www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>
>

Foursquare prochází velkými změnami. Dostává nový vzhled i funkce

Foursquare prochází velkými změnami. Dostává nový vzhled i funkce
, , aktualita
Známá služba Foursquare dostala nové logo i uživatelské rozhraní. Lepší by měly být také poskytované návrhy na místa v okolí. Vývojáři nezapomněli ani na vylepšení aplikace Swarm, která už dva měsíce slouží k check-ování.
K oblíbeným
reklama
Služba, která je zajímavou kombinací geolokační služby a sociální sítě, existuje už od roku 2009. V současné době ji používá 40 milionů uživatelů, nemalá část z nich je přitom z České republiky. právě v těchto měsících prochází Foursquare svou největší změnou za dobu své existence.

Vše začalo před dvěma měsíci, kdy vývojáři spustili aplikaci Swarm. Do nové aplikace byla z Foursquare přesunuta jedna ze dvou ústředních funkcí - check-iny, tedy ohlašování na místě, na kterém se právě nacházíte. Samotný Foursquare tak zůstal jakýmsi chytrým katalogem míst v okolí. Pomocí Foursquare tak můžete například najít dobrou restauraci ve vašem okolí, přečíst si její hodnocení od ostatních uživatelů, prohlédnout si fotky apod.

Pokud se však na nějkém místě rozhodnete “čeknout”, případně se chcete podívat, kde se zrovna nacházejí vaši přátelé, budete přesměrováni do samostatné aplikace Swarm. Důvodem k této velké změně byl podle vývojářů fakt, že obě původní poslání Foursquare, tedy objevování míst a check-iny, používalo najednou jen minimum uživatelů.


Nové logo i rozhraní ve Foursquare


Vývojáři na svém oficiálním blogu oznámili, že v těchto dnech dokončují oddělování Swarmu od od Foursquare, s čímž samozřejmě souvisí automatický přenos veškerých check-inů, seznamu přátel i fotografií. V současné době už se pomocí Swarmu “čekují” tři čtvrtiny uživatelů, zbytek čeká změna v nejbližší době.

Osamostatněný Foursquare navíc dostává úplně nový design. Vše začíná logem, které je minimalističtější a jinak barevné. Kompletně se však změní také uživatelské rozhraní mobilních aplikací. První ukázku nového designu můžete vidět na screenshotu níže:

Nejde však ale jen o přepracovaný design. Nový Foursquare bude také mnohem personalizovanější. Jiank řečeno, aplikace se bude učit, co máte rádi a podle toho vám doporučovat místa podle vašich potřeb. Nový Foursquare by měl být vydán už velmi brzy.


Vylepšení ve Swarmu


Nejen Foursquare, ale také Swarm se dočkal vylepšení. V tomto případě se však spíše o drobnosti, o které si zažádali samotní uživatelé aplikace. Zaprvé jsou to nové samolepky (stickers), které získáváte za splnění určitých úkolů.

Druhou novinkou je jednodušší přístup k recenzím daného místa ve Foursquare, pokud se na něm “čeknete”. Přibyly také nové možnosti soutěžení s přáteli, jako například žebříček toho, kdo nejčastěji navštěvuje bary.

Tzv. Superusers, tedy zkušení uživatelé s rozšířenými právy, mohou nyní snáze upravovat informace o místech přímo v aplikaci. A v neposlední řadě je nyní Swarm rchlejší a stabilnější než dříve.

Zdroj: blog.foursquare.com (1, 2)
reklama
Nejnovější články
Samsung uvedl odolný tablet Galaxy Tab Active 3 Samsung uvedl odolný tablet Galaxy Tab Active 3
Samsung je jednou z mála společností, která nadále aktivně vyvíjí tablety. Novinkou v jejím výrobním programu je nyní Galaxy Tab Active 3. Jak už napovídá název, jde o vysoce odolnou variantu tabletu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes ukázal funkční prototyp eko elektromobilu Vision AVTR s AI Mercedes ukázal funkční prototyp eko elektromobilu Vision AVTR s AI
Mercedes-Benz vyvinul velmi zajímavý elektromobil Vision AVTR na motivy filmu Avatar. Nyní představil i jeho funkční prototyp. Uvidíte způsob jeho ovládání, schopnost krabího pohybu i další detaily.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Exynos 2100 by s 5nm technologií měl běžet na 2,91 GHz Samsung Exynos 2100 by s 5nm technologií měl běžet na 2,91 GHz
Samsung chystá nové procesory Exynos a nyní se začíná místo modelu 1000 mluvit o verzi 2100. Ta by měla mít 8 jader a to nejrychlejší má běžet až na frekvenci 2,91 GHz. I proto by neměl stačit na Snapdragon 875.
28.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala