Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Velká recenze zařízení HTC Universal (i-mate JASJAR)

Šákul (28)|4.10.2005 20:41
Kousek od Kotvy.
Jak je vedle kotvy ten pruchod, tak tim projdes je tam jeden obchod s mobilama( v pruchodu, tam ho nemaj) a az vyjdes tak hned naproti je obchod s CD-ckama a mobilama a MDA IV maj vevnitr ve vitrince.
davidkm_ce4you (248)|4.10.2005 21:20
[QUOTE="Šákul"]Kousek od Kotvy.
Jak je vedle kotvy ten pruchod, tak tim projdes je tam jeden obchod s mobilama( v pruchodu, tam ho nemaj) a az vyjdes tak hned naproti je obchod s CD-ckama a mobilama a MDA IV maj vevnitr ve vitrince.
[/QUOTE]

Jak se ten obchod jmenuje?
Šákul (28)|4.10.2005 21:25
To si bohuzel nepamatuju. Ja tam byl po skole s kamaradem, on si tam totiz byl vyzvednout mobil ze servisu.
Miloš Strouhal (3997)|4.10.2005 22:10
MOBILDICK. A je to ta cihla jez muzete videt o stranku drive na fotkach. Prodejnu vlastni prave ten muj kamos, co mi jej pujcoval. Ma to jeden hacek. Zarizeni je(jsou) dotazena z nemecka,tak jak jsme tu optimisticky resili moznost nakupu tam. Ale je s nemeckou ROM a je bloknute jen na nemeckeho t-mobile operatora. Ceska simka tam zadna nechodi. ROM prehrat na anglickou asi uz nebude pomoci xda-developers problem.. Ale odblokovat to v tuto chvily dokazi jen oni, a sice za poplatek 99€.. Prolezl jsem dnes cele xda-developers, a nasel jsem tam tyto nepotesujici informace..:mad: Proto je to v nemecku u t-mobile tak levne, 749€, a vsude jinde je bezna cena pres 900€.. Jsou pekne vycurani.. :? Omlouvam se za mystifikaci o par stran drive, tak optimisticky jsem basnil o moznosti levneho nakupu v nemecku.. Stalo se to protoze jsem s tim predtim zkousel vse mozne, jen ne tam vrazit simku.. :)
davidkm_ce4you (248)|4.10.2005 23:34
Někde jsem četl že se to dá udělat na dálku pomocí SMSky a znalosti IMEI .. ???
Miloš Strouhal (3997)|4.10.2005 23:40
Jo , jo , mam pocit ze jsem to take nekde postrehl , rekl bych ze obdobny problem se resil i na zacatku prodeje MDA III pred rokem.. Ovsem stejne bude diky bohu za nedlouho (doufam) na xda-developers zcela jiste uverejnena nejaka ta sikovna utilitka na podobne neduhy nekterych vycuranych operatoru... ;)

Edit: pokud do Universla pujdete, pripravte se na vyrazne zpomaleni behu celeho systemu, diky zmene rozlozeni vyuzivani pameti u WM5. JasJar je vedle hx4700 se kterym jej stale srovnavam opravdu lenoch, ale na druhou stranu, neni to tak zle, a za tu nyni jiz trvalou absenci moznosti samovolneho Hard Resetu to stoji. :yes:
Ted uz se o sva data opravdu nebojim. Rychlost se urcite kapku zlepsi I s upgradovanim na nove ROMky. Jiz nyni jsou dva upgrady ty upgrady na ftp xda-dvelopers dostupne. Ja ovsem budu upgradovat az kdyz se naucim zalohovat originalni ROM na SD kartu, nebo pokud jiz bude mozne volne mezi upgrady prechazet, tzn ze v pripade potreby bude mozne bez komplikaci downgradovat..
davidkm_ce4you (248)|5.10.2005 10:00
Pro Miloše:

můžeš potvrdit nebo vyvrátit to chrčení v repráčku?
Miloš Strouhal (3997)|5.10.2005 10:25
Jeste jsem s nim temer vubec nevolal, mam jeste jeden edge mobil se sluzebni simkou, tak pouzivam ten, ale az budu mit pauzu, cca 50 minut, testnu to a napisu ti sem vysledek..:sarcastic:
davidkm_ce4you (248)|5.10.2005 10:27
To jsi teda dobrý že jsi vydržel tak dlouho to nezkusit :) To já bych nevydržel :D
RStein (2012)|5.10.2005 15:18
Vcera mi prisel novy Pocket PC Magazine, ve kterem take recenzovali Universal. Takze az recenzi prectu, dam sem nejake dobre postrehy, tedy pokud nejake budou :)
Miloš Strouhal (3997)|5.10.2005 15:19
ano, repracek pro telefonovani v rezimu PDA chrci.. ten druhy, urceny pro telefonovani v rezimu zavreny komunikator nechrci.. asi bude chyba jen na tom jednom konkretnim zarizeni, na tech ostatnich by to melo byt snad ok..

jinak mam nepotvrzenou zpravu, ze existuje moznost koupit u nem. t-mobilu nedotovany universal za tech 749€ I neblokovany, pry to na nejakou zadost I odblokuji hned.. pokud je to pravda, byl by problem s nakupem v nemecku vyresen.. :yes:
davidkm_ce4you (248)|5.10.2005 18:29
[QUOTE="Miloš Strouhal"]ano, repracek pro telefonovani v rezimu PDA chrci.. ten druhy, urceny pro telefonovani v rezimu zavreny komunikator nechrci.. asi bude chyba jen na tom jednom konkretnim zarizeni, na tech ostatnich by to melo byt snad ok..

jinak mam nepotvrzenou zpravu, ze existuje moznost koupit u nem. t-mobilu nedotovany universal za tech 749€ I neblokovany, pry to na nejakou zadost I odblokuji hned.. pokud je to pravda, byl by problem s nakupem v nemecku vyresen.. :yes:[/QUOTE]

konkrétním zařízením myslíš celý universal nebo jen ten reprák?

t-mobile.de ... nojo, ale kdo to ozkouší :)
Miloš Strouhal (3997)|5.10.2005 19:24
Miloš Strouhal (3997)|6.10.2005 02:14
V recenzi je patrne chybka, ted jsem to testoval a repracky na boku zarizeni jsou dva prave proto ze opravdu hraji STEREO.:yes:
Uni (140)|8.10.2005 11:04
Chvilku jsem si myslel, ze bych treba kvuli krasnemu VGA presel ze sveho Trea 650 a Looxe 718 na jedno zarizeni, ale recenze me nastesti dostatecne varovala. To opravdu neni pro mne, zjistil jsem, ze uz radsi davam prednost prakticnosti a rychlosti pred highendem a technofetisismem. Ale at budoucim a soucasnym uzivatelum slouzi k jejich spokojenosti. Ja jsem prozatim za vodou:)
Zdenek Malinsky (9781)|8.10.2005 12:00
[QUOTE="Miloš Strouhal"]ted jsem to testoval a repracky na boku zarizeni jsou dva prave proto ze opravdu hraji STEREO.[/QUOTE]Jak? Použil jsi něco z testovacího CD? Třeba to "left čejnl, left čejnl, rajt čejnl, rajt čejnl"? Ono to nemusí být pravé stereo, ale něco na způsob výroby stereonahrávek z archivních mono nahrávek-část se pustí do L a část do R kanálu. Docela by mě zajímalo i prostorové zobrazení hudební scény, i když u těchto zařízení je toto až na posledních místech. Spíš jen tak pro zajímavost. No jo, hifista. :D
PS: Ale jak říká klasik: Mono to je vono. ;)
Miloš Strouhal (3997)|8.10.2005 12:27
Ano, testoval jsem to pomocí testovacího CD, resp. MP3. :) A hraje to opravdu STEREO. A vzhledem k rozměru těch repráčku i vcelku obstojně.
hybo (3107)|9.10.2005 00:34
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Docela by mě zajímalo i prostorové zobrazení hudební scény, i když u těchto zařízení je toto až na posledních místech. Spíš jen tak pro zajímavost. No jo, hifista. :D
PS: Ale jak říká klasik: Mono to je vono. ;) [/QUOTE]

i hifista by mel mit realny pohled na svet, nemyslis? ;)
Pavel Koza (4761)|9.10.2005 02:55
[QUOTE="Miloš Strouhal"]V recenzi je patrne chybka, ted jsem to testoval a repracky na boku zarizeni jsou dva prave proto ze opravdu hraji STEREO.:yes:[/QUOTE]

No ja jsem zadnou takhle skvelou testovaci MP3 nesehnal, takze mozna proto ten omyl... Na pisnickach, kde se to dalo poznat, mi to prislo stejny.

Muzes poslat? Dik.
Zdenek Malinsky (9781)|9.10.2005 11:39
Testovacích CD mám asi 5 (různých od různých výrobců). Mohu vzít na pražský sraz, ale MP3 nebo jiné soubory si z toho vyrobíte sami.
belkov (140)|4.11.2005 09:39
Zakoupil jsem přístroj také a mám pocit že je to spíš otázka srdce než potřeby.Prostě mě uchvátil vzhledem,klávesnicí a něčím čím se nedá popsat.Oproti MDA3 je sice výrazně pomalejší,ale jinak...Repráček mi nechrchlá,podsvícení klávescnice poměrně stejnoměrně rozložené/T mobile/vadí mi jen trochu to že se rožne až když je opravdu tma.Neexperimentoval někdo z vás s nastavením citlivosti čidla v registrech?Jinak prostě srdcovka a zatím nadšení.
Miloš Strouhal (3997)|4.11.2005 10:02
To se ti jen zda. Zkus v nastaveni v systemu zrusit podsviceni v automatickem rezimu, a zjistis ze kdyz ta klavesnice sviti jiz za vetsiho svetla v okoli tak je to na skodu spis nez k uzitku. Je to zpusobeno stribrnym podkladem klaves, i v seru se lesknou, takze je vhodne aby pismenka byla stale tmava, az dokud se klavesy neprestanou lesknout. A presne v tom okamziku se podsviceni klaves rozsviti, a to mi maximalne vyhovuje. :yes:
Upravit v registrech to nejde, ale zkus si pokud bez toho nedokazes zit zastinit nejak to cidlo, treba kusem samolepky, nebo cernou fixou, bude se ti to pak rozsvecet drive.

Jinak pokud jde o rovnomernost podsviceni, jsi na omylu. Myslis si ze je to rovnomerne, ale to je zpusobeno tim ze jsi jeste nemel v ruce cernoho i-mate JasJara. ;) Tam se jiz o rovnomernosti mluvit da.. :yes: Proslo mi rukama uz asi 12 T-mobile MDA Pro, a vsechny svitily naprosto stejne. Stejne hure nez JasJar. Ale stale to sviti dost dobre na to aby to bylo pouzitelne. Takze no-problem.
belkov (140)|4.11.2005 10:25
Bohužel nikde nemůžu najít zrušení světla v automatickém režimu,viděl jsem i možnost nastavení různého počtu vteřin svitu v recenzi/mám nastevené dle tvého návodu na 60 /a opravdu optimum.Není jiný soft v různých přístrojích? jasjar /mda pro?
Miloš Strouhal (3997)|4.11.2005 10:51
Neni tam jiny software, a navic predpokladam ze mas MDA Pro jiz v anglictine, ne? Takze mas naprosto stejnou ROM jako ma JasJar. Nastaveni na zruseni automatickeho cidla najdes presne tam co jsi nasel moznost delky podsviceni klavky, tedy start/settings/personal/buttons/backlight/enable..
belkov (140)|4.11.2005 10:58
MDA mám v angličtině, donoce možná flash od tebe.To je právě to, co tam nemám,hledal jsem to nastavení už když jsem četl recenzi od P.Kozy,vteřiny nastavit nemůžu/jen v registrech/protože tam prostě nejsou.Proto jsem myslel že jde o jiný soft,testoval jasjar.
Miloš Strouhal (3997)|4.11.2005 11:06
Jestli tam mas anglictinu, flashoval jsem ti to asi nevedomky o víkendu ja. ;) A tim padem tam mas i ROM od i-matu, to znamena ze presne tu co mam v cihlu i ja. A me to tam nechybi. ;) Takze?
00099865_capture001_Yct7.jpg
belkov (140)|4.11.2005 11:15
Takže budu hledat znovu,i když jsem hledal snad 20x:oops:
Miloš Strouhal (3997)|4.11.2005 11:20
Přidal jsem ti sem malou nápovědu ve formě screenu z mé cihly, tak hledej.. ;) Jinak, zkus další dotazy přesměrovat sem, je to diskuze zřízená přesně pro tvé případné dotazy a postřehy po zakoupení zařízení. :yes:

Ps: ja jsem z nej take absolutne nadseny, momentalne bych jej nemenil za zadnou jinou existujici cihlu na svete, je to fakt citova zalezitost.. ;) A co teprve ta klavesnice a prace s ni po tom co si na ni clovek zvykne.. Proste BOMBA! :D A pockej az si budeme moct za par tydnu u Eurotelu zridit 3G datovy pausal, to teprve bude jizda... :yes:
pepino34 (54)|11.1.2006 18:19
není to náhoudou taky Qtek 9000 ???
Miloš Strouhal (3997)|11.1.2006 18:28
A nebo taky HTC Universal, T-Mobile MDA Pro, Vodafone VPA IV, Orange SPV M5000, O2 XDA Exec, Qtek 9000, i-Mate JasJar, Dopod 900... Stale stejna cihla. ;)
JanHavlicek (635)|24.1.2006 15:24
Narazil jsem na docela dobrou cenu v internetovém obchodě topmobil.sk a to 26 500 Sk vč. DPH (*0,76 = cca 20 140 Kč, kurz ČNB 24.1.06). Docela dobrá nabídka na to, že naše obchody je maj za cca 27 - 28 000 Kč s DPH (pominu-li mobildick.cz, ten je levnější)
pdq (380)|11.2.2006 23:02
Viete mi povedať ak ma MDA IV UMTS je mozne ho pouzit aj na novo spustenu siet UMTS na Slovensku?
V tych sieťach sa nevyznam.Je tato technologia v MDA pouzitelna v nasich podmienkach?
Ak to nema EDGE musim sa spolahnut len na UMTS.
Dakujem.
Miloš Strouhal (3997)|11.2.2006 23:19
[QUOTE="JanHavlicek"]Narazil jsem na docela dobrou cenu v internetovém obchodě topmobil.sk a to 26 500 Sk vč. DPH (*0,76 = cca 20 140 Kč, kurz ČNB 24.1.06). Docela dobrá nabídka na to, že naše obchody je maj za cca 27 - 28 000 Kč s DPH (pominu-li mobildick.cz, ten je levnější)[/QUOTE]No nevim, ale ja tam vidim cenu 35 900 sk..
http://www.topmobil.sk/MobilDetail.asp?MobilID=508
[QUOTE="pdq"]Viete mi povedať ak ma MDA IV UMTS je mozne ho pouzit aj na novo spustenu siet UMTS na Slovensku?
V tych sieťach sa nevyznam.Je tato technologia v MDA pouzitelna v nasich podmienkach?
Ak to nema EDGE musim sa spolahnut len na UMTS.
Dakujem.[/QUOTE]Ano, je to to spravne UMTS.. Po par dnech svisteni pres 3G si na nejake sneci EDGE ani nevzpomenes.. ;)
AmFe (25)|20.2.2007 23:02
Ahoj,

nevite jestli jde sehnat novy Universal? v nabidce AH uz neni :(

Dekuju
dort (1212)|21.2.2007 12:24
na 99,9% neseženeš už se neprodávají - koukni se tady do bazaru je tam shodou okolností pár kousků :-)
Miloš Strouhal (3997)|21.2.2007 13:03
Přesně tak, jsou stažené z prodeje už někdy od podzimu, bohužel. Teď už jenom ten bazar.. ;)