www.svetmobilne.cz
>
>
>

Foxconn, výrobce iPhonů, představil 3 nové elektromobily

Foxconn, výrobce iPhonů, představil 3 nové elektromobily
, , aktualita
Společnost Hon Hai Technology Group (Foxconn) známe jako výrobce elektroniky např. i pro Apple, nicméně v budoucnu chce rozjet i výrobu elektromobilů. Představila hned tři nové modely včetně autobusu.
K oblíbeným
reklama
Elektromobilita se zdá být pro mnoho společností zabývající se elektronikou mnohem snazší než klasické automobily. Není zde spalovací motor, naopak tu jsou akumulátory, se kterými mají už nějaké zkušenosti, a stále rostoucí důraz na softwarové funkce jim dává mnohem větší sebedůvěru v boji proti tradičním automobilovým gigantům. Další firmou, která tak chce prorazit na trhu s elektroauty, je Hon Hai Technology Group. Tu známe spíše jako Foxconn. To je ta firma, která je hlavním výrobcem smartphonů Apple iPhone.
 
Foxconn Model C
 
Na HHTD21 tak firma představila hned 3 koncepty elektrických vozidel vyvinutých např. i ve spolupráci s Yulon Motor Group. Máme zde např. Model C, což je SUV s délkou 4,64 metru a rozvorem 2,86 metru. Pojme 5+2 pasažéry, chlubí se nízkým koeficientem aerodynamického odporu Cd 0,27. Má nabídnout 700km dojezd a zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,8 sekundy.
 
Na sedanu Model E pak Foxconn spolupracoval s Pininfarinou. Zde je otázkou, zda nebude mít Foxconn se zvoleným jménem problém. Toto označení má zaregistrováno automobilka Ford a je např. důvodem, proč se Model 3 od Tesly nejmenuje Model E. Elon Musk totiž chtěl mít ucelenou řadu modelů tvořící slovo SEXY, ale takto musí mí S3XY. Zda Foxconn má či nemá nějakou smlouvu o využití tohoto jména, nevíme.
 
Foxconn Model E
 
Zadní část vozu se může proměnit na mobilní kancelář, zajímavostí jsou i "chytrá okna" nebo odemykání vozu obličejem. Má nabízet výkon 750 koní (přes 550 kW), na 100 km/h zrychlit za 2,8 sekundy a nabídnout až 750km dojezd.
 
Foxconn Model T
 
Jako poslední tu máme elektrický autobus Model T. Ten už prošel náročnými zkouškami životnosti a trvanlivosti, jeho akumulátor má vydržet teplotu 400 °C. Dojezd má činit přes 400 km, zvládnout má dokonce 25% stoupání a jet až 120 km/h.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha
Designér Virgil Abroh vytvořil zajímavé 6metrové elektrické offroad kupé Project Maybach. To bylo nedávno ukázáno světu. Má pohon na elektřinu, solární panely i solidní schopnosti pro jízdu v terénu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí
Automobilka Tesla chce změnit svou strategii. Honění prodejních čísel ke konci čtvrtletí k ničemu nevede a jen zbytečně zvyšuje náklady. Elon Musk tak kdysi používané řešení začíná nyní zatracovat.
30.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu
Společnosti NIO a Shell uzavřely strategické partnerství. Díky němu budou k dispozici výměnné stanice NIO Power Swap i na vybraných čerpacích stanicích společnosti Shell. Půjde i o nabíječky akumulátorů.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR
Síť rychlonabíječek elektromobilů Ionity bude v budoucnu výrazně rozšířena. Společnost chce v Evropě investovat 700 milionů EUR do výstavby dalších a počet nabíjecích stojanů do roku 2025 dostat na čtyřnásobek dnešního stavu.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu
Vědci hledají různé způsoby, jak udělat budoucí dopravu ekologičtější. Velkým otazníkem je letecká doprava, kde to vypadá na výrobu umělého paliva. Na univerzitě ETH v Curychu vyvinuli systém, který ho vytvoří ze vzduchu.
26.11.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů