Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie

25.3.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Někteří majitelé Galaxy S10 si stěžují na nezvykle rychlé vybíjení baterie. Týká se pouze verze s procesorem Exynos a příčinou problému by mělo být internetové volání. Před nedávnem zase uživatelé objevili, že se obrazovka telefonu rozsvěcí při nošení v kapse.
Není žádným tajemstvím, že Galaxy S10 existuje v několika variantách, které se liší použitým procesorem. Na americkém a čínském trhu se prodává model se Snapdragonem 855, „es desítku“ pro evropský trh potom výrobce osadil vlastním procesorem Exynos 9820. Testy přitom potvrdily, že verze se Snapdragonem je nejen výkonnější, ale také energeticky úspornější. To se může projevit až o hodinu delší výdrží baterie. Teď se navíc objevil problém, který postihuje výhradně verzi s Exynosem, která se prodává i v českých obchodech. Někteří uživatelé si všimli enormního vybíjení baterie a o svém problému informovali na fóru XDA Developers nebo na Redditu.
 
 
Nedlouho poté byla objevena příčina této chyby. Za viníky byly označeny aplikace pro VoIP, tedy volání přes internet. Může se jednat o Facebook Messenger, WhatsApp, Viber nebo obdobné aplikace. Po jejich používání se totiž telefon nemůže přepnout do hlubokého spánku. Místo toho zůstává aktivní i v režimu standby, a tak dochází ke zbytečnému vybíjení baterie. Jako jediné spolehlivé řešení se ukázal restart zařízení po každém VoIP hovoru. Tedy alespoň do doby, než Samsung problém oprav softwarovou aktualizací.
 
Připomeňme, že před pár týdny se objevil jiný problém,který nejspíš postihuje obě procesorové varianty Galaxy S10. Při nošení telefonu v kapse může dojít k rozsvícení displeje a následnému stisknutí tlačítek na číselníku, spuštění aplikací, aktivaci svítilny apod. A samozřejmě se to může negativně podepsat i na výdrži baterie. Dokud nebude problém odstraněn, doporučují uživatelé vypnout funkce pro probuzení poklepáním a zdvihnutím telefonu. Zdá se totiž, že telefon špatně vyhodnocuje data ze senzorů a dochází tedy k rozsvícení displeje v situacích, jako je nošení telefonu v kapse.
 


reklama