Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Fujitsu inovuje řadu Lifebook U: procesory Kaby Lake v lehkém těle

21.11.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Na nedávné konferenci v Mnichově oznámila společnost Fujitsu trojici pracovních ultrabooků Lifebook U727, U747 a U757, které vsázejí na procesory Intel Kaby Lake, biometrické ověření PalmSecure.a solidní nabídku portů navzdory kompaktním rozměrům a hmotnosti.
Minulý týden se konalo setkání Fujitsu Forum v Mnichově, na kterém japonská společnost více než 12 tisícům účastníků oznámila svou strategii pro budoucnost a některé své inovace. Letošní ročník se zaměřil především na propojení lidského těla a digitálních technologií, dočkali jsme se ovšem také trojice nových notebooků z řady Lifebook U. Nové modely jsou určeny pro profesionály vyžadující spolehlivý a bezpečný pracovní nástroj, který je zároveň dostatečně mobilní. Aktualizovaná řada bude zahrnovat tři následující modely:
  • Fujitsu Lifebook U727 s 12,5“ displejem a hmotností 1,2 kg
  • Fujitsu Lifebook U747 se 14“ displejem a hmotností 1,5 kg
  • Fujitsu Lifebook U757 s 15,6“ displejem a hmotností 1,8 kg

Nízké hmotnosti se povedlo dosáhnout také díky použití magnéziové slitiny na víku displeje a hliníku na částech základny. Řadu komponentů si zákazníci z podnikové sféry budou moci přizpůsobit podle svých preferencí a požadavků. Pro všechny tři varianty bude například volitelně dostupný dotykový displej, vždy s matnou úpravou zabraňující odleskům. V případě procesoru bude v nabídce několik čipů Intel Core sedmé generace na architektuře Kaby Lake (pro nejnáročnější až Core i7), některé s podporou technologií Intel vPro. A jelikož takové procesory zatím nejsou na trhu, budou nové Lifebooky U dostupné až od ledna příštího roku.

Zatímco menší modely U727 a U747 budou vybaveny SSD na rozhraní M.2, v patnáctipalcovém U757 se najde místo hned pro dva disky – M.2 i 2,5“ SATA III. Všechny notebooky dostanou port USB Type-C Gen. 2, stejně jako dvojici USB 3.0, Gigabit RJ-45, DisplayPort, VGA a proprietární dokovací port. Největší model navrch přidává HDMI, volitelně bude možné přidat také LTE (4G). Nové Lifebooky U nebudou kompatibilní s předchozími replikátory ani dokovacími stanicemi, proto Fujitsu přinese na trh také novou řadu tohoto příslušenství.

Výrobce neopomenul ani bezpečnost, proto notebooky disponují čipem TPM 2.0, čtečkou Smart Card nebo zabezpečením pomocí biometrických údajů – integrována může být čtečka otisků prstů nebo systém PalmSecure, který funguje na principu rozpoznání obrazu cév lidské dlaně.

Zdroj: Notebookcheck.com, Notebookitalia.it
reklama