www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>
>

Foursquare prochází velkými změnami. Dostává nový vzhled i funkce

Foursquare prochází velkými změnami. Dostává nový vzhled i funkce
, , aktualita
Známá služba Foursquare dostala nové logo i uživatelské rozhraní. Lepší by měly být také poskytované návrhy na místa v okolí. Vývojáři nezapomněli ani na vylepšení aplikace Swarm, která už dva měsíce slouží k check-ování.
reklama
Služba, která je zajímavou kombinací geolokační služby a sociální sítě, existuje už od roku 2009. V současné době ji používá 40 milionů uživatelů, nemalá část z nich je přitom z České republiky. právě v těchto měsících prochází Foursquare svou největší změnou za dobu své existence.

Vše začalo před dvěma měsíci, kdy vývojáři spustili aplikaci Swarm. Do nové aplikace byla z Foursquare přesunuta jedna ze dvou ústředních funkcí - check-iny, tedy ohlašování na místě, na kterém se právě nacházíte. Samotný Foursquare tak zůstal jakýmsi chytrým katalogem míst v okolí. Pomocí Foursquare tak můžete například najít dobrou restauraci ve vašem okolí, přečíst si její hodnocení od ostatních uživatelů, prohlédnout si fotky apod.

Pokud se však na nějkém místě rozhodnete “čeknout”, případně se chcete podívat, kde se zrovna nacházejí vaši přátelé, budete přesměrováni do samostatné aplikace Swarm. Důvodem k této velké změně byl podle vývojářů fakt, že obě původní poslání Foursquare, tedy objevování míst a check-iny, používalo najednou jen minimum uživatelů.


Nové logo i rozhraní ve Foursquare


Vývojáři na svém oficiálním blogu oznámili, že v těchto dnech dokončují oddělování Swarmu od od Foursquare, s čímž samozřejmě souvisí automatický přenos veškerých check-inů, seznamu přátel i fotografií. V současné době už se pomocí Swarmu “čekují” tři čtvrtiny uživatelů, zbytek čeká změna v nejbližší době.

Osamostatněný Foursquare navíc dostává úplně nový design. Vše začíná logem, které je minimalističtější a jinak barevné. Kompletně se však změní také uživatelské rozhraní mobilních aplikací. První ukázku nového designu můžete vidět na screenshotu níže:

Nejde však ale jen o přepracovaný design. Nový Foursquare bude také mnohem personalizovanější. Jiank řečeno, aplikace se bude učit, co máte rádi a podle toho vám doporučovat místa podle vašich potřeb. Nový Foursquare by měl být vydán už velmi brzy.


Vylepšení ve Swarmu


Nejen Foursquare, ale také Swarm se dočkal vylepšení. V tomto případě se však spíše o drobnosti, o které si zažádali samotní uživatelé aplikace. Zaprvé jsou to nové samolepky (stickers), které získáváte za splnění určitých úkolů.

Druhou novinkou je jednodušší přístup k recenzím daného místa ve Foursquare, pokud se na něm “čeknete”. Přibyly také nové možnosti soutěžení s přáteli, jako například žebříček toho, kdo nejčastěji navštěvuje bary.

Tzv. Superusers, tedy zkušení uživatelé s rozšířenými právy, mohou nyní snáze upravovat informace o místech přímo v aplikaci. A v neposlední řadě je nyní Swarm rchlejší a stabilnější než dříve.

Zdroj: blog.foursquare.com (1, 2)
reklama
Nejnovější články
Ram Heavy Duty pokořil 1000 lb-ft (1356 Nm) Ram Heavy Duty pokořil 1000 lb-ft (1356 Nm)
I když velké americké pickupy u nás nejsou zrovna běžným zjevem, podíváme se dnes na novinku v podobě Ram Heavy Duty, který ve své kategorii pokořil kulatou hranici točivého momentu 1000 lb-ft (1356 Nm).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nabíječka Apple AirPower se prý konečně začíná vyrábět Nabíječka Apple AirPower se prý konečně začíná vyrábět
Velmi dlouho odkládaná nabíječka Apple AirPower, která měla být schopna nabíjet několik zařízení současně, se podle neoficiálních zdrojů má konečně začít vyrábět. Bylo by už na čase, ohlášena totiž byla už v roce 2017.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Valeo XtraVue Trailer "zprůhlední" přívěs díky kamerám Valeo XtraVue Trailer "zprůhlední" přívěs díky kamerám
Společnost Valeo přichází s technologií, která pomůže řidičům s přehledem dění za přívěsem. Pomocí více kamer je schopna poskládat obraz okolí přívěsu a řidič tak může vidět, co se děje v okolí přívěsu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony mění strategii se smartphony, XZ4 Compact možná nebude Sony mění strategii se smartphony, XZ4 Compact možná nebude
Společnosti Sony se poslední dobou na poli smartphonů vůbec nedaři a značka v této oblasti upadá v zapomnění. Aby mobilní divize úplně nezmizela, chce Sony změnit strategii a zkusit jiný přístup. Odnese to ale možná řada Compact.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Lenovo Yoga S940 a C730 přináší AI, OLED nebo HDR Lenovo Yoga S940 a C730 přináší AI, OLED nebo HDR
Lenovo přišlo také se dvěma novými notebooky do řady Yoga. Jde o modely Yoga S940 a C730. U prvního najdeme třeba systém umělé inteligence a HDR displej, u druhého je zajímavá např. AMOLED obrazovka.
Včera, aktualita, Milan Šurkala