www.svetmobilne.cz
>
>
>

GM chce s EV v USA předběhnout Teslu do roku 2025, prozatím prohrává 1:7

GM chce s EV v USA předběhnout Teslu do roku 2025, prozatím prohrává 1:7
, , aktualita
Automobilka General Motors si hodně věří. Zatímco dnes na americkém trhu s elektromobily nemá ani desetinu, do roku 2025 chce předběhnout Teslu. A zástupkyně automobilky to tvrdí s naprostou jistotou.
K oblíbeným
reklama
Myslíte si, že GM v prodejích EV v USA překoná Teslu do roku 2025?
V anketě šlo hlasovat od 3.11.2021 do 17.11.2021. Počet hlasujících: 1
Ano 0 % Ne 100 % 100%
Americký trh s elektromobily je naprosto v dominanci Tesly. Automobilka General Motors sice přes téměř čtvrt stoletím přišla s revolučním elektromobilem GM EV1, ale jakmile mohla, vozů se zbavila. Naproti tomu Tesla to s elektromobilitou a celým konceptem okolo myslela opravdu vážně a prodejní čísla v USA tomu i napovídají. Studie z května 2021 ukázala, že Tesla během předchozích 3 let prodala téměř 431 tisíc elektromobilů na americkém trhu, což znamená 73,6% podíl. V Top 3 měla všechny tři pozice a teprve na čtvrtém místě byl Chevrolet Bolt od GM s 57,6 tisíc kusů a 9,8% podílem na trhu s EV.
 
Hummer EV
 
V nedávném rozhovoru CEO General Motors Mary Barra prohlásila, že připravovanému portfoliu elektromobilů GM věří natolik, že si je naprosto jistá překonáním Tesly do roku 2025. Je pravdou, že podíl Tesly se s příchodem konkurence snižuje (nyní má Tesla už "jen" 63 %, VW 11 %, GM 9 % a Ford 6 %), ale to není dáno tím, že by se prodeje Tesly snižovaly, ale tím, že i ostatní už začínají také prodávat EV. Dnešní poměr Tesla:GM je tak 7:1 pro Teslu, takže GM má co dělat. Barra věří elektrickému Hummeru, Cadillacu Lyriq a dalším elektrickým vozům, který má mít koncern do roku 2025 hned třicet.
 
 
V GM by ale neměli zapomínat na to, že jeden problém je dostat se na dnešní čísla Tesly a druhý problém na čísla budoucí, která mohou být značně odlišná. Vedle nízkosériových vozů jako Semi nebo Roadster Tesla, které mají přijít v roce 2023, se má objevit i velkosériový Cybertruck, otevře se nová továrna v Texasu a Berlíně (ta tedy umožní vrátit část výrobní kapacity amerických továren zpět na americký trh).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha
Designér Virgil Abroh vytvořil zajímavé 6metrové elektrické offroad kupé Project Maybach. To bylo nedávno ukázáno světu. Má pohon na elektřinu, solární panely i solidní schopnosti pro jízdu v terénu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí
Automobilka Tesla chce změnit svou strategii. Honění prodejních čísel ke konci čtvrtletí k ničemu nevede a jen zbytečně zvyšuje náklady. Elon Musk tak kdysi používané řešení začíná nyní zatracovat.
30.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu
Společnosti NIO a Shell uzavřely strategické partnerství. Díky němu budou k dispozici výměnné stanice NIO Power Swap i na vybraných čerpacích stanicích společnosti Shell. Půjde i o nabíječky akumulátorů.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR
Síť rychlonabíječek elektromobilů Ionity bude v budoucnu výrazně rozšířena. Společnost chce v Evropě investovat 700 milionů EUR do výstavby dalších a počet nabíjecích stojanů do roku 2025 dostat na čtyřnásobek dnešního stavu.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu
Vědci hledají různé způsoby, jak udělat budoucí dopravu ekologičtější. Velkým otazníkem je letecká doprava, kde to vypadá na výrobu umělého paliva. Na univerzitě ETH v Curychu vyvinuli systém, který ho vytvoří ze vzduchu.
26.11.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů