Gigabyte P25W a P27K - herní monstra uvedena

Gigabyte P25W a P27K - herní monstra uvedena
, , aktualita
Chcete-li přenosný herní počítač, pak by vás mohly zaujmout dva nové modely od společnosti Gigabyte. V nitru těchto notebooků se totiž nachází prakticky nejvýkonnější kombinace procesorů Intel a grafických karet Nvidia.
K oblíbeným
reklama

Gigabyte P25W


Začněme u modelu P25W s 15,6“ obrazovkou a rozlišením 1920x1080. Nasytit takto jemný panel se pokusí 4jádrový procesor Intel Core i7-4700MQ na frekvenci 2,4 GHz v kombinaci s grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 770M. Ta disponuje 960 CUDA jádry na frekvenci 800 MHz a dostatek místa pro textury by měla poskytnout dedikovaná GDDR5 paměť o velikosti 3 GB.
Čelní pohled na Gigabyte P25W


Operační paměť DDR3 1600 MHz má svou maximální kapacitu 16 GB a pro uživatelská data je k dispozici řada kombinací plotnového disku a SSD. V nejvyšší konfiguraci lze osadit dvojici 256GB SSD a 1TB 2,5“ disk. Další data můžete přenášet pomocí Blu-ray mechaniky, USB 3.0, eSATA či skrze 1000Mbps Ethernet. Vzduchem se připojíte díky podpoře 802.11n a Bluetooth 4.0.
P25W sází na žluté barevné provedení


Notebook dále nabídne baterii s celkem osmi články a kapacitou 86,16 Wh. Vzhledem k možnosti odstavení výkonné grafické karty Nvidia za úsporné jádro Intel HD Graphics 4600, bychom se mohli dočkat relativně zajímavé výdrže. Alespoň přibližnou hodnotu nám však výrobce zamlčel.


Gigabyte P27K


Gigabyte P27K sází na větší úhlopříčku a uživatelům nabídne 17,3" při rozlišení 1920x1080. Mohutnější šasi notebooku dovolí umístit 3 sloty na operační paměť s maximální kapacitou 24 GB. Procesor Intel Core i7-4700HQ nabízí na první pohled stejné parametry, jako model použitý u notebooku P25W. Oba modely od Intelu se nakonec liší pouze v rozličné podpoře virtualizačních technologií, avšak to asi herní nadšence příliš zajímat nebude.
Gigabyte P27K bude k dostání ve více barevných variantách


Další výhodou většího šasi modelu P27K je možnost osazení dvojice pevných disků a SSD. Vrcholná kombinace zahrnuje 2x 1 TB plotnové disky a 256GB mSATA SSD. Export a import dat můžete provádět pomocí Blu-ray mechaniky, USB 3.0, eSATA či skrze 1000Mbps Ethernet. Další variantou je přenos vzduchem díky podpoře 802.11n a Bluetooth 4.0.
Čelní pohled na Gigabyte P27K


Baterie je v případě P27K paradoxně o něco menší a nabídne 76,96 Wh při osmi článcích. Nicméně opět je zde přítomna technologie Nvidia Optimus, takže pár hodin bez zapojení do zásuvky by měl tento notebook zvládnout.

Oba přístroje si teprve odbývají oficiální premiéru a tudíž zatím ani nejsou zalistované v českých obchodech. V zahraničí bude cena pohybovat v závislosti na konfiguraci v rozmezí 1299 až 1799 dolarů.

Zdroj: Gigabyte, Engadget
reklama
Nejnovější články
Rodí se další elektrický supersport: šílené Drako GTE Rodí se další elektrický supersport: šílené Drako GTE
Máme tu další startup, který si usmyslel, že vymyslí šílený elektrický supersport. V Kalifornii se tak zrodil elektromobil Drako GTE. Jde o čtyřmístný sedan s výkonem zhruba 1200 koní a točivým momentem jak u lokomotivy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Plug-in hybridy Mercedesu, nové A250e a B250e Plug-in hybridy Mercedesu, nové A250e a B250e
Automobilka Mercedes-Benz představila dva nové plug-in hybridy A250e a B250e. Ty mají překvapivě velký akumulátor a mohou tak sloužit jako solidní elektromobily bez některých jejich typických nevýhod.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Shell jde s dobou, začíná stavět nabíječky elektromobilů Shell jde s dobou, začíná stavět nabíječky elektromobilů
Společnost Shell se přizpůsobuje situaci na trhu vozidel a nespí. V Singapuru totiž začala s budováním nabíječek pro elektromobily, čímž rozšíří infrastrukturu pro tento čím dál populárnější způsob pohonu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Francouzská solární silnice je ještě větší průšvih, než se zdálo Francouzská solární silnice je ještě větší průšvih, než se zdálo
Před třemi lety Francouzi postavili kilometrovou solární silnici. Jenže už za rok vyšlo najevo, že nedává zdaleka takové množství energie, kolik bylo plánováno. Další rok ukázal, že jde o naprostou tragédii.
Včera, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří
Operační systém Google Android není zrovna synonymem pro vysoké bezpečí. Dost často se i do oficiálního obchodu dostanou závadné aplikace, což chce Google změnit. Vývojářům se ale zvýšená kontrola nelíbí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala