www.svetmobilne.cz
>
>

GM ukázalo teaser na nový elektrický Hummer EV

GM ukázalo teaser na nový elektrický Hummer EV
, , aktualita
General Motors chce už brzy představit elektrický terénní vůz Hummer EV. Ten přivede značku Hummer zpět k životu. Auto slibuje velmi vysoký výkon 1000 koní, tedy tolik, kolik měl první Bugatti Veyron.
K oblíbeným
reklama
Elektromobilů je čím dál tím více a své chce říci i automobilka General Motors. Ta byla před více než 20 lety průkopníkem elektromobility s modelem EV1, ale projekt nakonec moc neuspěl. O dost úspěšnější byly elektromobily Chevrolet Volt a Bolt. Nyní si chystá znovuzrození značky Hummer a tentokrát půjde o elektromobil s názvem Hummer EV. Představit se má na podzim tohoto roku a výroba pak začne o rok později na podzim 2021. Automobilka prozatím ukázala minutový teaser, ve kterém se vůz ukázal v náznacích. Prozrazeny byly také nějaké detaily.
 
GMC Hummer EV
 
Hummer EV má mít obrovský výkon 1000 koní (746 kW) a točivý moment 11500 lb.ft (15600 Nm). Takové číslo zní doslova neuvěřitelně. Z 0 na 60 mph (96 km/h) má velké SUV zrychlit za pouhé 3 sekundy, zajímavá má být i otevíratelná střecha. SUV využije nové akumulátory Ultium, které byly vyvinuty společností LG Chem a vyznačují se sníženým množstvím problematického kobaltu. Navíc se počítá s tím, že se cena akumulátorů dostane pod magickou hranici $100 za kWh.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny
Huawei má čím dál tím těžší pozici. I když je největším producentem telefonů na světě, brzy nebude mít k dispozici nové procesory. Zásoby se tenčí a TSMC pro něj ani nebude vyrábět nové, takže hrozí konec i jeho vlastním procesorům Kirin.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala