www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Fotky Google čeká velká aktualizace s AI efekty

Fotky Google čeká velká aktualizace s AI efekty
, , aktualita
Na Google I/O se tradičně dozvídáme také o připravovaných aktualizacích pro aplikace. Největší změny čekají Fotky, které získají nové efekty založené na AI nebo skenování dokumentů s OCR. Novinkám však neuniknou ani Mapy.
K oblíbeným
reklama
Npvé funkce Androidu P a zahájení beta programu pro smartphony různých značek, nebo Google Assistant konečně také pro české uživatele. To jsou asi největší novinky z Google I/O 2018. Novinky však v následujících týdnech až měsících čekají také na vybrané mobilní aplikace od Googlu. Pojďme si je ve stručnosti představit.

 

Fotky Google


 
Pokud používáte Google Photos (v češtině Fotky Google), určitě znáte možnost automatické či manuální úpravy, prostřednictvím které můžete vylepšit některé nedokonalosti pořízených snímků. V budoucnu se tyto možnosti ještě rozšíří, a to opět s využitím umělé inteligence. Těšit se můžeme na následující úpravy a efekty:
  • Automatická úprava jasu. Pokud aplikace detekuje podexponovanou nebo přeexponovanou fotku, upozorní vás na to a umožní problém opravit jedním kliknutím.
  • Barevný objekt na černobílém pozadí. Fotky Google umožní upravit snímky tak, aby byl hlavní objekt na snímku (např. osoba) zachycen v barvách a zbytek snímku v odstínech šedé, nebo naopak.
  • Kolorování černobílých snímků. Pokud doma naleznete starší černobílý snímek, můžete jeho obarvováním strávit celé hodiny. Díky umělé inteligence a nové funkci ve Fotkách to ovšem zabere jen pás sekundu.
 
 
Fotky Google se také naučí skenovat dokumenty pomocí fotoaparátu ve smartphonu a následně snímek upravit tak, aby vypadal jako z profesionálního skeneru. Kromě toho bude podporováno optické rozpoznání textu (OCR), takže výsledný naskenovaný dokument můžete editovat nebo text zkopírovat. V neposlední řadě zvládne aplikace rozpoznat přátele na vašich snímcích a automaticky s nimi dané fotografie sdílet.
 
 

Mapy Google


Mapy Google vám usnadní objevování nových či zajímavých míst v okolí. Kromě lepšího zobrazení podniků, míst či událostí na mapě budou k dispozici také seznamy, které jsou vytvořeny na základě zkušeností místních expertů a algoritmů Googlu. Pomocí grafu potom můžete sledovat, kolik míst ze seznamu jste již navštívili. Po kliknutí na určité místo se Mapy pokusí odhadnout, nakolik odpovídají vaším zájmům, a vyjádří to číselně. Vedle průměrného hodnocení tedy půjde o další údaj, který vám pomůže s rozhodováním, do jakého podniku se vydat.
 
 
Plánování večeru s přáteli bude snadnější díky novým seznamů, který je možné sdílet s ostatními a hlasovat v něm pro svůj oblíbený bar či restauraci.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Škoda Octavia 2020 je tady, přijíždí i v plug-inu Škoda Octavia 2020 je tady, přijíždí i v plug-inu
Česká událost roku je tady. Škodovka totiž představila čtvrtou generaci novodobé Octavie. Ta je opět o trošku větší, opět se zvětšuje objem zavazadlového prostoru a dostává také plug-in hybridní verzi.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
V USA se prodalo více elektromobilů než aut s manuálem V USA se prodalo více elektromobilů než aut s manuálem
Manuální řazení nikdy nebylo v USA příliš populární. Poslední dobou ale zájem o něj klesl natolik, že i elektromobily mají větší tržní podíl, a to téměř dvojnásobně. Zájem o ně totiž naopak velmi rychle roste vzhůru.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple iOS 13.2.2 opravuje chyby včetně agresivního managementu RAM Apple iOS 13.2.2 opravuje chyby včetně agresivního managementu RAM
Apple pravidelně vydává aktualizace svých operačních systémů. Nový iOS 13.2.2 opravuje zejména velmi nepříjemný bug spojený s příliš agresivním managementem RAW, který významně omezoval multitasking.
10.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi CC9 Pro: 5 zadních fotoaparátů včetně 108MPx modulu Xiaomi Mi CC9 Pro: 5 zadních fotoaparátů včetně 108MPx modulu
Situace s fotoaparáty na zadních stranách telefonů začíná být pěkně komplikovaná. Xiaomi Mi CC9 Pro jich tam má rovnou pět a byl použit i modul s velmi vysokým 108MPx rozlišením a pixel binningem.
7.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Ford Mustang Lithium: elektrický sporťák s 6stupňovým manuálem Ford Mustang Lithium: elektrický sporťák s 6stupňovým manuálem
Zatímco většina elektromobilů má jednostupňovou převodovku, automobilka Ford u prototypu elektrického Mustangu Lithium použila tradiční 6stupňový manuál. Ten bude z elektromotoru přenášet přes 1350 Nm.
7.11.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář