www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie

Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie
, , aktualita
Někteří majitelé Galaxy S10 si stěžují na nezvykle rychlé vybíjení baterie. Týká se pouze verze s procesorem Exynos a příčinou problému by mělo být internetové volání. Před nedávnem zase uživatelé objevili, že se obrazovka telefonu rozsvěcí při nošení v kapse.
K oblíbeným
reklama
Není žádným tajemstvím, že Galaxy S10 existuje v několika variantách, které se liší použitým procesorem. Na americkém a čínském trhu se prodává model se Snapdragonem 855, „es desítku“ pro evropský trh potom výrobce osadil vlastním procesorem Exynos 9820. Testy přitom potvrdily, že verze se Snapdragonem je nejen výkonnější, ale také energeticky úspornější. To se může projevit až o hodinu delší výdrží baterie. Teď se navíc objevil problém, který postihuje výhradně verzi s Exynosem, která se prodává i v českých obchodech. Někteří uživatelé si všimli enormního vybíjení baterie a o svém problému informovali na fóru XDA Developers nebo na Redditu.
 
 
Nedlouho poté byla objevena příčina této chyby. Za viníky byly označeny aplikace pro VoIP, tedy volání přes internet. Může se jednat o Facebook Messenger, WhatsApp, Viber nebo obdobné aplikace. Po jejich používání se totiž telefon nemůže přepnout do hlubokého spánku. Místo toho zůstává aktivní i v režimu standby, a tak dochází ke zbytečnému vybíjení baterie. Jako jediné spolehlivé řešení se ukázal restart zařízení po každém VoIP hovoru. Tedy alespoň do doby, než Samsung problém oprav softwarovou aktualizací.
 
Připomeňme, že před pár týdny se objevil jiný problém,který nejspíš postihuje obě procesorové varianty Galaxy S10. Při nošení telefonu v kapse může dojít k rozsvícení displeje a následnému stisknutí tlačítek na číselníku, spuštění aplikací, aktivaci svítilny apod. A samozřejmě se to může negativně podepsat i na výdrži baterie. Dokud nebude problém odstraněn, doporučují uživatelé vypnout funkce pro probuzení poklepáním a zdvihnutím telefonu. Zdá se totiž, že telefon špatně vyhodnocuje data ze senzorů a dochází tedy k rozsvícení displeje v situacích, jako je nošení telefonu v kapse.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta
Požáry elektromobilů jsou bedlivě sledovaným tématem. A pokud je to Tesla, tak ještě více. Poslední požár Modelu S se stal v Číně v Šanghaji, kde s sebou hořící auto vzalo ještě další tři blízko stojící.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech
Lenovo dnes představilo novou vlajkovou loď Z6 Pro, která je určena pro čínský trh. Jedná se o model, který nijak neztrácí na konkurenci. Do vínku dostal procesor Snapdragon 855, displej Super AMOLED s tenkými rámečky nebo velký počet fotoaparátů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům
Samsung musel odsunout prodej dlouho očekávaného ohebného smartphonu Galaxy Fold. Někteří recenzenti se totiž setkali s problémy, které se nejčastěji týkají hlavního displeje. Před uvedením na trh tedy bude muset výrobce ještě vychytat mouchy.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD
České dráhy spustily nový portál Vlakem na výlet, který zahrnuje i mobilní aplikaci pro Android a iOS. Obsahuje bohatou databázi výletů po ČR, které lze filtrovat podle regionu nebo cílové skupiny. Zajímavostí jsou interaktivní výlety nejen pro děti.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář