrobci mohli do telefonu předinstalovat aplikace od Googlu a získali další výhody, musejí platit licenční poplatky podle uzavřených dohod. David Kleidermacher, který vede bezpečnost Androidu, si od nových opatření slibuje „masivní nárůst počtu zařízení a uživatelů získavajících pravidelné bezpečnostní záplaty“.
 
V tuto chvíli neznáme konkrétní podmínky, které si Google chce klást. Avšak doufejme, že společnost donutí výrobce k měsíčním updatům, a to u co největšího počtu modelů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
McLaren uvádí 600LT Spider, 600 koní bez střechy McLaren uvádí 600LT Spider, 600 koní bez střechy
Automobilka McLaren představila nový roadster 600LT Spider. LT zde znamená Long Tail, tedy prodlouženou záď pro lepší aerodynamiku. Nechybí ani dvakrát přeplňovaná V8, která dává rovných 600 koní.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Čínský developer koupil většinový podíl v bývalém Saabu Čínský developer koupil většinový podíl v bývalém Saabu
Švédská automobilka Saab zbankrotovala už před 7 lety a poté putovala do rukou Číňanů. Dostala jméno NEVS a nyní má opět nového majitele. Je jím čínský developer se zaměřením na zdravotnictví.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
Zlevněná výměna baterií iPhonů přišla Apple draho, zájem byl 10násobný Zlevněná výměna baterií iPhonů přišla Apple draho, zájem byl 10násobný
Zájem o zlevněnou výměnu baterií u telefonů Apple iPhone byl až 10krát větší, než Apple očekával. I to se projevilo na zhoršených odhadech hospodářských výsledků pro poslední čtvrtletí. Program vyšel Apple hodně draho.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
Facelift BMW 7 může mít V12 i hybrid Facelift BMW 7 může mít V12 i hybrid
Mnichovská automobilka představila facelift luxusního sedanu BMW řady 7. Ten se na první pohled liší obrovskými, o 40 % většími ledvinkami. V nabídce bude nadále motor V12 a dostane se také na hybridní verzi.
17.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple představil pouzdra na nové iPhony s akumulátorem Apple představil pouzdra na nové iPhony s akumulátorem
Pokud je vám výdrž nových iPhonů málo, pak má pro vás výrobce nová oficiální pouzdra, která výdrž těchto telefonů značně prodlouží. Obsahují totiž vestavěný akumulátor a podporují i bezdrátové nabíjení.
17.1.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář