Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nové Acery - N310 a N311 - poprvé s VGA

xkovi_ce4you (568)|4.1.2006 19:57
Asi trochu lamerska otazka, ale jste si jisti, ze ta 311 ma Wifi? Na tom poslednim odkazu od bobbyho totiz o zadne wifi zminka neni a ted sem se bavil s kamaradem, vychvaloval mu 311, ze udelal chybu, kdyz si ted o vanocich poridil n50premium, ze si mel priplatit 400Kc a mohl mit to same s VGA a WM2005 a on me "utrel", ze to nema wifi, tak mi to prosim potvrdte, at mu to vratim, diky:D
beecher (9270)|4.1.2006 20:05
http://global.acer.com/products/pda/spec_pda_n300.htm

Ty cerveno jedno hvezdickovane jsou pro N311...
xkovi_ce4you (568)|4.1.2006 20:25
[QUOTE="beecher"]http://global.acer.com/products/pda/spec_pda_n300.htm

Ty cerveno jedno hvezdickovane jsou pro N311...[/QUOTE]
Diky, no ono tam totiz nikde vyslovne napsano neni, ze ta hvezdicka patri 311, ale zase je samozrejme blbost, cemu by pak patrila:) Ale ted uz si opravdu rikam, cim to, ze je premium jen o 400 levnejsi, to uz se fakt nevyplati..
Dzejkob (286)|5.1.2006 11:08
Ja se spis bojim kombinace 400Mhz procesor a VGA displej. Urcite by to chtelo minimalne 520Mhz, tech 400 nebo dokonce 300 nemuze to VGAcko utahnout. Aspon tedy treba filmy, nektere hry a narocnejsi aplikace, mozna obycejna prace bude v pohode, ale s multimedii bude zrejme problem, uvidime v recenzi.
Surgical (2364)|5.1.2006 12:46
Proc by nemel 400MHz procesor utahnout VGA rozliseni? Vzdyt od toho tam proboha snad je grafickej chip IMHO
CommanderZ (1798)|5.1.2006 14:40
Map pocit, ze tak hloupi v Aceru zase nejsou, aby v dnesni dobe vyrobili neco, na cem neprehrajes film. A kdyz uz, tak to pujde na tech 520 nataktovat.
beecher (9270)|5.1.2006 15:13
Dzejkobova obava bohuzel neni licha. Tyto Acery zadny pridavny graficky cip nemaji a jak jsem nekde cetl, s vykonem pri prehravani v BetaPlayeru jsou na tom tyto Acery dost bidne...
Na praci je to OK, ale na video rozhodne ne.
bobby_ce4you (145)|5.1.2006 19:03
[QUOTE="xkovi"]Asi trochu lamerska otazka, ale jste si jisti, ze ta 311 ma Wifi? Na tom poslednim odkazu od bobbyho totiz o zadne wifi zminka neni a ted sem se bavil s kamaradem, vychvaloval mu 311, ze udelal chybu, kdyz si ted o vanocich poridil n50premium, ze si mel priplatit 400Kc a mohl mit to same s VGA a WM2005 a on me "utrel", ze to nema wifi, tak mi to prosim potvrdte, at mu to vratim, diky:D [/QUOTE]

tak tady http://www.autocont.cz/zbozi_product_card.aspx?sku=18720009&id=--PDA&dept=--PDA_KEYBLESS&supplier=ACER&sort=list_price&order=a už ho taky nabízejí a wifi tam je uvedeno. Video si myslím půjde za předpokladu přiměřeného bitratu, to se dá nastavit při konverzích. Na ukázky to stačí a celej film je lepší stejně velkoplošně. :)
Heretic_ce4you (158)|5.1.2006 19:28
[QUOTE="beecher"]Tyto Acery zadny pridavny graficky cip nemaji a jak jsem nekde cetl, s vykonem pri prehravani v BetaPlayeru jsou na tom tyto Acery dost bidne...[/QUOTE] A kde přesně jste to četl? Rád bych si o tom přečetl více, to přetaktování na 533 by snad mohlo trošku pomoct.:?
xkovi_ce4you (568)|6.1.2006 01:11
Asi taky neni uplne fer srovnavat takt Samsungu a Intelu, sam vim, jak na moji n30ce maka Samsung na 266 Mhz a s filmy nema nejmensi problem..ostatne v nekterych testech (viz recenze) predci i Xscale 400MHz, takze bych to nevidel tak tragicky, chci verit, ze samsung to zvlada a ze by Acer nechtel zazit fiasko..zatim se tvari jako takovy maly zazrak, tak malinkaty, pritom tak krasny a s VGA:D
beecher (9270)|6.1.2006 10:31
Problem ale je jinde... Vykreslovat 4x vice bodu teoreticky potrebuje 4x vice vypocetni sily, coz bohuzel ten Samsung 400 MHz oproti tomu tvemu nema.
A jak jsem jiz psal drive, v tech Acerech neni zadny graficky cip, ktery by tem Samsungum pomohl vykreslovat. Takze si prosim dejte jedna a jedna dohromady...
uzivatel_oldd (180)|6.1.2006 11:39
neco malo obrazku....






stastlivec :-)
-p- (54)|6.1.2006 12:28
stastlivec? znamena to ze uz mas n311ku? Podel se o zkusenosti! Jak je to s rychlosti a s vydrzi a jaky je display? :cool:

ps: ted koukam jeste jednou na ty obrazky a je to sama japonstina a nabijecka s jinym konektorem, takze jej asi jeste nemas co :)
uzivatel_oldd (180)|6.1.2006 14:01
tim stastlivcem sem mel na mysli nikoliv mne, ale toho cinana nebo kdo to ma:D
x_based (20)|6.1.2006 14:06
Zatim neni skladem, zajimalo by mne kde budou myt nej cenu
link1
link2
link3
link4 nej cena s DPH 10 570,- Kč
link5
link6
link7
link8
Kája_oldd (759)|6.1.2006 15:08
Dovolil bych si poznámku, ono ani to taktování nebude tak horké, pokud se nemýlím, protože u samsungů nejde tak dobře taktovat jako xscale. No bóže, tak neúůjdou nic moc filmy, ale při téhle ceně a rozměrech...to co má, umí;)
-p- (54)|6.1.2006 16:21
njn, aby tech boze nebylo vic - no boze no tak to nema infra, no boze no tak to bude pomale, no boze no tak to nevydrzi vic ne 2h, no boze no za tyden se ulomi drzak na stylus, no boze no...na jake boze jeste prijdeme? ale co - je to VGA a je to za deset haku, klidne at je to z papiru...takhle teda neuvazuju :(
Dzejkob (286)|6.1.2006 16:43
Souhlasim, cena neni vsechno, i kdyz je hodne prijemna. Ja bych si klidne treba neco priplatil (a to nejsem zadny bohac) a mel tam aspon 520Mhz Intel PXA270. Fakt nechapu Acer, ze sve highendy osadi horsimi procesory nez radu n50. Aby to nedopadlo jako MDA Vario, vsechno super az na jednu, ale dost podstatnou vec a tou je takt procesoru. Samozrejme zalezi na individualnim pristupu, nekomu bude ta ctyrstovka stacit, stejne jako rada uzivatelu prezije dvoustovku u Varia. Z vlastni zkusenosti vim, ze 400Mhz procak je pro QVGA tak akorat, zvlada vse, i kdyz sem mel i momenty (velmi zridka), kdy bych uvital i vyssi takt. VGAcko je ale proste mnohem narocnejsi a mam proto velke obavy a myslim ze opravnene, aby na tom ten Acer nevyhorel. Chce to pockat si na recenzi a prakticke poznatky Pavla Kozy, ktery zarizeni urcite rozebere do posledniho sroubku :).
spigot (34)|6.1.2006 20:00
[QUOTE="Paia"]njn, aby tech boze nebylo vic :( [/QUOTE]
Ja tiez takto neuvazujem, ale co sa tyka filmov, to pre mna nie je prvorade, ale tiez sa obavam aby tych "boze" nebolo viac a zbytocne som nestratil cas cakanim :oops: Ale aj tak tu vzdy este budu aj ine moznosti.
Uvidime, uz aby ta recenzia bola. Nie su dajake nove info ohladne kedy bude na trhu?
Dik
scolex (14)|6.1.2006 23:00
O vykonu Samsung S3C 2440 v plovouci carce jiz delsi dobu koluji spatne zvesti, coz by znamenalo jeho nevhodnost pro hry a multimedia. U multimedii se to bohuzel potvrzuje.

jeden thajvansky vlastnik aceru n311 pro me udelal par testiku s prehravanim videa:

320*240 divx5,100%= 77 FPS,
320*240 divx5,Fit to screen=17 FPS,
640*480 divx5,Fit to screen=Lag and hard to watch,
640*480 mpeg1,Fit to screen=14 FPS

//no jen doufam, ze zverejnenim techto udaju neporusuji nejake narizeni acer.cz
spigot (34)|7.1.2006 07:45
To nevyzera dobre :(( . Ak je pravda ohladne toho Samsungu, tak to bude sklamanie (a u mna velke - strasne som sa tesil). Video pre mna nie je dolezite, ale multimedia ako take ano.
EnMC (14)|7.1.2006 11:03
To me dost odradilo. :no:
Dzejkob (286)|7.1.2006 12:43
Tak to je opravdu hodne zoufale, tech 77 FPS jeste jde, ale 17, to uz je fakt hodne malo. Cekal sem aspon, ze QVGA to zvladne v pohode :(.
spigot (34)|7.1.2006 12:53
Hroza. Moja nadej na kombinaciu WM5 + VGA, asi pomaly upada. Potom ale uz zostava len rozhodnutie VGA+W2003SE, alebo QVGA+WM5. Co z toho uprednostnit? Pretoze zariadenie typu Dell x50(1)v, je pre mna prilis drahe.
-p- (54)|7.1.2006 13:11
No podle me je jedno jestli ma VGAcko WM5 nebo W2003SE. Rekl bych ze WM5 je jeste rychlejsi (ne ve spousteni programu). Takze se spis rozhodni jestli chces n311/n310 nebo neco jineho.

Chtelo by to udelat podobne testy i na jinych VGAckach. Kdo mate VGAcko muzete se toho chopit? Urcite zalezi i na filmu, ale jen tak pro srovnani..
Zbyšek Záliš (203)|7.1.2006 13:15
Ještě je možnost bazaru. Dell x50v se dá sehnat za docela rozumnou cenu.
Kája_oldd (759)|7.1.2006 16:53
[QUOTE="Paia"]No podle me je jedno jestli ma VGAcko WM5 nebo W2003SE. Rekl bych ze WM5 je jeste rychlejsi (ne ve spousteni programu). Takze se spis rozhodni jestli chces n311/n310 nebo neco jineho.

Chtelo by to udelat podobne testy i na jinych VGAckach. Kdo mate VGAcko muzete se toho chopit? Urcite zalezi i na filmu, ale jen tak pro srovnani..[/QUOTE]
Ono je tuším n310/311 je jednou z jen 3možností na našem trhu VGA+WM5 kterou jsou cenou o truchu resp. hodně víc. Proto to předchozí dilema;)
Jiná VGA, no, měl jsem Hx4700 film tak 512x384 a ve fullscreenu naprosto plynule. Krom toho se o tom píše i zde v recenzích, pokud se nemýlím. Dell x50/51v, tak o plynulosti není pochyb nejmenší a L720 a asus 730 snad jakž takž přehrajou, nevím, měli by. Acer je v tomhle hold extrémista:D
Edit: Dost by mě zajímalo, na čem to zkoušeli, pokud chcete nějaké bencharky, skuste tady na TCPMP (resp.betaplayeru)
scolex (14)|7.1.2006 18:03
[QUOTE="Kája"][QUOTE="Paia"]No podle me je jedno jestli ma VGAcko WM5 nebo W2003SE. Rekl bych ze WM5 je jeste rychlejsi (ne ve spousteni programu). Takze se spis rozhodni jestli chces n311/n310 nebo neco jineho.

Chtelo by to udelat podobne testy i na jinych VGAckach. Kdo mate VGAcko muzete se toho chopit? Urcite zalezi i na filmu, ale jen tak pro srovnani..[/QUOTE]
Ono je tuším n310/311 je jednou z jen 3možností na našem trhu VGA+WM5 kterou jsou cenou o truchu resp. hodně víc. Proto to předchozí dilema;)
Jiná VGA, no, měl jsem Hx4700 film tak 512x384 a ve fullscreenu naprosto plynule. Krom toho se o tom píše i zde v recenzích, pokud se nemýlím. Dell x50/51v, tak o plynulosti není pochyb nejmenší a L720 a asus 730 snad jakž takž přehrajou, nevím, měli by. Acer je v tomhle hold extrémista:D
Edit: Dost by mě zajímalo, na čem to zkoušeli, pokud chcete nějaké bencharky, skuste tady na TCPMP (resp.betaplayeru)[/QUOTE]

uzivatel to prehraval na TCPMP, benchmarky mozna udela casem
EnMC (14)|7.1.2006 19:09
Asi do toho stejně nakonec půjdu. I když nejvíc mě teda zajímají multimédia a hry. Počkám ještě na nějakou recenzi a benchmarky, potom se uvidí;)
uzivatel_oldd (180)|7.1.2006 19:40
jestli te zajimaji multimedia a hry tak si kup PSP a budes spokojenej. :D
Kája_oldd (759)|7.1.2006 19:50
[QUOTE="Snehulak"]jestli te zajimaji multimedia a hry tak si kup PSP a budes spokojenej. :D [/QUOTE]
...anebo jiné pda PSP bych na video moc nemusel;) :)
EnMC (14)|7.1.2006 19:50
Tak to nebudu. PSP je dle mě naprosto o ničem. (offtopic) Doufám, že bude problém jen ve videích;) , holt se budud dívat na horší kvalitu.
spigot (34)|7.1.2006 22:47
[QUOTE="EnMC"]Tak to nebudu. PSP je dle mě naprosto o ničem. (offtopic) Doufám, že bude problém jen ve videích;) , holt se budud dívat na horší kvalitu.[/QUOTE]
Tak v toto dufam aj ja. VGA chcem a WM5 je dobra volba vzhladom na to, ze do buducnosti sa budu vyrabat programy uz len na WM5.
Otazka. Ak bude program pre WM5 bude spatne fungovat aj na W2003SE?
Pytam sa, pretoze chcem VGA, ale neviem ci potrebujem WM5?
Dik.
Zdenek Malinsky (9781)|8.1.2006 02:03
Myslím si, že se tady dělá účet bez hostinského. Nikdo Acer neměl v ruce a už se tu dělají závěry.

VGA+WM 5
Zatím jsou na trhu jen HTC Universal, Dell Axim X50v a Dell Axim X51v. Chystá se zmiňovaný Acer a Loox, ale nemají extra výbavu bezdráty a taky ne moc rychlý procesor. O dalších VGA strojích na WM 5 se zatím nikde nic neproslýchá. Asi výrobci dávají přednost PDA, smartphonům a PDA s vestavěným GPS.

Otázku zda a jak dlouho čekat za tebe nikdo nevyřeší. Můžeš čekat na nějaký vysněný model, který ani přijít nemusí a pokud ano, bude hodně drahý a když pak budeš čekat, až cena klesne, tak se bude na trh hrnout opět další novinka a ty si koupíš levnější, ale prakticky starý model. It`s a evolution, baby ;)
Zbyšek Záliš (203)|8.1.2006 09:11
Ještě se chystá upgrade na WM 5 pro HP iPAQ hx4700! :yes:
spigot (34)|8.1.2006 11:15
2 Zbysek: hej, ale este sa nevie kedy a ci vobec :sarcastic:
2 Zdenek: "ale nemají extra výbavu bezdráty", pokial viem n311 ma bluetooth aj wifi, takze nerozumiem :?:
Ale je pravda: "že se tady dělá účet bez hostinského".

Co sa tyka toho cakania: to je pravda, ale ja nechcem cakat, chcem n311, len mam obavu ako to v realite bude s tym CPU, inak splna vsetko co chcem. To jest vse.

Musime pockat, ale uz to trva dlho :D
Zdenek Malinsky (9781)|8.1.2006 13:12
[QUOTE="Zbyšek Záliš"]Ještě se chystá upgrade na WM 5 pro HP iPAQ hx4700! :yes: [/QUOTE]Už skoro rok:? a i když je tu nedávno založená diskuze tomuto tématu věnovaná, moc tomu nevěřím, že WM 5 na 4700 budou. A pokud budou, má cenu kupovat 1 3/4 roku starý model PDA jako novinku?
[QUOTE="valchm"]
2 Zdenek: "ale nemají extra výbavu bezdráty", pokial viem n311 ma bluetooth aj wifi, takze nerozumiem :?: [/QUOTE]Myslel jsem Acer a Loox dohromady=chystané modely s VGA a WM 5.0. Loox má zatím uvedené jen IrDA, Acer je na tom v tomto směru líp. I když se mi Acer moc líbí, pomalý procesor bude asi hodně velká piha na kráse, jinak velmi povedeného PDA (i designově).
beecher (9270)|8.1.2006 15:37
Ono snad FSC vydalo nejakou oficialni zpravu, ze pripravuji VGA+WM5 zarizeni? ;)
Zdenek Malinsky (9781)|8.1.2006 18:06
Oficiální zprávu ne. Zatím je jen tato informace, ale od jiných výrobců, tedy co vím, žádné informace ani prosak o modelu s VGA a WM 5. Jedině ta info o upgrade na iPAQ 4700.

Asi jsem špatný prognostik :oops: očekával jsem, po prázdninách boom modelů s WM 5 a více VGA přístrojů, ale kde nic, tu nic, spíše jen nové modely s integrovanou GPS a pomalými procesory. Asi málo becherovky. ;)
scolex (14)|8.1.2006 18:45
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Oficiální zprávu ne. Zatím je jen tato informace, ale od jiných výrobců, tedy co vím, žádné informace ani prosak o modelu s VGA a WM 5. Jedině ta info o upgrade na iPAQ 4700.

Asi jsem špatný prognostik :oops: očekával jsem, po prázdninách boom modelů s WM 5 a více VGA přístrojů, ale kde nic, tu nic, spíše jen nové modely s integrovanou GPS a pomalými procesory. Asi málo becherovky. ;) [/QUOTE]

http://www.firstloox.org/ tady pisou, ze loox n700 je chyba internetoveho obchodu.

neoficialni kanaly mluvi o dvou zarizenich loox s vga a wm5. Prvni ma byt loox c550 - podobny lowend jako je acer n330 a dale pocket pc phone n560. O prvnim by meli byt v blizke dobe zpravy, druhy bude uveden v druhe pulce roku.
uzivatel_oldd (180)|9.1.2006 10:23
Nasel sem thread ve kterem se mimo jine probira prehravani videa na Aceru. Ma to maly hacek, je to preklad z cinstiny a tak to chce velkou predstavivost a anglictinu. Pokud se vam vypise chyba prekladu nekolikrat dejte reload dokud se stranka neprelozi.

Je to asi 13. odstavec


http://babelfish.altavista.com/babelfish/trurl_pagecont+...+809631bd8cfb8f6
scolex (14)|9.1.2006 12:27
[QUOTE="Snehulak"]Nasel sem thread ve kterem se mimo jine probira prehravani videa na Aceru. Ma to maly hacek, je to preklad z cinstiny a tak to chce velkou predstavivost a anglictinu. Pokud se vam vypise chyba prekladu nekolikrat dejte reload dokud se stranka neprelozi.

Je to asi 13. odstavec


http://babelfish.altavista.com/babelfish/trurl_pagecont+...+809631bd8cfb8f6[/QUOTE]

jestli myslis uzivatele gpc, tak ten mi delal testy s prehravanim videa vyse ve foru
uzivatel_oldd (180)|9.1.2006 12:52
neco malo k vydrzi baterie:

Turn on the wifi and surf the internet vai Opera , no more than 4 hours (about 4hrs) (blacklight is the lowest+1 scale)

According to what you do. Normal using about 7-8 hours, likes play some games or use PIM.(blacklight is the lowest+1 scale)

Snehulak
Heretic_ce4you (158)|9.1.2006 16:57
[QUOTE="Snehulak"]http://babelfish.altavista.com/babelfish/trurl_pagecont+...+809631bd8cfb8f6[/QUOTE] tak to s tim videem nebude až tak špatný, sice nic extra, ale stačí. Docela mě ale pobavil ten pytlíček na ochranu acera, vypadá to, že to bude chtít koupit hned s nějakým pořádným obalem.
CommanderZ (1798)|9.1.2006 17:51
Takovej pylicek mam jeste doma - od n30. 3 mesice jsem to v nem bez problemu nosil. A zvlad masinku ochranit i pred par poradnejma narazama. A byl narozdil od toho pouzdra co mam ted opravdu decentni :sarcastic:

EDIT: A k ty vydrzi - to je pro me momentalne naprosto nedosazitelna hodnota - davam 2 hod prehravani mp3 s vypnutym displejem :no:
EnMC (14)|9.1.2006 18:48
Velkou představitost to opravdu chce. Fortunately I am happy. :) Nebude to zase tak hrozný.
Dzejkob (286)|9.1.2006 18:50
Tak ted jsem z toho opravdu jelen. Myslel jsem, ze tam byli nuceni dat 400Mhz procesor za a) kvuli vydrzi b) kvuli cene. Ani jedno se mi moc nezdalo a ted to mam potvrzeno, cena je opravdu az skoro moc mala :) a vydrz hodne velka, takze me napada, ze fakt ti vyrobci PDAcek v posledni dobe neco huli :). Jak jinak si vysvetlit, ze udelaji skvele PDA skoro ve vsech bodech krome jednoho, zato ale nesmirne duleziteho. Staci treba vzpomenout na Vario(slaby procak), Ipaq 6515(ctvercovy displej) nebo Asus 730W(spatna baterka). No asi prestanu uz brecet nad rozlitym mlekem a smirim se s faktem, ze to bud prekousnu a nebo coz je pravdepodobnejsi si pockam na nejake dalsi VGAcko.
aleph1 (45)|17.1.2006 11:11
Vi nekdo, kdy se tohle zarizeni tady zacne prodavat?
beecher (9270)|17.1.2006 11:16
[QUOTE="aleph1"]Vi nekdo, kdy se tohle zarizeni tady zacne prodavat?[/QUOTE]To vi jenom Acer...

To Dzejkob: Proc cekat? Uz dlouho je tady jiste VGA zarizeni, ktere ma 1. lepsi procesor, 2. WM5 v zakladu, 3. vice pameti... ;)
xkovi_ce4you (568)|17.1.2006 14:52
[QUOTE="beecher"]To Dzejkob: Proc cekat? Uz dlouho je tady jiste VGA zarizeni, ktere ma 1. lepsi procesor, 2. WM5 v zakladu, 3. vice pameti... ;)[/QUOTE]
Jestli to ma byd X51v, tak mi tam ale porad chybi USB host a hlavne ta silena cena;)