www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Forza Street zamíří na smartphony, ale pravé závody nečekejte

Forza Street zamíří na smartphony, ale pravé závody nečekejte
, , aktualita
Herní série Forza, která je známá hlavně z Xboxu, se vůbec poprvé dostane na displeje mobilních telefonů. Zdarma ke stažení bude pro Android a iOS, už nyní si novinku můžete zahrát na počítačích s Windows.
K oblíbeným
reklama
Turn 10 Studios patřící pod Xbox Game Studios oznámily přírůstek do legendární závodní série Forza. Novinka se jmenuje Forza Street a tento týden vyšla pro počítače s Windows 10. Během letošního roku se ovšem dočkáme také verze pro Android a iOS, vůbec poprvé se tedy Forza podívá na displeje mobilních telefonů. A ještě jedno prvenství si odnáší nový titul. Forza Street je totiž dostupná jako free-to-play. To znamená, že si hru můžete stáhnout a zahrát zdarma, ale uvnitř se nacházejí tzv. mikrotransakce. Za reálné peníze, které jsou směnitelné za herní měnu, si potom můžete kupovat různá vylepšení nebo urychlit svůj postup ve hře. Na podobném modelu funguje většina dnešních her pro smartphony.
 
 
Pokud od Forza Street čekáte další arkádové závody ve stylu franšízy Asphalt od společnosti Gameloft, možná budete novinkou zklamáni. V poslední Forze totiž nejde o řízení vozidla, ale správné načasování použití plynu, brzdy a turba. Vše je potom snímáno akční kamerou, která uživateli nabízí filmový záběr. Kromě krátkých minutových závodů, které budou vhodné třeba pro zkrácení chvíle během jízdy hromadnou dopravou, nechybí ani režim kampaně. A jak to bývá u her typu free-to-play, vývojáři slibují přidávat obsah každý týden. Samozřejmostí je široká nabídka vozidel včetně muscle cars nebo retro sporťáků s možností vylepšování vlastností prostřednictvím nových dílů, které lze získat v závodech.
 
Konkrétní datum vydání mobilních verzí zatím nebylo upřesněno, ale na počítače s Windows 10 si hru můžete stáhnout už nyní z Microsoft Store.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Pixel 3a má první problém. Některé kusy se nečekaně vypínají Pixel 3a má první problém. Některé kusy se nečekaně vypínají
Ani nejnovější smartphony od Googlu se neobejdou bez dětských nemocí. První majitelé si stěžují se jejich Pixel 3a (XL) samovolně vypíná, a to hlavně v situacích, kdy není používán. Příčina problému zatím nebyla odhalena.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Potvrzeno: Huawei ztratí přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Potvrzeno: Huawei ztratí přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
Google potvrdil, že bude muset odstřihnout budoucí telefony Huawei od většiny svých služeb. Na stávajících telefonech ovšem bude Play Store fungovat i nadále. Své kroky potvrdil také Qualcomm a Intel. Dvakrát doplněno.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik21 komentářů
Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška
Lenovo ukázalo čínským novinářům video s konceptem připravovaného flexibilního smartphonu Motorola Razr. Toto video ovšem měla společnost ukrást od jednoho z fanoušků a opatřit jej vlastním logem.
19.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy
Čínská značka Realme, která patří stejnému vlastníkovi jako známější OnePlus, představila svůj zatím nejvybavenější telefon. Nabízí pěkný design, vysouvací přední kameru i čtečku otisků v displeji. A existuje reálná šance, že se dostane na evropské trhy.
19.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu
Garmin představil satelitní navigaci Overlander určenou pro terénní vozidla. Vybavena je velkým displejem a odolným tělem, kromě jiných vychytávek má řidič k dispozici topografické mapy usnadňující cestu v terénu.
19.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik