www.svetmobilne.cz
>
>

GBatteries: rychlé nabíjení elektromobilů díky AI

GBatteries: rychlé nabíjení elektromobilů díky AI
, , aktualita
Máme zde další převratnou technologii spojenou s elektromobily a jejich nabíjením. Stojí za nimi startup GBatteries, který slibuje nabití 60kWh akumulátoru v řádu několika málo minut, přičemž úlohu zde hraje systém umělé inteligence.
K oblíbeným
reklama
Převratných technologií ohledně baterií, elektromobilů a jejich nabíjení jsme už měli spoustu, nicméně uvedení konceptu do reálného světa trvá obvykle několik let. Jedním z dalších zajímavých pokusů je systém nabíjení od GBatteries, který slibuje snad velkolepé věci. Společnost má na svědomí letecký inženýr Kostya Khomutov, električtí inženýři Alex Tkachenko a Nick Sherstyuk a CCO Tim Sherstyuk. Jejich systém má zajímavým způsobem optimalizovat nabíjení klasických Li-Ion akumulátorů, takže nabití by mělo zabrat zhruba stejnou dobu jako natankování plné nádrže.
 
GBatteries logo
 
GBatteries navíc tvrdí, že k tomu není potřeba žádných speciálních akumulátorů s převratnými chemikáliemi a technologiemi, ale že takto dokážou nabít i běžné Li-Ion akumulátory dnešních elektromobilů. Systém bude vyžadovat akorát speciální adaptér do nabíjecího portu elektromobilu. Tvůrci totiž hovoří o tom, že jsou schopni nabít 60kWh akumulátor za pouhých několik minut.
 
Podle prezentace na CES 2019, kde měli Chevrolet Bolt, tvrdili, že za 5 minut bude akumulátor nabit ze zhruba 50 %, za 10 minut by mělo být dosaženo okolo 80 %. To by znamenalo alespoň na začátku nabíjecí výkon okolo 360 kW. Při praktickém testu pak měli okolo 53 % za pouhé 4 minuty. Podle tvůrců využili systém umělé inteligence, který bedlivě monitoruje průběh nabíjení a umožňuje zrychlit a zpomalit nabíjení podle aktuálních podmínek tak, aby ve výsledku bylo co nejrychlejší.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří
Operační systém Google Android není zrovna synonymem pro vysoké bezpečí. Dost často se i do oficiálního obchodu dostanou závadné aplikace, což chce Google změnit. Vývojářům se ale zvýšená kontrola nelíbí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát
Samsung si pro příští rok chystá aktualizaci velmi úspěšné řady Galaxy A. Vlajková loď by si tentokrát měla odnést dokonce snímač s neuvěřitelným rozlišením 108 MPx, který byl vyvinut původně pro Xiaomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní
Na oslavu 110 let existence automobilky Bugatti a připomenutí legendárního modelu EB110 vyrobí automobilka limitovanou sérií vozů Centodieci. Připravte se na výkon 1600 koní a cenu 8 milionů EUR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz
Chybné aktualizace se nevyhýbají žádnému výrobci a tentokrát se to povedlo Microsoftu. Jeho mobilní zařízení Surface Book 2 a Surface Pro 6 totiž po aktualizaci velmi často padají do throttlingu CPU, které pak běží jen na frekvenci 400 MHz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou
Motorola představila nový smartphone One Action. Jak už název napovídá, je určen pro akční zákazníky. Důvodem je zde širokoúhlý fotoaparát se 117° záznamem s otočeným senzorem pro pohodlné natáčení.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala