Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Francie zakázala smartphony i tablety na školách

31.7.2018, Milan Šurkala, aktualita
Francouzští zákonodárci schválili zákon, který zakazuje dětem mobilní telefony i jinou podobnou elektroniku jako jsou tablety a chytré hodinky ve školách. Na druhou stranu, právní úprava se od té předchozí zas tak moc neliší.
Mobilní telefony, tablety i chytré hodinky sice mohou být ve školách dobrými učebními pomůckami, ve většině vyučovacích hodin ale děti jen rozptylují. Francie už proto od roku 2010 školám dovolovala zakázat používání telefonů v hodinách. Nyní jde ale o něco dál a zákaz je nařízen zákonem, přičemž škola může naopak udělat výjimku např. tehdy, pokud to vyučovací hodina vyžaduje, pro speciální aktivity a může to také dovolit žákům s tělesným postižením. Zákon v pondělí podepsal prezident Emmanuel Macron. Opozice jej považuje za zbytečný a prý nic nezmění.
Emmanuel Macron

Read more at: https://www.vanguardngr.com/2018/07/french-parliament-approves-ban-on-phones-in-schools/

 
Dívka se smartphone
 
ilustrační foto, autor: Dick Thomas Johnson [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/)], přes Flickr
 
Telefony tak školy budou moci vybírat při vstupu do budovy, ale pokud budou chtít, mohou dovolit žákům mít telefony i vypnuté při sobě v batohu (toto je na volbě konkrétní školy). Pak je ale nutné počítat s tím, že pro žáky bude telefon v batohu stále velké lákadlo. Zákonodárci si od nového nařízení, které začne platit už v letošním září, slibují také snížení negativního chování zahrnujícího násilí nebo pornografii a s tím nezřídka spojené kybernetické šikanování mezi žáky. Zákon se bude vztahovat na všechny děti ve školkách a školách až do věku zhruba 14-15 let (základní škola). Dle studie má ve Francii telefon 90 % dětí ve věku od 12 do 17 let. 
 
Zdroj: phys.org,


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama