Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Garmin Vivofit 4: náramek s always-on displejem a roční výdrží

26.12.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Garmin dnes oznámil další generaci svého chytrého náramku Vivofit. Hlavní novinkou je stále aktivní displej, takže uživatel může mít stále na očích nejdůležitější informace. Zůstala velmi dlouhá výdrž baterie a cena byla o něco snížena.
Garmin nelení ani během svátků a využil aktuálního klidu k představení svého nejnovějšího produktu – chytrého náramku Vivofit 4. Poslední generace zachovává všechny výhody svých předchůdců a přidává k nim nový typ barevného displeje s funkcí always-on, kterou můžeme znát z některých smartphonů. Displej je stále zapnutý, aby uživatel měl přehled o aktuálním čase, notifikacích či naměřených hodnotách, aniž by musel šmátrat po tlačítku pro jeho aktivaci. Na výdrži baterie by se tato vychytávka neměla podepsat tak citelně, jak bychom čekali, výsledkem je proto až roční výdrž, potom stačí vyměnit dvě knoflíkové baterie SR43. Pokud se chytrým náramkům vyhýbáte kvůli obavě z častého nabíjení, může být Vivofit 4 vhodnou volbou.
 
 
Hned po vybalení z krabice umí náramek počítat kroky a informovat o plnění automaticky přizpůsobitelných denních cílů, případně připomenout pohyb při delší nečinnosti. Více funkcí může uživatel využívat po spárování se smartphonem (podporovány jsou platformy Android a iOS). Vivofit 4 zvládne sledovat spánek a během pohybu nechybí výpočet spálených kalorií. Díky funkci Move IQ rozpozná, o jakou pohybovou aktivitu se jedná, takže není nutné před každým tréninkem náramek aktivovat a vybírat druh sportu. Všechny naměřené údaje jsou pravidelně synchronizovány se službou Garmin Connect, kde uživatel nalezne podrobnější statistiky, historii či možnost soutěžení s rodinou a přáteli.
 
Náramek samozřejmě může nahradit také hodinky a budík, kromě aktuálního času lze na displeji zobrazit také odpočítávání, stopky nebo dokonce widget s předpovědí počasí.. Vzhled je možné přizpůsobit pomocí různých ciferníků, barevných témat a přizpůsobitelných textů, jako je kontakt pro záchranáře nebo motivační citát. Při ztrátě telefonu vám Vivofit pomůže s jeho hledáním, pakliže je v dosahu bezdrátové technologie Bluetooth. Zařízení je vyrobeno ze silikonu, aby odolalo různým vnějším vlivům a díky voděodolnosti je možné náramek používat také při plavání.
 
Garmin Vivofit 4 bude dostupný v několika velikostech i barevných variantách, v prodeji budou také náhradní silikonové náramky. Příjemně překvapí nižší startovní cena než u minulé generace, nový model se bude prodávat za 80 dolarů (1 740 Kč bez DPH).
 
Zdroj: Tisková zpráva


reklama