Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Gigabyte ohlásil herní notebook Ultraforce P35W

24.5.2014, Jan Vítek, aktualita
Společnost Gigabyte neznáme zrovna jako výrobce herních notebooků, a tak bude zajímavé se podívat na to, co si pro nás připravil pod označením Ultraforce P35W v2. Ten byl označen za nejlehčí 15,6" herní notebook.
Gigabyte Ultraforce P35W v2 je tedy 15,6" herní notebook, který má tloušťku 20,9 mm a váží 2,16 kg. Vybaven je procesorem Corei i7 čtvrté generace Haswell a také slušně výkonnou grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 870M se 6 GB paměti GDDR5, která v testu 3DMark 11 získala skóre P7109 bodů.

Povrch notebooku Ultraforce P35W je vyroben z pískovaného hliníku s šedou barvou a v jeho jednoduchém těle vybaveném dvěma výdechy chlazení (Supra-Cool) je kromě uvedeného procesoru (typ nebyl upřesněn, takže asi bude na výběr) a grafické karty také odnímatelná optická mechanika, kterou budeme moci nahradit diskem nebo SSD. Její pozice je vepředu hned pod touchpadem, což dnes není zrovna obvyklé, ale jde o vhodnou pozici pro snadné ovládání.

Celý systém podporuje až čtyři SSD s celkovou kapacitou 2 TB, popřípadě dva 512MB mSATA SSD doplněná o dva 1,5TB pevné disky. Nejvyšší výkon pak přinese Gigabyte RAID Storm, čili systém třech mSATA SSD v poli RAID 0 (striping). Gigabyte také nabízí funkci Fan Tweak, která umožní nastavit tři režimy výkonu chladicího systému, jemuž pak bude uzpůsoben výkon systému, takže by nemělo dojít k jeho přehřátí.

Použitý 15,6" displej má rozlišení Full HD a pozorovací úhly 170°, takže jde o TN. Externí displej pak můžeme zapojit k Mini DisplayPortu, který podporuje rozlišení až 4K. Z fotografií je pak zřejmé, že na levé straně pak máme otvor pro zámky Kensington, RJ-45 Gb Ethernetu, dva USB 2.0, dva audio a čtečku karet. Na pravé straně pak je napájecí konektor, D-Sub, HDMI, zmíněný Mini DisplayPort a dva USB 3.0. Více informací se dozvíte na stránkách výrobce (viz zdroj), ale otázkou je cena a dostupnost.

Zdroj: TZ Gigabyte
reklama