www.svetmobilne.cz
>
>

Goodyear reCharge: "pneumatika", která si sama obnovuje vzorek

Goodyear reCharge: "pneumatika", která si sama obnovuje vzorek
, , aktualita
Goodyear přichází s velmi zajímavým konceptem "pneumatiky" reCharge, která si umí sama doplňovat dezén, a to i podle sezóny. Stačí jen vyměnit kapsli, která obsahuje konkrétní gumovou směs pro doplnění vzorku.
K oblíbeným
reklama
Společnost Goodyear je známým výrobcem pneumatik. Nyní představuje pozoruhodný koncept reCharge, který má šetřit životní prostředí díky tomu, že se nemusí měnit (v USA bylo jen v roce 2017 posláno do důchodu 250 milionů pneumatik, což je velká zátěž pro životní prostředí). V podstatě ani nejde o pneumatiku, protože nevyužívá pneumatického principu a vzduchu. Jde o jakýsi kotouč, resp. nepneumatickou kostru velkého průměru, která má uprostřed místo pro kapsli s náplní, s jejíž pomocí lze budovat nový vzorek kola. Jak se kolo opotřebovává, z kapsle se dostává směrem k povrchu náplň, která na vzduchu tvrdne a vytváří tak nový vzorek.
 
Goodyear reCharge
 
Tato náplň je biologicky odbouratelná a je možné např. v létě vložit kapsli s letní směsí a na další sezónu pak vložit jinou. K její konstrukci se společnost Goodyear inspirovala v přírodě a je založena na principu pavučinových vláken, které jedním z nejpevnějších materiálů v přírodě. Výsledek by měl být vhodný pro moderní dopravu včetně elektromobilů, které jsou těžší než běžná auta.
 
Goodyear reCharge
 
Jde pochopitelně jen o prezentaci konceptu, který má k sériové produkci velmi daleko a je těžké odhadovat, zda se vůbec dá přivést k finálnímu produktu, jehož běhoun by měl dostatečně dobré vlastnosti ve srovnání s těmi dnešními.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Pokémon Go dosahuje rekordních zisků i přesto, že hráči sedí doma Pokémon Go dosahuje rekordních zisků i přesto, že hráči sedí doma
Pokémon Go rozhodně nezmizel v propadlišti dějin. Po rekordním roce 2019 hru patrně nezastaví ani pandemie koronaviru, během kterého výdělky vývojářů naopak rostou. Hráči ovšem čím dál častěji porušují vládní nařízení.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Mi 10 Lite: první cenově dostupný 5G smartphone Xiaomi Mi 10 Lite: první cenově dostupný 5G smartphone
Chcete být mezi prvními majiteli 5G smartphonů, ale nechcete za něj utrácet astronomické sumy? Xiaomi představilo novinku Mi 10 Lite 5G, která vám udělá radost. Přinášíme vám její evropskou cenou i srovnání s modely Mi 10 a Mi 10 Pro.
28.3.2020, aktualita, Jáchym Šlik
VPN v novém iOS 13.3.1 a 13.4 trpí na bezpečnostní bug VPN v novém iOS 13.3.1 a 13.4 trpí na bezpečnostní bug
Společnosti Apple se v posledních verzích mobilního operačního systému iOS povedlo vyrobit nepříjemnou chybu. VPN připojení totiž může vykazovat bezpečnostní bug, který nemusí chránit všechna datová spojení.
28.3.2020, aktualita, Milan Šurkala
Externí chladič od Xiaomi zchladí smartphone až na -14 °C Externí chladič od Xiaomi zchladí smartphone až na -14 °C
Přehřívá se vám smartphone během hraní her? Řešením by mohl být externí chladič Xiaomi Black Shark FunCooler Pro, který je kompatibilní i s modely jiných značek. Toto příslušenství zvládne podle videa bleskurychle dosáhnout teploty hluboko pod bodem mrazu.
27.3.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Ford a GM mluví o elektromobilitě: plány ale ukazují, že to nemyslí moc vážně Ford a GM mluví o elektromobilitě: plány ale ukazují, že to nemyslí moc vážně
Mnohé americké automobilky velmi často mluví o tom, jakou vidí elektrickou budoucnost. Podrobnější plány společností Ford a GM nicméně ukazují, že to s těmi elektromobily asi nevidí až tak moc vážně.
27.3.2020, aktualita, Milan Šurkala