Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Chodí někomu synchronizace dat s Exchange pres GPRS?

Elektrikar_ce4you (13)|26.9.2005 16:01
Hledám uživatele, který uspěšně synchronizuje své Pocket PC s daty na serveru Exchange nebo Small Bussines Server. Nedaří se mi nastavit spojení přes VPN. Certifikat nainstalovaný mám. Přesto systém stále generuje čísla chyb, které nevím kde rozkódovat. Poradíte někdo prosím?
karlic (707)|26.9.2005 16:34
Já to používám a určitě nejsem sám. Není to ale úplně triviální věc.
Musíš mít Exchange 2003 nebo Exchange 2000 + MIS (Mobile Information Server). Pak musíš mít veřejný certifikát a tento certifikát umístit na IIS, kde máš Exchange server. DNS jméno, na které přistupuješ, musí byt shodné s tím na certifikátu. Na FW musíš mít Exchange s tímto certifikátem "vypublikovaný" (povolený port 443 směrem do firmy na ten Exchange server).
Na PDA musíš mít ten certifikát, co máš na to Exchange serveru. V Activesyncu si vykonfiguruješ ten server a to je vše.
Jo ještě v Active Directory povolit Activesync.
Elektrikar_ce4you (13)|26.9.2005 20:22
Projdu to s expertem na Exchange, ale urcite z toho hodne mam OK. Uvidime.
-
Ale jeste pro upresneni, v kolebce se to synchronizuje s lokalni verzi Outloku, tedy alespon to tak nyni mam. Nebo i v kolebce to ma sahat primo na server?
-
Pak je mobilni varianta, ktera mi pres VNC a via GPRS v terenu nechce zatim chodit, ale to jeste projdu.
ZdenekP (224)|26.9.2005 20:24
Taky no problem. Na MDAC certifikát. Jak je to "zadrátovaný" na straně lan nevím, ale můžu zjistit. Ještě taková maličkost. U Eurotelu si zkontroluj DNS a nech tam vše prázdné - ať ti je přidělí server. To mi taky zlobilo.
Elektrikar_ce4you (13)|26.9.2005 23:24
Ja jsem u Oskara a doufam, ze to vubec pojede. Ale uvidime cona to reknou odbornici.
karlic (707)|28.9.2005 11:24
[QUOTE="Elektrikar"]v kolebce se to synchronizuje s lokalni verzi Outloku, tedy alespon to tak nyni mam. Nebo i v kolebce to ma sahat primo na server?[/QUOTE]
Má to sahat přímo na server. Pokud ti to nefunguje ani v LAN, tak už vůbec ti to nemůže fungovat z Internetu. Nejlepší začátek je zkusit si pingnout na Exchange server, když máš PDA v kolíbce. Pokud ani tohle nejde, tak si zavolej systémáka :)
Pokud je tvoje PC na Internetu, ke kterému máš přopojeno PDA, tak z toho PDA musí jít taky brouzdat po internetu přes kolíbku. Pokud to nejde, zkontrojuv proxy nastavení v PDA.
Co ti to píše za chyby?
Pavel Koza (4761)|12.10.2005 10:19
Mam Oskara, GPRS a Exchange 2003 a synchronizace chodi jako vino. Osobne je to moje nejvyuzivanejsi funkce Pocket PC, vzdalena synchronizace. Klidne sem zkuste napsat ty chybovy hlasky.
Termiter (147)|12.10.2005 14:25
Mám stejnou konfiguraci jako Pavel Koza. Jen s tím rozdílem, že přistupuji přes privátní APN. Tím pádem mám jinou IP Exchange na GPRS a jinou na LAN. Musel jsem to vyřešit loopbackem na počítači s adresou Exchange jakou má na GPRS a instalací forwarderu z networkactiv.com na LAN adresu serveru. V PDA pak logicky používám tu adresu z GPRS.

Jo a protože mám h6340, můžu používat "jakoby" push! Stačí si nastavit v konfiguraci "adresu zařízení pro SMS" váš email to SMS. Exchange po příchodu nové zprávy posoudí zda je špička (kdy máte povolený push) a pošle mail na SMS. PDA přijme esemesku, ani nepípne a nic nezobrazí, ale vyvolá synchronizaci. Takhle mi dorazí mail do tří minut od odeslání až do kapsy! Luxus...! Jo a používám Oskara.