www.svetmobilne.cz
>
>

GBatteries: rychlé nabíjení elektromobilů díky AI

GBatteries: rychlé nabíjení elektromobilů díky AI
, , aktualita
Máme zde další převratnou technologii spojenou s elektromobily a jejich nabíjením. Stojí za nimi startup GBatteries, který slibuje nabití 60kWh akumulátoru v řádu několika málo minut, přičemž úlohu zde hraje systém umělé inteligence.
K oblíbeným
reklama
Převratných technologií ohledně baterií, elektromobilů a jejich nabíjení jsme už měli spoustu, nicméně uvedení konceptu do reálného světa trvá obvykle několik let. Jedním z dalších zajímavých pokusů je systém nabíjení od GBatteries, který slibuje snad velkolepé věci. Společnost má na svědomí letecký inženýr Kostya Khomutov, električtí inženýři Alex Tkachenko a Nick Sherstyuk a CCO Tim Sherstyuk. Jejich systém má zajímavým způsobem optimalizovat nabíjení klasických Li-Ion akumulátorů, takže nabití by mělo zabrat zhruba stejnou dobu jako natankování plné nádrže.
 
GBatteries logo
 
GBatteries navíc tvrdí, že k tomu není potřeba žádných speciálních akumulátorů s převratnými chemikáliemi a technologiemi, ale že takto dokážou nabít i běžné Li-Ion akumulátory dnešních elektromobilů. Systém bude vyžadovat akorát speciální adaptér do nabíjecího portu elektromobilu. Tvůrci totiž hovoří o tom, že jsou schopni nabít 60kWh akumulátor za pouhých několik minut.
 
Podle prezentace na CES 2019, kde měli Chevrolet Bolt, tvrdili, že za 5 minut bude akumulátor nabit ze zhruba 50 %, za 10 minut by mělo být dosaženo okolo 80 %. To by znamenalo alespoň na začátku nabíjecí výkon okolo 360 kW. Při praktickém testu pak měli okolo 53 % za pouhé 4 minuty. Podle tvůrců využili systém umělé inteligence, který bedlivě monitoruje průběh nabíjení a umožňuje zrychlit a zpomalit nabíjení podle aktuálních podmínek tak, aby ve výsledku bylo co nejrychlejší.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Řada Oppo Reno zná svou cenu a dostupnost v Evropě Řada Oppo Reno zná svou cenu a dostupnost v Evropě
Oppo podruhé představilo své smartphony z řady Reno, které zahrnují i modely s periskopickým zoomem nebo podporou 5G sítí. Dostanou se na vybrané evropské trhy, a to už příští měsíc. Na nízké ceny ovšem nespoléhejte.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta
Požáry elektromobilů jsou bedlivě sledovaným tématem. A pokud je to Tesla, tak ještě více. Poslední požár Modelu S se stal v Číně v Šanghaji, kde s sebou hořící auto vzalo ještě další tři blízko stojící.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech
Lenovo dnes představilo novou vlajkovou loď Z6 Pro, která je určena pro čínský trh. Jedná se o model, který nijak neztrácí na konkurenci. Do vínku dostal procesor Snapdragon 855, displej Super AMOLED s tenkými rámečky nebo velký počet fotoaparátů.
23.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům
Samsung musel odsunout prodej dlouho očekávaného ohebného smartphonu Galaxy Fold. Někteří recenzenti se totiž setkali s problémy, které se nejčastěji týkají hlavního displeje. Před uvedením na trh tedy bude muset výrobce ještě vychytat mouchy.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik