www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>
>

Garmin Speak: miniaturní hlasový pomocník do auta

Garmin Speak: miniaturní hlasový pomocník do auta
, , aktualita
Chytří hlasoví pronikají nejen do našich smartphonů a domácností, ale zkouší se dostat také do automobilů. Garmin Speak je miniaturní zařízení na čelní sklo, které má integrovanou asistentku Amazon Alexa.
K oblíbeným
reklama
Jednou se patrně dočkáme doby, kdy budou chytří hlasoví asistenti součástí standardní výbavy automobilů. Pro nedočkavé řidiče, kteří by chtěli vyzkoušet její výhody už nyní si Garmin s Amazonem připravil zařízení Speak, Vzhledově může připomínat zmenšený domácí reproduktor Echo Dot, který rovněž obsahuje hlasovou asistentku Alexa. I přes miniaturní rozměry okolo 37,5 mm toho Garmin Speak zvládne opravdu mnoho. Asi nejvýznamnějším důvodem pro pořízení této novinky je GPS navigace, kterou lze aktivovat hláškou „Alexa, ask Garmin…“ Navigace, která vás dovede na libovolnou adresu či nejbližšímu požadovanému bodu, nabízí hlasové povely i zobrazení základních povelů (včetně doporučení vhodného pruhu) na integrovaném OLED displeji s rozlišením 114 x 64 pixelů, který je obklopen barevným světelným LED prstencem jako dalším informačním kanálem.
 
 
Garmin Speak vám také přehraje oblíbené audioknihy, podcasty nebo hudbu, přičemž vám vyhledá konkrétní song, umělce nebo žánr. A nechybí ani další funkce, které bychom čekali od asistentky Alexa. Stačí se zeptat a máte tak během řízení k dispozici aktuální předpověď počasí, sportovní výsledky či dopravní informace. Stejně tak lze pomocí hlasových povelů ovládat produkty chytré domácnosti, takže si ještě před příjezdem domů můžete zapnout osvětlení nebo nastavit termostat na požadovanou teplotu. A pokud se už cestou domů nechcete statovat pro nákup, můžete si jej pomocí této chytré krabičky objednat. Při cestě s rodinou ocení řidič také nabídku interaktivních her.
 
Alexa je založena na cloudu a neustále se od uživatele učí, aby příště lépe pochopila povely. Garmin Speak se tak samozřejmě neobejde bez internetového připojení, které zajišťuje řidičův spárovaný smartphone. Zařízení sice obsahuje vlastní reproduktor na zadní straně, ale mnohem kvalitnější zážitek umožní propojení s audiosystémem ve vozidle přes Bluetooth nebo kabel. Garmin Speak už se prodává na americkém trhu, kde stojí 150 dolarů, v přepočtu 3 300 Kč bez DPH.
 
Zdroj: Garmin.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Příchod Samsungu Galaxy Fold nejistý, Best Buy ruší objednávky Příchod Samsungu Galaxy Fold nejistý, Best Buy ruší objednávky
Skládací smartphone Samsung Galaxy Fold byl sice představen už před pár měsíci, ale stále ještě není na trhu. Navíc to nevypadá, že by se tak mělo stát v dohledné době. Řetězce začínají rušit předobjednávky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Redmi K20 a K20 Pro budou low-costové vlajkové lodě Redmi K20 a K20 Pro budou low-costové vlajkové lodě
Xiaomi, respektive jeho značka Redmi, se nás příští týden pokus přesvědčit, že vlajková loď se Snapdragonem 855 a kvalitním fotoaparátem může stát stejně jako telefon střední třídy. Pojďme si shrnou poslední uniklé informace o těchto novinkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Používáte aplikaci CM Launcher 3D? Data ponechává bez ochrany Používáte aplikaci CM Launcher 3D? Data ponechává bez ochrany
CM Launcher 3D patří se stovkami milionů stažení k nejoblíbenějším aplikacím svého druhu. Přesto bylo zjištěno, že s ochranou dat si vývojáři hlavu příliš nelámou. Jedná se o další pochybení společnosti Cheetah Mobile.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Prohlížeč Tor pro Android vyšel ve stabilní verzi Prohlížeč Tor pro Android vyšel ve stabilní verzi
Po měsících testování vyšlo první stabilní sestavení internetového prohlížeče Tor pro Android. Uživatelům poskytuje více soukromí než jiné mobilní prohlížeče. S verzí pro iOS se nepočítá a vývojáři vysvětlují, co je důvodem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Huawei byl vyloučen z Wi-Fi Alliance a SD Association. Přijde i o technologie ARM Huawei byl vyloučen z Wi-Fi Alliance a SD Association. Přijde i o technologie ARM
Huawei přišel o členství v několika asociacích, které se starají o významné standardy. Čínskému výrobci by to mohlo zkomplikovat třeba používání microSD karet. Nejistá je také budoucnost procesorů Kirin.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik