Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Gionee M2017 oficiálně: luxusní smartphone se 7000mAh baterií

1.1.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Společnost Gionee chtěla přinést telefon, který bude vystupovat z řady jinak velmi podobné čínské produkce. A to se ji rozhodně povedlo, ať už se jedná o design nebo 7000mAh baterii. Překvapí také zahnutý Quad HD displej nebo duální zadní fotoaparát.
Hned na úvod je ovšem nutné uvést, že Gionee M2017 není smartphone pro každého. A to nejen kvůli neobvyklému designu, který může někomu připadat jako překrásný, v jiném zase vzbuzovat odpor. Hlavní překážkou bude nejspíš cena, která začíná na 7 000 juanech, v přepočtu více než 25 000 Kč bez DPH. Speciální edice s povrchem z aligátoří kůže potom zájemce vyjde dokonce na 17 000 juanů, to znamená asi 62 000 Kč bez DPH. Samozřejmě, že proti telefonům, jako je Vertu, se o zase tak hroznou cenu nejedná, na poměry méně známých čínských výrobců jde však o skoro astronomické částky. Co se týče výbavy, je k dispozici 5,7“ AMOLED displej s rozlišením 2560 x 1440 pixelů (Quad HD), který je po obou stranách zahnutý jako v případě Xiaomi Mi Note 2 či jiných telefonů.

O pohon se stará osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 653, který je sice dost výkonný, ale v high-endovém smartphonu bychom jej spíše nečekali – logičtější volbou by byl Snapdragon 820 nebo 823. Podivná je také kombinace tohoto procesoru se 6GB RAM. Marně byste hledali slot na micro SD karty, vzhledem k použití 128GB interního úložiště by to ovšem neměl být výraznější problém. To se ovšem nedá říct o absenci podpory některých LTE (4G) pásem, které jsou pro evropské uživatele klíčové. Gionee se svým novým modelem pravděpodobně cílí na domácí čínský trh, v Evropě či USA by se nejspíš stejně neuchytil. Když už jsme u chybějících funkcí, měli bychom zmínit také 3,5mm audio jack.

Na zadní straně nalezneme duální fotoaparát, který kombinuje 13MPx a 12MPx snímač. Podobně jako u iPhonu 7 Plus umožňuje tato konfigurace nabídnout dvojnásobný optický zoom. K další výbavě patří 8MPx přední fotoaparát na selfie, čtečka otisků prstů, port USB Type-C nebo operační systém Android 6.0 Marshmallow s uživatelskou nadstavbou Amigo 3.5. Příjemným překvapením je použití baterie o gigantické kapacitě 7 000 mAh, tedy přibližně dvojnásobku jiných vlajkových lodí. Několikadenní výdrž by tedy neměla být výraznějším problémem, o rychlé nabíjení se potom postará technologie Qualcomm Quick Charge 3.0. Tloušťka se přitom udržela na akceptovatelné hodnotě 10,78 mm, o hmotnosti 238 g se už toto ale možná říct nedá. Kromě baterie nejspíš smartphonu přidaly na váze také použité materiály.

Zdroj: Liliputing.com
reklama