www.svetmobilne.cz
>
>

GBatteries: rychlé nabíjení elektromobilů díky AI

GBatteries: rychlé nabíjení elektromobilů díky AI
, , aktualita
Máme zde další převratnou technologii spojenou s elektromobily a jejich nabíjením. Stojí za nimi startup GBatteries, který slibuje nabití 60kWh akumulátoru v řádu několika málo minut, přičemž úlohu zde hraje systém umělé inteligence.
reklama
Převratných technologií ohledně baterií, elektromobilů a jejich nabíjení jsme už měli spoustu, nicméně uvedení konceptu do reálného světa trvá obvykle několik let. Jedním z dalších zajímavých pokusů je systém nabíjení od GBatteries, který slibuje snad velkolepé věci. Společnost má na svědomí letecký inženýr Kostya Khomutov, električtí inženýři Alex Tkachenko a Nick Sherstyuk a CCO Tim Sherstyuk. Jejich systém má zajímavým způsobem optimalizovat nabíjení klasických Li-Ion akumulátorů, takže nabití by mělo zabrat zhruba stejnou dobu jako natankování plné nádrže.
 
GBatteries logo
 
GBatteries navíc tvrdí, že k tomu není potřeba žádných speciálních akumulátorů s převratnými chemikáliemi a technologiemi, ale že takto dokážou nabít i běžné Li-Ion akumulátory dnešních elektromobilů. Systém bude vyžadovat akorát speciální adaptér do nabíjecího portu elektromobilu. Tvůrci totiž hovoří o tom, že jsou schopni nabít 60kWh akumulátor za pouhých několik minut.
 
Podle prezentace na CES 2019, kde měli Chevrolet Bolt, tvrdili, že za 5 minut bude akumulátor nabit ze zhruba 50 %, za 10 minut by mělo být dosaženo okolo 80 %. To by znamenalo alespoň na začátku nabíjecí výkon okolo 360 kW. Při praktickém testu pak měli okolo 53 % za pouhé 4 minuty. Podle tvůrců využili systém umělé inteligence, který bedlivě monitoruje průběh nabíjení a umožňuje zrychlit a zpomalit nabíjení podle aktuálních podmínek tak, aby ve výsledku bylo co nejrychlejší.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení
Samsung tento týden odhalil ještě jeden tablet s Androidem. Všestranný, cenově dostupný model Galaxy Tab A 10.1 ve verzi pro rok 2019 nabízí elegantní design, stereo reproduktory a funkce zaměřené na rodinu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik