Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Gigabyte představil nové smartphony, dva z nich už jsou na českém trhu

23.10.2015, Jáchym Šlik, aktualita
Taiwanská společnost Gigabyte oznámila čtveřici nových smartphonů GSmart, které se vyznačují nízkou cenou a podporou Dual SIM. Modely s názvy Classic a Essence už seženete i na českém trhu, zatímco Classic Lite a Essence 4 nejspíš dorazí později.

Gigabyte GSmart Classic


GSmart Classic je sice nejvybavenějším z nových modelů, i přesto stále patří do nejnižší třídy. Smartphone disponuje 5“ displejem s rozlišením 1280 x 720 pixelů, čtyřjádrovým procesorem Spredtrum, 1GB RAM nebo 8GB vnitřním úložištěm rozšiřitelným pomocí až 32GB micro SD karty.Snímky je možné pořizovat 8MPx zadním nebo 5MPx předním fotoaparátem. Dále je k dispozici 2000mAh baterie, Wi-Fi b/g/n, Bluetooth, GPS a FM rádio. Operačním systémem je Android 5.1 Lollipop. Gigabyte GSmart Classic je v prodeji na českém trhu s cenovkou 2 590 Kč.


Gigabyte GSmart Classic Lite


GSmart Classic Lite sice vychází z výše uvedeného modelu Classic, po designové stránce se ovšem telefony docela liší. Co se týče výbavy, disponuje smartphone rovněž 5“ displejem, ale s nižším rozlišením 854 x 480 pixelů. Pohon má na starosti čtyřjádrový procesor Spredtrum spolu s 512MB RAM.Dále ve výbavě nalezneme 8GB vnitřní paměť rozšiřitelnou pomocí micro SD karty, dvojici fotoaparátů (5MPx zadní a 2MPx přední), 2100mAh baterii a Android v zastaralé verzi 4.4 KitKat. Gigabyte GSmart Classic Lite se u nás zatím neprodává, až se tak ovšem někdy v budoucnu stane, měla by cena činit přibližně 2 000 Kč.


Gigabyte GSmart Essence


GSmart Essence je vybaven 4,5“ displejem s rozlišením 854 x 480 pixelů, ostatní výbava je pak téměř totožná s modelem GSmart Classic Lite. Uživateli je k dispozici čtyřjádrový procesor Spredtrum, 512MB RAM, 8GB vnitřní paměť nebo slot na micro SD karty.Shodné je také rozlišení fotoaparátů (5MPx vzadu a 2MPx vpředu) nebo operační systém Android 4.4 KitKat. Příliš nepotěší nižší kapacita baterie, která v tomto případě činí jen 1 600 mAh. Gigabyte GSmart Essence se prodává na českém trhu za 1 990 Kč.


Gigabyte GSmart Essence 4


Poslední z představených modelů je z celé čtveřice nejmenší a nejlevnější. GSmart Essence 4 spoléhá na 4“ displej s rozlišením 800 x 480 pixelů, dvoujádrový procesor MediaTek nebo 512MB RAM. Interní paměť má kapacitu pouze 4 GB, slot na micro SD karty naštěstí zůstal.Ani v tomto případě nechybí dvojice fotoaparátů, jejich rozlišení ovšem činí trochu úsměvné 2 MPx v případě zadního, respektive 0,3 MPx v případě předního. K naprostému základu patří také 1300mAh baterie nebo systém Android 4.4 KitKat. Výbavě odpovídá i cena, která by neměla překročit 1 500 Kč, na český trh ale zatím telefon nedorazil.

Zdroj: GSMArena.com


reklama