www.svetmobilne.cz
>
>

Goodyear reCharge: "pneumatika", která si sama obnovuje vzorek

Goodyear reCharge: "pneumatika", která si sama obnovuje vzorek
, , aktualita
Goodyear přichází s velmi zajímavým konceptem "pneumatiky" reCharge, která si umí sama doplňovat dezén, a to i podle sezóny. Stačí jen vyměnit kapsli, která obsahuje konkrétní gumovou směs pro doplnění vzorku.
K oblíbeným
reklama
Společnost Goodyear je známým výrobcem pneumatik. Nyní představuje pozoruhodný koncept reCharge, který má šetřit životní prostředí díky tomu, že se nemusí měnit (v USA bylo jen v roce 2017 posláno do důchodu 250 milionů pneumatik, což je velká zátěž pro životní prostředí). V podstatě ani nejde o pneumatiku, protože nevyužívá pneumatického principu a vzduchu. Jde o jakýsi kotouč, resp. nepneumatickou kostru velkého průměru, která má uprostřed místo pro kapsli s náplní, s jejíž pomocí lze budovat nový vzorek kola. Jak se kolo opotřebovává, z kapsle se dostává směrem k povrchu náplň, která na vzduchu tvrdne a vytváří tak nový vzorek.
 
Goodyear reCharge
 
Tato náplň je biologicky odbouratelná a je možné např. v létě vložit kapsli s letní směsí a na další sezónu pak vložit jinou. K její konstrukci se společnost Goodyear inspirovala v přírodě a je založena na principu pavučinových vláken, které jedním z nejpevnějších materiálů v přírodě. Výsledek by měl být vhodný pro moderní dopravu včetně elektromobilů, které jsou těžší než běžná auta.
 
Goodyear reCharge
 
Jde pochopitelně jen o prezentaci konceptu, který má k sériové produkci velmi daleko a je těžké odhadovat, zda se vůbec dá přivést k finálnímu produktu, jehož běhoun by měl dostatečně dobré vlastnosti ve srovnání s těmi dnešními.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung uvedl odolný tablet Galaxy Tab Active 3 Samsung uvedl odolný tablet Galaxy Tab Active 3
Samsung je jednou z mála společností, která nadále aktivně vyvíjí tablety. Novinkou v jejím výrobním programu je nyní Galaxy Tab Active 3. Jak už napovídá název, jde o vysoce odolnou variantu tabletu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes ukázal funkční prototyp eko elektromobilu Vision AVTR s AI Mercedes ukázal funkční prototyp eko elektromobilu Vision AVTR s AI
Mercedes-Benz vyvinul velmi zajímavý elektromobil Vision AVTR na motivy filmu Avatar. Nyní představil i jeho funkční prototyp. Uvidíte způsob jeho ovládání, schopnost krabího pohybu i další detaily.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Exynos 2100 by s 5nm technologií měl běžet na 2,91 GHz Samsung Exynos 2100 by s 5nm technologií měl běžet na 2,91 GHz
Samsung chystá nové procesory Exynos a nyní se začíná místo modelu 1000 mluvit o verzi 2100. Ta by měla mít 8 jader a to nejrychlejší má běžet až na frekvenci 2,91 GHz. I proto by neměl stačit na Snapdragon 875.
28.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala