www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Google bude vyžadovat pravidelné bezpečnostní aktualizace Androidu

Google bude vyžadovat pravidelné bezpečnostní aktualizace Androidu
, , aktualita
Google připravuje změnu podmínek svého partnerského programu, která přispěje k lepšímu zabezpečení našich smartphonů. Po výrobcích bude vyžadovat, aby pro své modely vydávali bezpečnostní aktualizace.
reklama
Někteří výrobci vydávají bezpečnostní aktualizace pozdě, jiní zase záměrně klamou uživatele. Nápad byl sice dobrý, ale realizace je prozatím velmi špatná. Google sice každý první týden v měsíci vydá bezpečnostní balíček pro zařízení s Androidem, ale na velkou část smartphonů se daná aktualizace vůbec nedostane anebo až s velkým zpožděním – při opravě bezpečnostních chyb je přitom rychlost velmi důležitá. V současné době dostávají výrobci z řad partnerů Googlu aktualizaci s měsíčním předstihem, aby měli dostatek času na její implementaci. Proto se občas některým z nich podaří vydat update dříve než samotný Google. To jsou ovšem spíše výjimky, jinak je situace okolo bezpečnostních aktualizace tristní.
 
 
V blízké budoucnosti by se ovšem situace mohla výrazně zlepšit. Google v první řadě usnadnil bezpečnostní aktualizace, což je zásluha větší modularity systému, tzv. Projectu Treble. Nyní, když byly vytvořeny lepší podmínky, bude chtít Google po výrobcích, aby své telefony pravidelně aktualizovali. Tato podmínka bude součástí dohod, které má americký gigant uzavřené s výrobci. Android je sice open-source software, ale aby výrobci mohli do telefonu předinstalovat aplikace od Googlu a získali další výhody, musejí platit licenční poplatky podle uzavřených dohod. David Kleidermacher, který vede bezpečnost Androidu, si od nových opatření slibuje „masivní nárůst počtu zařízení a uživatelů získavajících pravidelné bezpečnostní záplaty“.
 
V tuto chvíli neznáme konkrétní podmínky, které si Google chce klást. Avšak doufejme, že společnost donutí výrobce k měsíčním updatům, a to u co největšího počtu modelů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google sleduje polohu, i když nechcete. Má více funkcí sledování Google sleduje polohu, i když nechcete. Má více funkcí sledování
I když vypnete ukládání historie navštívených míst, Google vaši polohu stále sleduje. Zjistilo se totiž, že spousta dalších aplikací s těmito údaji dále pracuje. Nejde však o nějaký prohřešek, problém je jen v tom, že musíte zakázat více služeb.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Honor 9 Lite zlevnil pod hranici 5 000 Kč Honor 9 Lite zlevnil pod hranici 5 000 Kč
Oblíbený smartphone střední třídy Honor 9 Lite dočasně zlevnil o tisícikorunu. Pokud jste si na tento model dělali zálusk, můžete jej do konce srpna pořídit za 4 990 Kč. A za tuto cenu nabídne docela dost muziky.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
YouTube doporučuje nejlepší smartphony ke sledování videí YouTube doporučuje nejlepší smartphony ke sledování videí
V rámci nového programu YouTube Signature Devices jsou certifikovány smartphony, které Google doporučuje pro sledování videí. V současná době obsahuje bezmála 20 modelů, ale jakýkoliv iPhone byste hledali marně.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source
Twitter Elona Muska je plný mnoha zajímavých informací. Jeden z posledních tweetů např. prozradil, že Tesla plánuje zveřejnit zdrojové kódy autopilota jako open source. Využít jej tak mohou i další automobilky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Xiaomi Mi Pad 4 Plus: v čem je lepší než Mi Pad 4? Xiaomi Mi Pad 4 Plus: v čem je lepší než Mi Pad 4?
Xiaomi představilo větší variantu svého tabletu Mi Pad 4, která zvětšila úhlopříčku displeje z osmi na deset palců. Baterie modelu Mi Pad 4 Plus nabízí velkorysou kapacitu i na poměry velkých tabletů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik