www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>
>

Foursquare prochází velkými změnami. Dostává nový vzhled i funkce

Foursquare prochází velkými změnami. Dostává nový vzhled i funkce
, , aktualita
Známá služba Foursquare dostala nové logo i uživatelské rozhraní. Lepší by měly být také poskytované návrhy na místa v okolí. Vývojáři nezapomněli ani na vylepšení aplikace Swarm, která už dva měsíce slouží k check-ování.
K oblíbeným
reklama
Služba, která je zajímavou kombinací geolokační služby a sociální sítě, existuje už od roku 2009. V současné době ji používá 40 milionů uživatelů, nemalá část z nich je přitom z České republiky. právě v těchto měsících prochází Foursquare svou největší změnou za dobu své existence.

Vše začalo před dvěma měsíci, kdy vývojáři spustili aplikaci Swarm. Do nové aplikace byla z Foursquare přesunuta jedna ze dvou ústředních funkcí - check-iny, tedy ohlašování na místě, na kterém se právě nacházíte. Samotný Foursquare tak zůstal jakýmsi chytrým katalogem míst v okolí. Pomocí Foursquare tak můžete například najít dobrou restauraci ve vašem okolí, přečíst si její hodnocení od ostatních uživatelů, prohlédnout si fotky apod.

Pokud se však na nějkém místě rozhodnete “čeknout”, případně se chcete podívat, kde se zrovna nacházejí vaši přátelé, budete přesměrováni do samostatné aplikace Swarm. Důvodem k této velké změně byl podle vývojářů fakt, že obě původní poslání Foursquare, tedy objevování míst a check-iny, používalo najednou jen minimum uživatelů.


Nové logo i rozhraní ve Foursquare


Vývojáři na svém oficiálním blogu oznámili, že v těchto dnech dokončují oddělování Swarmu od od Foursquare, s čímž samozřejmě souvisí automatický přenos veškerých check-inů, seznamu přátel i fotografií. V současné době už se pomocí Swarmu “čekují” tři čtvrtiny uživatelů, zbytek čeká změna v nejbližší době.

Osamostatněný Foursquare navíc dostává úplně nový design. Vše začíná logem, které je minimalističtější a jinak barevné. Kompletně se však změní také uživatelské rozhraní mobilních aplikací. První ukázku nového designu můžete vidět na screenshotu níže:

Nejde však ale jen o přepracovaný design. Nový Foursquare bude také mnohem personalizovanější. Jiank řečeno, aplikace se bude učit, co máte rádi a podle toho vám doporučovat místa podle vašich potřeb. Nový Foursquare by měl být vydán už velmi brzy.


Vylepšení ve Swarmu


Nejen Foursquare, ale také Swarm se dočkal vylepšení. V tomto případě se však spíše o drobnosti, o které si zažádali samotní uživatelé aplikace. Zaprvé jsou to nové samolepky (stickers), které získáváte za splnění určitých úkolů.

Druhou novinkou je jednodušší přístup k recenzím daného místa ve Foursquare, pokud se na něm “čeknete”. Přibyly také nové možnosti soutěžení s přáteli, jako například žebříček toho, kdo nejčastěji navštěvuje bary.

Tzv. Superusers, tedy zkušení uživatelé s rozšířenými právy, mohou nyní snáze upravovat informace o místech přímo v aplikaci. A v neposlední řadě je nyní Swarm rchlejší a stabilnější než dříve.

Zdroj: blog.foursquare.com (1, 2)
reklama
Nejnovější články
Android se začne ptát uživatelů, jaký chtějí prohlížeč Android se začne ptát uživatelů, jaký chtějí prohlížeč
Google se pod tlakem EU rozhodl k dalšímu kroku, kterým by měl zabránit monopolnímu chování. Brzy se začne ptát nových i stávajících uživatelů Androidu, jaký internetový prohlížeče a vyhledávač chtějí ve svém telefonu používat.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nejlevnější Kindle dostal displej s přisvícením Nejlevnější Kindle dostal displej s přisvícením
Amazon uvedl novou generaci své legendární čtečky e-knih Kindle. Základní model sice podražil, ale zato dostal displej s přisvícením, který usnadní čtení v noci. Vyplatí se tedy ještě vůbec vyšší model Paperwhite?
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Apple AirPods 2 podporují Siri a mají i bezdrátové pouzdro Apple AirPods 2 podporují Siri a mají i bezdrátové pouzdro
Apple představil také novou generaci bezdrátových slucháte AirPods 2. Ta přináší několik příjemných vylepšení, jako je např. podpora Siri. Novinkou je také možnost si zakoupit pouzdro s podporou bezdrátového nabíjení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami
Automobilka Volvo oznámila, že od roku 2020 bude do vozů instalovat systémy, které budou rozpoznávat chování řidiče. Kamery budou snímat, zda se nedívá např. na mobil a systém bude i vyhodnocovat, zda není opilý.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Některé smartphony Nokia posílaly data do Číny Některé smartphony Nokia posílaly data do Číny
Finské orgány vyšetřují případ možného porušení GDPR společností HDM Global, některé telefony Nokia totiž měly odesílat uživatelská data na čínské servery. Údajně se jednalo chybu, která měla být opravena začátkem roku.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik