Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Fotky Google čeká velká aktualizace s AI efekty

9.5.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Na Google I/O se tradičně dozvídáme také o připravovaných aktualizacích pro aplikace. Největší změny čekají Fotky, které získají nové efekty založené na AI nebo skenování dokumentů s OCR. Novinkám však neuniknou ani Mapy.
Npvé funkce Androidu P a zahájení beta programu pro smartphony různých značek, nebo Google Assistant konečně také pro české uživatele. To jsou asi největší novinky z Google I/O 2018. Novinky však v následujících týdnech až měsících čekají také na vybrané mobilní aplikace od Googlu. Pojďme si je ve stručnosti představit.

 

Fotky Google


 
Pokud používáte Google Photos (v češtině Fotky Google), určitě znáte možnost automatické či manuální úpravy, prostřednictvím které můžete vylepšit některé nedokonalosti pořízených snímků. V budoucnu se tyto možnosti ještě rozšíří, a to opět s využitím umělé inteligence. Těšit se můžeme na následující úpravy a efekty:
  • Automatická úprava jasu. Pokud aplikace detekuje podexponovanou nebo přeexponovanou fotku, upozorní vás na to a umožní problém opravit jedním kliknutím.
  • Barevný objekt na černobílém pozadí. Fotky Google umožní upravit snímky tak, aby byl hlavní objekt na snímku (např. osoba) zachycen v barvách a zbytek snímku v odstínech šedé, nebo naopak.
  • Kolorování černobílých snímků. Pokud doma naleznete starší černobílý snímek, můžete jeho obarvováním strávit celé hodiny. Díky umělé inteligence a nové funkci ve Fotkách to ovšem zabere jen pás sekundu.
 
 
Fotky Google se také naučí skenovat dokumenty pomocí fotoaparátu ve smartphonu a následně snímek upravit tak, aby vypadal jako z profesionálního skeneru. Kromě toho bude podporováno optické rozpoznání textu (OCR), takže výsledný naskenovaný dokument můžete editovat nebo text zkopírovat. V neposlední řadě zvládne aplikace rozpoznat přátele na vašich snímcích a automaticky s nimi dané fotografie sdílet.
 
 

Mapy Google


Mapy Google vám usnadní objevování nových či zajímavých míst v okolí. Kromě lepšího zobrazení podniků, míst či událostí na mapě budou k dispozici také seznamy, které jsou vytvořeny na základě zkušeností místních expertů a algoritmů Googlu. Pomocí grafu potom můžete sledovat, kolik míst ze seznamu jste již navštívili. Po kliknutí na určité místo se Mapy pokusí odhadnout, nakolik odpovídají vaším zájmům, a vyjádří to číselně. Vedle průměrného hodnocení tedy půjde o další údaj, který vám pomůže s rozhodováním, do jakého podniku se vydat.
 
 
Plánování večeru s přáteli bude snadnější díky novým seznamů, který je možné sdílet s ostatními a hlasovat v něm pro svůj oblíbený bar či restauraci.


reklama