Fotoduel HTC: Touch Diamond2 vs. Touch HD vs. Touch Diamond

Fotoduel HTC: Touch Diamond2 vs. Touch HD vs. Touch Diamond
, , recenze
Máme tady druhý fotoduel. Tentokrát se mezi sebou utkají pouze zařízení jedné značky, konkrétně od HTC. Pětimegapixelové snímače budou zastupovat zbrusu nový HTC Touch Diamond2 a HTC Touch HD, třímegapixely zase původní HTC Touch Diamond.
K oblíbeným
reklama
HTC ve svých zařízeních nabízí fotoaparáty se stále rostoucí kvalitou, zatímco fotky z prvního Diamondu se dají označit v nejlepším případě jen jako uspokojivé, nový Touch HD a především Touch Diamond2 již uspokojí i velmi náročné uživatele.

Pravda, není to ideální. Asi hlavním nedostatkem u všech hodnocených zařízení je absence jakéhokoliv přisvětlovacího zařízení a obecně ani focení v tmavším prostředí není zrovna jejich silnou stránkou, nějakou účinnou přisvětlovací diodu nebo nejlépe xenonový blesk by to u takto kvalitního fotoaparátu asi už chtělo.

HTC Touch Diamond2
HTC Touch HD
HTC Touch Diamond

Všechny fotografie jsou vždy pořizované ve stejnou chvíli (samozřejmě po sobě, najednou se to v jednom člověku dá realizovat dost těžko:) a stejným způsobem (z ruky nebo s oporou). Způsob focení není uveden, ale v tomto případě jde o srovnání, takže to není důležité. Na zařízení byla nastavena plná automatika, takže je možné (pravděpodobné), že například vyvážení bílé by v případě ručního nastavení bylo v některých situacích věrnější, ale k těmto vlastnostem se dostanu v detailní recenzi.

A abych nezapomněl, mám tu k dispozici i krátké ukázkové video ze všech tří zařízení ve všech dostupných formátech v maximálním rozlišení.

HTC Touch Diamond2 (2,36 MB) x HTC Touch Diamond (1,12 MB) x HTC Touch HD (1,14 MB)

A to je vše. Možná v následujících dnech ještě několik sad doplním, ale podle mého názoru je přehled dovedností fotoaparátů více než dostatečný. Pokud vás napadne nejaká konkrétní situace na porovnání, napište, ještě pár dní budu mít všechna 3 zařízení pohromadě.
reklama
Nejnovější články
Registrační značky ve Vermontu bude nejspíš možné mít i s emoji Registrační značky ve Vermontu bude nejspíš možné mít i s emoji
Některé státy umožňují řidičům si zvolit pro svého plechového miláčka registrační značky na přání. V americkém Vermontu míří ke schválení návrh zákona, který má dovolit dokonce i nejrůznější smajlíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Apple iOS 14 má běžet i na iPhonech 6S a iPhone SE Apple iOS 14 má běžet i na iPhonech 6S a iPhone SE
Produkty Apple jsou známy dlouhodobou podporou a vypadá to, že v případě iPhonů 6S a SE na tom budou telefony opravdu hodně dobře. I ty by totiž měly dostat připravovaný operační systém iOS 14, tedy už šestou verzi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes Unimog U5023 překonal výškový rekord, vyjel do 6694 m.n.m. Mercedes Unimog U5023 překonal výškový rekord, vyjel do 6694 m.n.m.
Speciální nákladní vozy Mercedes-Benz Unimog U5023 pomohly s instalací čtyř rádiových stanic v Chile v nadmořské výšce přes 6000 m.n.m. a stihly také trhnout výškový rekord. Dojely až do 6694 m.n.m.
26.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tesla překonala hodnotu 100 mld. USD, předběhla i Volkswagen Tesla překonala hodnotu 100 mld. USD, předběhla i Volkswagen
Automobilka Tesla míří stále vzhůru. Hodnota akcií nadále výrazně stoupá a nyní má celá společnost hodnotu vyšší než 100 miliard USD. Tím se jí podařilo z druhého místa sesadit takového giganta, jakým je Volkswagen.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Qualcomm uvedl procesory Snapdragon 720G, 662 a 460 s Wi-Fi 6 Qualcomm uvedl procesory Snapdragon 720G, 662 a 460 s Wi-Fi 6
Společnost Qualcomm rozšířila nabídku mobilních procesorů o nové modely Snapdragon 720G, 662 a 460. Všechny podporují Wi-Fi 6 i indický polohový systém NavIC. Nezájem ale panuje v oblasti 5G.
23.1.2020, aktualita, Milan Šurkala