Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Gigabyte uvádí svůj první notebook s OLED displejem

1.6.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Na pomalu se zvyšující oblibu OLED displejů v noteboocích reaguje také značka Gigabyte, která představila nový model Aero 15 OLED. Využívá špičkové parametry včetně procesoru Core i9 a platformy Azure AI.
Zatímco ve smartphonech se OLED displeje dávno zabydlely, do notebooků začaly pronikat až v poslední době. Zatím najdeme na trhu jen pár modelů, které se mohou pochlubit tímto typem panelu. Brzy se k nim zařadí notebook Gigabyte Aero 15 OLED, který byl představen tento týden na veletrhu Computex 2019. Ve svém hliníkovém těle o tloušťce 20 mm a hmotnosti 2,1 kg ukrývá velmi zajímavé parametry, které uspokojí kreativce pracující s graficky náročnějšími programy. Na své si ovšem přijdou také hráči, kteří ocení barevně podsvícenou klávesnici. Hlavní chloubou tohoto modelu se ovšem stal 15,6" AMOLED displej od Samsungu, který využívá rozlišení 4K. Ve srovnání s LCD panely se vyznačuje bohatšími barvami, vyšším kontrastem a téměř dokonalým zobrazením černé barvy.
 
 
Každý displej by měl být před odesláním z továrny kalibrován prostřednictvím softwaru X-Rite Pantone. Především uživatelé editující videa ocení 100% pokrytí barevného gamutu DCI-P3 a certifikaci DisplayHDR 400, která potvrzuje jas 400 nitů. Rámečky okolo obrazovky se výrobci podařilo ztenčit na pouhé 3 mm, takže ani nezbylo místo pro webkameru. Ta se proto přesunula do prostoru pod displejem  a obsahuje fyzickou krytku, která přispívá k vyššímu pocitu soukromí. Srdcem notebooku se stal procesor Intel Core i9-9980HK, nižší konfigurace si potom vystačí s Core i7-9750H. V případě grafické karty lze vybírat mezi Nvidia GeForce GTX 1660 Ti a RTX 2080 Max-Q. Počítač může být dále osazen až 64GB operační pamětí DDR4-2666 a 2TB M.2 SSD.
 
Gigabyte Aero 15 OLED přichází, patrně jako první notebook na světě, s integrovanou platformou Microsoft Azure AI. Jejím úkolem je sledovat návyky uživatele a podle toho optimalizovat výkon CPU a GPU. Tato technologie založená na umělé inteligenci by měla zrychlit načítání programu Adobe Premiere Pro o 20 až 40 %. Zdokonalený systém chlazení využívající dvojici větráků, každý s 71 lopatkami, by měl zlepšit chlazení až o třetinu ve srovnání s předchozími modely Aero 15. Kromě široké nabídky konektorů se notebook může pochlubit podporou Wi-Fi 6, za což vděčí adaptéru Killer AX1650. Nový Gigabyte Aero 15 se začne prodávat v červnu za cenu startující na 1 900 dolarech, v přepočtu 44 000 Kč bez DPH.
 


reklama