Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Garmin Fenix Chronos: luxusní hodinky se sportovními funkcemi

27.8.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Společnost Garmin má poměrně bohaté zkušenosti v kategorii chytrých hodinek a náramků, dosud ovšem design podrobovala funkčnosti. Nový model chytrých hodinek se může kromě bohaté výbavy pochlubit také luxusním designem.
Garmin oznámil nové chytré hodinky Fenix Chronos, které mají luxusní design, ale zároveň se nezaleknou ani sportování. Vybaveny jsou 1,2“ barevným Chroma displejem s LED podsvícením, který je chráněn odolným safírovým sklíčkem. Na výběr je varianta s koženým či kovovým řemínkem, v každém případě je v základním balení dodáván ještě silikonový pásek, který je vhodné používat při sportování. Samozřejmostí je voděodolnost, a to do hloubky až 100 metrů.

Garmin Fenix Chronos jsou vybaveny GPS, Glonass, výškoměrem, barometrem, kompasem a monitorem srdečního tepu. Naměřené hodnoty je možné synchronizovat se službou Garmin Connect, k tomuto účelu je ovšem potřeba hodinky spárovat se smartphonem. Nechybí ani notifikace na příchozí hovory či zprávy, předpověď počasí nebo možnost pomocí telefonu najít ztracené hodinky.

Výrobce slibuje výdrž na baterii blížící se jednomu týdnu, pokud je ovšem využívána funkce monitorování trasy, vybije se baterie samozřejmě výrazně dříve – za 25 hodin v úsporném režimu UltraTrac nebo 13 hodin při zapnuté GPS. Garmin Fenix Chronos se v závislosti na zvoleném materiálu řemínku i samotných hodinek prodávají za cenu od 899 dolarů (22 000 Kč bez DPH) do 1 499 dolarů (32 000 Kč bez DPH).

Zdroj: Garmin.com
reklama