Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Galaxy S9+ může mít problémy s dotykovým displejem

23.3.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Ani nové vlajkové lodi od Samsungu se nevyhnul problém. Někteří uživatelé si stěžují na „mrtvé body“, které se vyznačují nefunkčním dotykem na displeji. Závada patrně postihuje především větší model Galaxy S9+. Doplněno o prohlášení Samsungu.
Aktualizace 23. 3. 2018: Oficiální reakce Samsungu na sebe naštěstí nenechala dlouho čekat. Americké zastoupení společnosti vydalo prohlášení, ve kterém tvrdí, že se problém týká jen velmi omezeného počtu telefonů a dotčení uživatele by měli kontaktovat podporu Samsungu: „Spokojenost zákazníků je u Samsungu klíčem k podnikání a snažíme se poskytnout co nejlepší zkušenosti. Sledujeme omezený počet zpráv o problémech s citlivosti na dotykové obrazovce Galaxy S9/S9+. Pracujeme s postiženými zákazníky a vyšetřujeme. Doporučujeme každému zákazníkovi s otázkami, aby nás přímo kontaktoval.“
 
Původní článek z 22. 3. 2018: Galaxy S9 a Galaxy S9+ jsou ostře sledované modely a příliš tedy nepřekvapí, že při sebemenší známce nějakého problému o něm začnou informovat média. Na internetu se začaly objevovat stížnosti některých novopečených majitelů „es devítek“, které se týkají dotykového displeje. A to je pořádný problém, neboť se jedná o zdaleka nejvyužívanější (a takřka jediný) způsob ovládání dnešních smartphonů. V některých částech displej nereaguje na dotyk, což brání například psaní na virtuální klávesnici. Tyto „mrtvé body“ se nacházejí přibližně v místech, kde jsou na klávesnici Google písmena E, R a T. Na některých kusech však dotyk pro změnu nereaguje okolo horního či spodního okraje obrazovky.
 
 
V tuto chvíli je velmi těžké určit, jak je tento problém častý, ale předpokládáme, že se bude nejspíš jednat jen o ojedinělou záležitosti. Podle příspěvků na internetu problém častěji postihuje větší model Galaxy S9+, ale občas se objeví i u menšího Galaxy S9. Samsung se zatím k problému nevyjádřil a není tedy ani jasné, jak hodlá problém řešit. Pravděpodobnější je varianta, že se jedná o hardwarový problém způsobený vadným digitizérem, tedy dotykovou vrstvou displeje, softwarová aktualizace by tedy v takovém případě příliš nepomohla. Na druhou stranu ovšem někteří uživatelé údajně vyřešili závadu změnou nastavení citlivosti obrazovky nebo obnovením továrního nastavení, většinou však problém přetrvává.
 
Jihokorejský výrobce nejspíš vadné kusy bez problémů vymění a u příštích sériích Galaxy S9 i galaxy S9+ si snad dá větší pozor.
 


reklama