www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>
>

Garmin Speak: miniaturní hlasový pomocník do auta

Garmin Speak: miniaturní hlasový pomocník do auta
, , aktualita
Chytří hlasoví pronikají nejen do našich smartphonů a domácností, ale zkouší se dostat také do automobilů. Garmin Speak je miniaturní zařízení na čelní sklo, které má integrovanou asistentku Amazon Alexa.
reklama
Jednou se patrně dočkáme doby, kdy budou chytří hlasoví asistenti součástí standardní výbavy automobilů. Pro nedočkavé řidiče, kteří by chtěli vyzkoušet její výhody už nyní si Garmin s Amazonem připravil zařízení Speak, Vzhledově může připomínat zmenšený domácí reproduktor Echo Dot, který rovněž obsahuje hlasovou asistentku Alexa. I přes miniaturní rozměry okolo 37,5 mm toho Garmin Speak zvládne opravdu mnoho. Asi nejvýznamnějším důvodem pro pořízení této novinky je GPS navigace, kterou lze aktivovat hláškou „Alexa, ask Garmin…“ Navigace, která vás dovede na libovolnou adresu či nejbližšímu požadovanému bodu, nabízí hlasové povely i zobrazení základních povelů (včetně doporučení vhodného pruhu) na integrovaném OLED displeji s rozlišením 114 x 64 pixelů, který je obklopen barevným světelným LED prstencem jako dalším informačním kanálem.
 
 
Garmin Speak vám také přehraje oblíbené audioknihy, podcasty nebo hudbu, přičemž vám vyhledá konkrétní song, umělce nebo žánr. A nechybí ani další funkce, které bychom čekali od asistentky Alexa. Stačí se zeptat a máte tak během řízení k dispozici aktuální předpověď počasí, sportovní výsledky či dopravní informace. Stejně tak lze pomocí hlasových povelů ovládat produkty chytré domácnosti, takže si ještě před příjezdem domů můžete zapnout osvětlení nebo nastavit termostat na požadovanou teplotu. A pokud se už cestou domů nechcete statovat pro nákup, můžete si jej pomocí této chytré krabičky objednat. Při cestě s rodinou ocení řidič také nabídku interaktivních her.
 
Alexa je založena na cloudu a neustále se od uživatele učí, aby příště lépe pochopila povely. Garmin Speak se tak samozřejmě neobejde bez internetového připojení, které zajišťuje řidičův spárovaný smartphone. Zařízení sice obsahuje vlastní reproduktor na zadní straně, ale mnohem kvalitnější zážitek umožní propojení s audiosystémem ve vozidle přes Bluetooth nebo kabel. Garmin Speak už se prodává na americkém trhu, kde stojí 150 dolarů, v přepočtu 3 300 Kč bez DPH.
 
Zdroj: Garmin.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lotus chystá elektrický hypersport s 1000 koňmi Lotus chystá elektrický hypersport s 1000 koňmi
Britský výrobce sportovních vozů Lotus se rovněž připravuje na elektrickou éru, která se nezadržitelně blíží. V jeho podání to bude hypersportovní automobil, jehož výkon má dosahovat minimálně 1000 koní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
OnePlus 6T McLaren Edition: více výkonu a rychlejší nabíjení OnePlus 6T McLaren Edition: více výkonu a rychlejší nabíjení
OnePlus spojilo síly s automobilovou značkou McLaren a výsledkem je speciální edice vlajkové lodi 6T. Změny ovšem nejsou pouze designové, telefon také dostal do vínku 10GB RAM a superrychlé nabíjení baterie.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Pryč s výřezem. Nové Vivo NEX místo něj má dva displeje Pryč s výřezem. Nové Vivo NEX místo něj má dva displeje
Smartphone Vivo NEX Dual Display Edition řeší problém s umístěním předního fotoaparátu po svém – žádný totiž nemá. O selfie ovšem nepřijdete, stačí telefon otočit a použít hlavní fotoaparát. Na zádech totiž kromě něj naleznete i druhý AMOLED displej.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Asus ZenFone Max M2 a Max Pro M2 oficiálně: velké baterie, malé ceny Asus ZenFone Max M2 a Max Pro M2 oficiálně: velké baterie, malé ceny
Asus oficiálně představil dva očekávané smartphony střední třídy. Nenechte se odradit krkolomnými názvy, za rozumnou cenu tyto modely nabídnou rozměrný displej s výřezem, duální fotoaparát a dlouhou výdrž baterie.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Razer Blade Stealth získal 4K displej a volitelnou grafiku Nvidia Razer Blade Stealth získal 4K displej a volitelnou grafiku Nvidia
Nejmenší a nejlehčí notebook značky Razer získal významný upgrade, který se týká především grafického výkonu. Vůbec poprvé totiž bude nabízen s dedikovanou grafickou kartou. Novinkou je třeba také 4K displej s tenčími rámečky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik