www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Forza Street zamíří na smartphony, ale pravé závody nečekejte

Forza Street zamíří na smartphony, ale pravé závody nečekejte
, , aktualita
Herní série Forza, která je známá hlavně z Xboxu, se vůbec poprvé dostane na displeje mobilních telefonů. Zdarma ke stažení bude pro Android a iOS, už nyní si novinku můžete zahrát na počítačích s Windows.
K oblíbeným
reklama
Turn 10 Studios patřící pod Xbox Game Studios oznámily přírůstek do legendární závodní série Forza. Novinka se jmenuje Forza Street a tento týden vyšla pro počítače s Windows 10. Během letošního roku se ovšem dočkáme také verze pro Android a iOS, vůbec poprvé se tedy Forza podívá na displeje mobilních telefonů. A ještě jedno prvenství si odnáší nový titul. Forza Street je totiž dostupná jako free-to-play. To znamená, že si hru můžete stáhnout a zahrát zdarma, ale uvnitř se nacházejí tzv. mikrotransakce. Za reálné peníze, které jsou směnitelné za herní měnu, si potom můžete kupovat různá vylepšení nebo urychlit svůj postup ve hře. Na podobném modelu funguje většina dnešních her pro smartphony.
 
 
Pokud od Forza Street čekáte další arkádové závody ve stylu franšízy Asphalt od společnosti Gameloft, možná budete novinkou zklamáni. V poslední Forze totiž nejde o řízení vozidla, ale správné načasování použití plynu, brzdy a turba. Vše je potom snímáno akční kamerou, která uživateli nabízí filmový záběr. Kromě krátkých minutových závodů, které budou vhodné třeba pro zkrácení chvíle během jízdy hromadnou dopravou, nechybí ani režim kampaně. A jak to bývá u her typu free-to-play, vývojáři slibují přidávat obsah každý týden. Samozřejmostí je široká nabídka vozidel včetně muscle cars nebo retro sporťáků s možností vylepšování vlastností prostřednictvím nových dílů, které lze získat v závodech.
 
Konkrétní datum vydání mobilních verzí zatím nebylo upřesněno, ale na počítače s Windows 10 si hru můžete stáhnout už nyní z Microsoft Store.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed
Chevrolet Corvette se po 66 letech výroby dočkal velké změny. Nový model C8 Stingray modelového ročníku 2020 totiž vyjede s motorem uprostřed. A půjde o pořádně velký atmosférický osmiválec.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google kvůli adware smazal aplikace čínského CooTeku z obchodu Play Google kvůli adware smazal aplikace čínského CooTeku z obchodu Play
Čínská vývojářská společnost CooTek si nedala říct a do svých aplikací vkládala nadměrné množství adwaru. Přestože měly aplikace stovky milionů stažení, Google se je rozhodl smazat kvůli porušení podmínek.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Mapy Google přidávají info o bike-sharingu a volných stojanech Mapy Google přidávají info o bike-sharingu a volných stojanech
Bike-sharing se stal obrovským hitem dokonce i u nás a nová verze mobilní aplikace Mapy Google následuje tento trend. Nově bude ve vybraných městech zobrazovat rozmístění doků i jejich obsazenost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lotus Evija: šílený elektrický hypersport přináší 2000 koní Lotus Evija: šílený elektrický hypersport přináší 2000 koní
Britský Lotus je znám svými lehkými sportovními vozy, které více vynikají svou lehkostí a ovladatelností než výkonem. Nová elektrická Evija to ale změní. Tento hypersport totiž přinese rekordních 2000 koní.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm Snapdragon 855 Plus zrychluje na 2,96 GHz Qualcomm Snapdragon 855 Plus zrychluje na 2,96 GHz
Qualcomm přišel a vylepšenou verzí procesoru Snapdragon 855 Plus. Novinka dostává vyšší takt Prime jádra, které činí 2,96 GHz. Vylepšen byl mimo jiné také grafický výkon a rychlost čipu pro umělou inteligenci.
17.7.2019, aktualita, Milan Šurkala