Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Garmin Speak: miniaturní hlasový pomocník do auta

21.10.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Chytří hlasoví pronikají nejen do našich smartphonů a domácností, ale zkouší se dostat také do automobilů. Garmin Speak je miniaturní zařízení na čelní sklo, které má integrovanou asistentku Amazon Alexa.
Jednou se patrně dočkáme doby, kdy budou chytří hlasoví asistenti součástí standardní výbavy automobilů. Pro nedočkavé řidiče, kteří by chtěli vyzkoušet její výhody už nyní si Garmin s Amazonem připravil zařízení Speak, Vzhledově může připomínat zmenšený domácí reproduktor Echo Dot, který rovněž obsahuje hlasovou asistentku Alexa. I přes miniaturní rozměry okolo 37,5 mm toho Garmin Speak zvládne opravdu mnoho. Asi nejvýznamnějším důvodem pro pořízení této novinky je GPS navigace, kterou lze aktivovat hláškou „Alexa, ask Garmin…“ Navigace, která vás dovede na libovolnou adresu či nejbližšímu požadovanému bodu, nabízí hlasové povely i zobrazení základních povelů (včetně doporučení vhodného pruhu) na integrovaném OLED displeji s rozlišením 114 x 64 pixelů, který je obklopen barevným světelným LED prstencem jako dalším informačním kanálem.
 
 
Garmin Speak vám také přehraje oblíbené audioknihy, podcasty nebo hudbu, přičemž vám vyhledá konkrétní song, umělce nebo žánr. A nechybí ani další funkce, které bychom čekali od asistentky Alexa. Stačí se zeptat a máte tak během řízení k dispozici aktuální předpověď počasí, sportovní výsledky či dopravní informace. Stejně tak lze pomocí hlasových povelů ovládat produkty chytré domácnosti, takže si ještě před příjezdem domů můžete zapnout osvětlení nebo nastavit termostat na požadovanou teplotu. A pokud se už cestou domů nechcete statovat pro nákup, můžete si jej pomocí této chytré krabičky objednat. Při cestě s rodinou ocení řidič také nabídku interaktivních her.
 
Alexa je založena na cloudu a neustále se od uživatele učí, aby příště lépe pochopila povely. Garmin Speak se tak samozřejmě neobejde bez internetového připojení, které zajišťuje řidičův spárovaný smartphone. Zařízení sice obsahuje vlastní reproduktor na zadní straně, ale mnohem kvalitnější zážitek umožní propojení s audiosystémem ve vozidle přes Bluetooth nebo kabel. Garmin Speak už se prodává na americkém trhu, kde stojí 150 dolarů, v přepočtu 3 300 Kč bez DPH.
 
Zdroj: Garmin.com


reklama