www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie

Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie
, , aktualita
Někteří majitelé Galaxy S10 si stěžují na nezvykle rychlé vybíjení baterie. Týká se pouze verze s procesorem Exynos a příčinou problému by mělo být internetové volání. Před nedávnem zase uživatelé objevili, že se obrazovka telefonu rozsvěcí při nošení v kapse.
K oblíbeným
reklama
Není žádným tajemstvím, že Galaxy S10 existuje v několika variantách, které se liší použitým procesorem. Na americkém a čínském trhu se prodává model se Snapdragonem 855, „es desítku“ pro evropský trh potom výrobce osadil vlastním procesorem Exynos 9820. Testy přitom potvrdily, že verze se Snapdragonem je nejen výkonnější, ale také energeticky úspornější. To se může projevit až o hodinu delší výdrží baterie. Teď se navíc objevil problém, který postihuje výhradně verzi s Exynosem, která se prodává i v českých obchodech. Někteří uživatelé si všimli enormního vybíjení baterie a o svém problému informovali na fóru XDA Developers nebo na Redditu.
 
 
Nedlouho poté byla objevena příčina této chyby. Za viníky byly označeny aplikace pro VoIP, tedy volání přes internet. Může se jednat o Facebook Messenger, WhatsApp, Viber nebo obdobné aplikace. Po jejich používání se totiž telefon nemůže přepnout do hlubokého spánku. Místo toho zůstává aktivní i v režimu standby, a tak dochází ke zbytečnému vybíjení baterie. Jako jediné spolehlivé řešení se ukázal restart zařízení po každém VoIP hovoru. Tedy alespoň do doby, než Samsung problém oprav softwarovou aktualizací.
 
Připomeňme, že před pár týdny se objevil jiný problém,který nejspíš postihuje obě procesorové varianty Galaxy S10. Při nošení telefonu v kapse může dojít k rozsvícení displeje a následnému stisknutí tlačítek na číselníku, spuštění aplikací, aktivaci svítilny apod. A samozřejmě se to může negativně podepsat i na výdrži baterie. Dokud nebude problém odstraněn, doporučují uživatelé vypnout funkce pro probuzení poklepáním a zdvihnutím telefonu. Zdá se totiž, že telefon špatně vyhodnocuje data ze senzorů a dochází tedy k rozsvícení displeje v situacích, jako je nošení telefonu v kapse.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů
Světem aplikací pro Android se začal šířit pokročilý adware nazvaný Agent Smith nazvaný podle záporáka z Matrixu. Ten dokázal měnit legitimní aplikace a strkat do nich reklamy, z čehož hackeři pochopitelně profitovali.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem
Bentley ukázal koncept svého elektrického superluxusního vozu budoucnosti, modelu EXP 100GT. Má 4 elektromotory, exotické a netradiční materiály, skleněný strop pak vytváří neobvyklou hru světel.
14.7.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem
Společnost OPPO představuje nový high-endový smartphone Reno Z, který chce být velmi slušným fotomobilem s vysokou výdrží. Přináší 48MPx snímač vzadu, 32MPx čip vepředu a velký 6,4" AMOLED displej.
13.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Update pro Nokia 9 Pureview přináší "live bokeh" Update pro Nokia 9 Pureview přináší "live bokeh"
Telefon Nokia 9 PureView je velmi zajímavý svými fotoaparáty, kdy má na zádi hned pět fotomodulů. Aby byl jejich výkon lepší, přináší aktualizaci. Ta např. umožňuje funkci "live bokehu", tedy náhledu rozmazaného pozadí už před vyfocením.
13.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Odlehčené Spotify Lite přichází do 36 zemí Odlehčené Spotify Lite přichází do 36 zemí
Spotify přichází s odlehčenou verzí své aplikace Spotify Lite. Ta má zabírat méně místa na telefonu, také má uživatele informovat o tom, že mu streamování "sežralo" mnoho dat a blíží se svému měsíčnímu limitu.
11.7.2019, aktualita, Milan Šurkala