www.svetmobilne.cz
>
>
>

Francie zakázala smartphony i tablety na školách

Francie zakázala smartphony i tablety na školách
, , aktualita
Francouzští zákonodárci schválili zákon, který zakazuje dětem mobilní telefony i jinou podobnou elektroniku jako jsou tablety a chytré hodinky ve školách. Na druhou stranu, právní úprava se od té předchozí zas tak moc neliší.
K oblíbeným
reklama
Mobilní telefony, tablety i chytré hodinky sice mohou být ve školách dobrými učebními pomůckami, ve většině vyučovacích hodin ale děti jen rozptylují. Francie už proto od roku 2010 školám dovolovala zakázat používání telefonů v hodinách. Nyní jde ale o něco dál a zákaz je nařízen zákonem, přičemž škola může naopak udělat výjimku např. tehdy, pokud to vyučovací hodina vyžaduje, pro speciální aktivity a může to také dovolit žákům s tělesným postižením. Zákon v pondělí podepsal prezident Emmanuel Macron. Opozice jej považuje za zbytečný a prý nic nezmění.
Emmanuel Macron

Read more at: https://www.vanguardngr.com/2018/07/french-parliament-approves-ban-on-phones-in-schools/

 
Dívka se smartphone
 
ilustrační foto, autor: Dick Thomas Johnson [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/)], přes Flickr
 
Telefony tak školy budou moci vybírat při vstupu do budovy, ale pokud budou chtít, mohou dovolit žákům mít telefony i vypnuté při sobě v batohu (toto je na volbě konkrétní školy). Pak je ale nutné počítat s tím, že pro žáky bude telefon v batohu stále velké lákadlo. Zákonodárci si od nového nařízení, které začne platit už v letošním září, slibují také snížení negativního chování zahrnujícího násilí nebo pornografii a s tím nezřídka spojené kybernetické šikanování mezi žáky. Zákon se bude vztahovat na všechny děti ve školkách a školách až do věku zhruba 14-15 let (základní škola). Dle studie má ve Francii telefon 90 % dětí ve věku od 12 do 17 let. 
 
Zdroj: phys.org,


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung DeX končí s Linuxem, na Androidu 10 už nebude Samsung DeX končí s Linuxem, na Androidu 10 už nebude
Samsung DeX umožňuje uživatelům rozjet v podstatě klasické PC pomocí telefonu. Stačí příslušná konzole nebo kabel, potřebné periferie a máme tu počítač. Od Androidu 10 už ale nebude podporován Linux.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4 trápí nepříliš bezpečné odemykání tváří Google Pixel 4 trápí nepříliš bezpečné odemykání tváří
Nové telefony Google Pixel 4 a Pixel 4 XL se chlubí tím, že mají odemykání pomocí rozpoznání tváře a už nemají čtečku otisků prstů. Jak se ale ukazuje, řešení ani zdaleka nedosahuje kvalit toho od Applu a telefon může nepovolaná osoba docela snadno odemknout.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Už 50 % iPhonů používá nejnovější iOS 13 Už 50 % iPhonů používá nejnovější iOS 13
Rychlost upgradu telefonů iPhone na nový operační systém iOS 13 je opravdu velmi rychlá. Má jej nainstalovaný už 50 % všech uživatelů, o čemž si konkurenční Android může jen nechat zdát. Nový iPadOS pro iPady je na tom ale o trochu hůře.
20.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Volvo XC40 Recharge: první elektrické SUV značky Volvo XC40 Recharge: první elektrické SUV značky
Volvo se chce stát jakousi evropskou Teslou a být prémiovou značkou vyrábějící elektromobily. Vedle značné hybridizace portfolia to má být i uvádění nových typů elektromobilů a prvním z nich je SUV XC40 Recharge.
19.10.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung Galaxy S10 má chybu čtečky otisků prstů, může ho odemknout kdokoli Samsung Galaxy S10 má chybu čtečky otisků prstů, může ho odemknout kdokoli
High-endový telefon Samsung Galaxy S10 má velmi nepříjemnou chybu čtečky otisků prstů. Při použití některých ochranných skel je totiž možné telefon odemknout jakýmkoli prstem, nikoli jen tím registrovaným.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře