Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Google a Huawei nejspíš spolupracují na 7“ tabletu Pixel

12.9.2016, Jáchym Šlik, aktualita
V letošním roce bude podle spekulací řada Nexus přejmenována na Pixel. A kromě smartphonů od HTC bychom se měli dočkat tabletu, který pro Google vyrobí Huawei. Nejspíš půjde o sedmipalcový model se špičkovou výbavou.
Už několik týdnů se šušká o tom, že se v letošním roce nedočkáme žádných nových Nexusů. Google se totiž podle spekulací rozhodl nahradit tuto značku řadou Pixel, která byla dosud známa pro spíše experimentální zařízení s nepříliš příznivými cenovkami. A tak se dlouho očekávané telefony od HTC nejspíš neobjeví na trhu jako Nexusy, ale pod názvy Pixel Phone a Pixel Phone XL. Kromě toho bychom se měli dočkat také malého tabletu, o jehož výrobu se pro změnu postará Huawei. Podle všeho půjde o nepřímého nástupce Nexusu 7, který by mohl být pojmenován Pixel 7 nebo Pixel 7P.
Google Pixel C z roku 2015


Existenci tabletu potvrdil novinář Evan Blass, na Twitteru známý pod přezdívkou @evleaks, s tím, že ve výbavě bychom měli najít sedmipalcový displej a 4GB RAM. Právě údaj o velikosti operační paměti naznačuje, že nepůjde o žádné ořezávátko, nýbrž špičkově vybavený model. Německý zdroj dodává, že tablet by měl využívat Quad HD rozlišení, procesor Qualcomm Snapdragon 820, 64GB úložiště nebo 13MPx zadní fotoaparát. Zatím není jasné, zda budou přítomny i telefonní funkce (včetně LTE), ale je to velmi pravděpodobné – v takovém případě by mohlo o plnohodnotnou náhradu smartphonu pro ty, kteří vyžadují opravdu velký displej.

Tablet bude jistě vybaven nejnovějším operačním systémem Android 7.0 Nougat. K představení nových zařízení od Googlu by mohlo dojít na tiskové konferenci 4. října.

Zdroj: Huaweiblog.de
reklama